Išlydėjo ne tuščiomis kišenėmis

Susikompromitavęs P. Piekus (centre) iš „Plungės šilumos tinklų“ sutiko trauktis tik pažadėjus jam solidžią išeitinę kompensaciją

Susikompromitavęs P. Piekus (centre) iš „Plungės šilumos tinklų“ sutiko trauktis tik pažadėjus jam solidžią išeitinę kompensaciją

Balandžio 30-oji buvo paskutinė Petro Piekaus, kaip UAB „Plungės šilumos tinklai“ generalinio direktoriaus, darbo diena. Nuo gegužės 2-osios laikinai vadovauti įmonei paskirtas pavaduotojas Romas Luotė. Bet gali būti, kad pastarajam šiose pareigose užsibūti neteks. Kaip „Žemaičiui“ sakė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, siekiama konkursą „Plungės šilumos tinklų“ direktoriaus pareigoms eiti skelbti dar gegužę. Šiuo metu rengiamos konkurso sąlygos.

G. Bagužis neslėpė, kad susidomėjimas žadamu skelbti konkursu jau jaučiamas. Esą ne vienas asmuo domėjosi galimybe tapti „Plungės šilumos tinklų“ direktoriumi. Pasak Savivaldybės administracijos vadovo, kelias neužkertamas nė vienam. Visi norintieji galės dalyvauti konkurse. Jo rezultatai ir parodys, kuris iš kandidatų labiausiai tinka eiti šias pareigas.
O P. Piekus išlydėtas ne tuščiomis kišenėmis. Jam buvo išmokėta 6-ių atlyginimų dydžio išeitinė kompensacija (kovo viduryje pats P. Piekus „Žemaičiui“ sakė uždirbantis apie 2 tūkst. eurų). Ar tokia suma nėra per didelė, žinant, kad P. Piekus buvo pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus, mat įdarbino ne vieną artimą šeimos narį? O kur dar triukšmas, kilęs po to, kai paaiškėjo, kad jis už savo didžiulio namo šildymą moka tiek pat, kiek ir gyvenantieji standartiniame renovuotame dviejų kambarių bute (tąkart P. Piekus žurnalistus tikino, jog papildomai šildosi kūrendamas senas lentas).
„Sprendimas priimtas abiejų pusių susitarimu. Man ta suma tikrai neatrodo per didelė, turint omeny, kad P. Piekus šiai įmonei vadovavo 38-erius metus. Per tą laiką ne viskas tik blogai buvo.
Be to, reikia įvertinti ir tai, kad žmogui – priešpensinis amžius“, – paklaustas dėl P. Piekui išmokėtos išeitinės kompensacijos, sakė Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis.
Likus kelioms dienos iki viešai paskelbiant, kad P. Piekus traukiasi iš pareigų, posėdžiavę Plungės rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto nariai svarstė, kaip būtų galima išsiaiškinti, kodėl P. Piekus gauna tokias mažas sąskaitas už jo būsto šildymą. Tąkart buvo nuspręsta įpareigoti Savivaldybės administraciją sudaryti nepriklausomų ekspertų komisiją, kuri išsiaiškintų, kokia yra tokio Piekų taupumo paslaptis.
Bet netrukus buvo paskelbta, jog P. Piekus atsistatydina, tad šios komisijos įpareigojimas Savivaldybės administracijai imtis veiksmų buvo pamirštas. Ar tai reiškia, kad Piekai ir toliau galės šildytis pusvelčiui, nesibaimindami, jog gali būti patikrinti? Ko vertas vien tas faktas, kad dabar jau buvęs „Plungės šilumos tinklų“ direktorius paties valdomai įmonei buvo nurodęs, kad jo namas yra 184 kv. metrų ploto, nors, patikrinus registro duomenis, paaiškėjo, jog jis – gerokai didesnis, 291 kv. metrų ploto. Ar tai ne duomenų klastojimas, siekiant asmeninės naudos?
Belieka tikėtis, kad naujai išrinktas įmonės vadovas pasidomės šiomis detalėmis. O gal net sugalvos būdą, kaip patikrinti, kiek šilumos realiai sunaudoja Daiva ir Petras Piekai. Antraip… Bus proga dar kartą prisiminti seną tiesą, kad kai kurie „išrinktieji“, kas benutiktų, iš balos visad išlipa sausi. Ir dar dosniai atlyginti.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...