Tikėtina, kad už vandenį rietaviškiams teks mokėti brangiau

Alvydas Rojus

Alvydas Rojus

UAB „Rietavo komunalinis ūkis“ direktorius Alvydas Rojus Rietavo savivaldybės tarybai atsiskaitė už 2017 metus. Įmonės finansiniai rodikliai nekokie – komunalininkai pernai patyrė 120 tūkstančių eurų nuostolį. Norint bent kiek pagerinti rezultatus, kaip tvirtino A. Rojus, būtina kelti vandens kainą, kuri tebėra tokia, kokia buvo nustatyta 2012 metais. Naujos kainos jau pateiktos Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai. Jos verdikto laukiama jau šį ketvirtadienį.
Pasak A. Rojaus, 120 tūkst. eurų nuostolis susidarė dėl tam tikrų priežasčių, kurios esančios pateisinamos. Esą bendrovės šilumos ūkio padalinio rezultatas būtų galėjęs būti nulinis, tačiau Savivaldybės žinion perduodant senąją katilinę atsirado kone 50 tūkst. eurų minusas. Didžiausios šio padalinio problemos – dėl pastatų renovacijos ir nebešildomų buvusiai Žemaitijos kolegijai priklausiusių pastatų (šį sezoną šiluma tiekta tik daliai centrinių rūmų) mažėja šilumos gamybos ir pardavimo apimtys.
A. Rojus Tarybos nariams priminė, kad į šilumos ūkį daug investuota: pastatyta nauja mažiau kuro sunaudojanti katilinė, atnaujinta apie 80 procentų trasų. Tam panaudoti ir banko kreditai, ir Europos Sąjungos parama. „Šilumos gamybos ir perdavimo įrenginiai sutvarkyti, bet ne už dyką. Dėl investicijų jaučiame didelę finansinę naštą, kuri, žinoma, atsispindi ir kainoje“, – sakė „Rietavo komunalinio ūkio“ direktorius.
Ne ką mažesni ir vandens ūkio nuostoliai – per metus jų patirta 51 tūkst. eurų. Tam esą įtakos turėjo nuo 2012 metų nedidinta vandens kaina. „Įkainiai nekinta jau šešerius metus. Ir dėl infliacijos, ir dėl nuostolių juos būtina didinti. Savo skaičiavimus dar pernai rudenį pateikėme Valstybinei kainų ir energetikos komisijai, tačiau nauja kaina dar nepatvirtinta. Didesni įkainiai, manau, pataisys vandens ūkio padalinio rezultatus“,– įsitikinęs A. Rojus.
Pasak direktoriaus, Savivaldybės gyventojų skaičius nuolat mažėja, o tai reiškia, kad mažėja ir vandens vartojimas. Plečiant vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklus, nuolat prijungiama naujų vartotojų, tačiau skaičiai nebėra tokie, kokie buvo.
Tarybos narys Arturas Kungys, prisiminęs neseną incidentą, kai per Velykas rietaviškiams keletą dienų teko gerti rudą vandenį, akcentavo: „Jei reikia, investuokit daugiau, bet sistemą sutvarkykit taip, kad tokie atvejai nesikartotų. Turim gerti švarų vandenį, o ne panašų į kavą.“
Savivaldybės taryba „Rietavo komunalinio ūkio“ metinę ataskaitą patvirtino.
Vėliau „Žemaičio“ kalbintas bendrovės direktorius A. Rojus sakė, kad Valstybinė kainų ir energetikos komisija jų pateiktus skaičiavimus nagrinės ir sprendimą dėl naujų įkainių priims gegužės 10-ąją. „Skirtingoms vartotojų grupėms įkainius prašome didinti 20–30 procentų. Kai bus komisijos sprendimas, galėsime pateikti tikslius skaičius. Žinoma, įkainius turės tvirtinti ir Savivaldybės taryba“, – sakė įmonės vadovas.
Šiuo metu butuose gyvenantys rietaviškiai už 1 kubinį metrą vandens moka 2,50 euro (kartu su nuotekomis, pridėjus PVM), individualiuose namuose – 2,26 euro, juridiniai asmenys – 2,25 euro.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...