Aiškinosi dėl direktoriaus įdarbintų dukros ir sūnaus

Vytas Rutkauskas pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą

Vytas Rutkauskas pripažintas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą

Prieš kurį laiką Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) gavo skundą, kuriame nurodyta, kad Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas į darbą yra priėmęs savo dukrą Otiliją Gricienę bei sūnų Vytautą Rutkauską ir taip galimai supainiojęs viešuosius ir privačius interesus. STT skundo netyrė – perdavė jį Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), ši viską išsiaiškinti pavedė patiems Rietavo savivaldybės vadovams. Klausimas dėl V. Rutkausko elgesio į viešumą iškilo per balandžio pabaigoje vykusį Rietavo savivaldybės tarybos posėdį. Jį iškėlė Tarybos narė Virginija Jakavičienė.

Rietavo savivaldybės kontrolierei Janinai Gedmintienei teikiant Kontrolės ir audito tarnybos 2017 metų veiklos ataskaitą, į ją kreipėsi Tarybos narė V. Jakavičienė: „Kai tikrinot muziejų, ar jums neužkliuvo, kad ten dirba direktoriaus dukra ir sūnus? Gal buvo kažkokia galimybė užkirsti kelią tam, kad tokie skundai nepasiektų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos?“
J. Gedmintienė atsakė: „Taip, aš supratau, kad ten dirba V. Rutkausko dukra, o ūkinėje dalyje – sūnus, bet jokios rizikos tame neįžvelgiau. Su dukra teko bendrauti, ji labai kompetentinga, puikiai dirba. Su sūnumi nesusitikau. Mano auditas buvo orientuotas į metinę finansinę atskaitomybę, viešųjų ir privačių interesų deklaracijų aš nenagrinėjau. Ir kaip galėjau užkirsti tam kelią? Negi pasakyti: esi giminė, tai eik lauk?“
Savivaldybės kontrolierės teigimu, iš finansinės pusės jokių nesklandumų, susijusių su artimųjų įdarbinimu, nebuvo. Direktorius nei dukrai, nei sūnui neskyrė jokių premijų, priedų. Taigi tuo nepiktnaudžiavo.
Pasak mero Antano Černeckio, esmė ne tame, kad V. Rutkauskas įdarbino savo dukrą ir sūnų, o tame, kad nenusišalino nuo vadovavimo jiems. „Kad ir kaip gerai dirbtų tavo vaikas, tiesiogiai vadovauti jam negali. Visų įstaigų vadovams sakėme ir sakome, kad susitvarkytų taip, kad nebūtų viešųjų ir privačių interesų konflikto. Juolab kad tokių pamokų jau esame turėję – panaši situacija buvo susiklosčiusi Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Šis atvejis – dar viena pamoka visiems“, – kalbėjo meras.
Tarybos nario Juozo Barsteigos teigimu, visi esame žmonės ir kažko galime nežinoti. „O gal reikėtų vadovus sukviesti ir apšviesti, kaip jie turėtų elgtis? Gal jie nežino, ką gali daryti, ko ne“, – samprotavo politikas.
Po posėdžio pakalbintas meras A. Černeckis papasakojo, kad skundas pas juos atkeliavo iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos, ši jį gavo iš STT. Jam nagrinėti meras sudarė komisiją, kuriai vadovauti paskyrė vicemerą Joną Eugenijų Bačinską. Komisija, surinkusi medžiagą ir ją išnagrinėjusi, konstatavo, kad muziejaus vadovas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą.
Komisijos sprendimas buvo perduotas VTEK, ši atsakė, jog būtina imtis priemonių, kad ateityje interesų susikirtimas nepasikartotų. „Direktorių įspėjome. Jei dar kartą pažeis įstatymą, imsimės griežtesnių drausminių priemonių. Jis mums aiškinosi žinojęs, kad taip elgtis negalima, tačiau neatkreipęs į tai dėmesio, esą dirbant ne tai rūpėję“, – sakė meras.
Savivaldybės vadovo teigimu, ši problema išspręsta. Įstaigoje buvusį muziejininko edukatoriaus etatą nutarta dalinti per pusę – 0,5 paliekant muziejininkui edukatoriui, kitą dalį skiriant muziejaus pavaduotojo etatui. „Na, žinoma, pusė pavaduotojo etato mums kainuos brangiau nei muziejininko edukatoriaus, bet nedaug. O ką padarysi, juk reikia kažkaip problemą spręsti“, – situaciją aiškino A. Černeckis.
Įsteigus pusę pavaduotojo etato, direktoriaus dukra O. Gricienė ir sūnus V. Rutkauskas taps pavaldūs jau ne tėvui, o jo pavaduotojui. Taip bus išvengta interesų konflikto. O tie darbuotojai – 10 metų čia dirbanti O. Gricienė ir prieš 3 metus įdarbintas V. Rutkauskas – kaip sakė meras, muziejui reikalingi.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...