Mirtiną avariją sukėlęs klaipėdiškis kaltę verčia žuvusiajam

I. Cvetkovas siekia įrodyti, jog yra nekaltas dėl tris asmenis pražudžiusios avarijos

I. Cvetkovas siekia įrodyti, jog yra nekaltas dėl tris asmenis pražudžiusios avarijos

Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos teisme nagrinėtas už mirtiną avariją nuteisto klaipėdiškio – 46-erių Igorio Cvetkovo – apeliacinis skundas. Vyras apskundė Plungės apylinkės teismo rūmų nuosprendį, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl tragiškos avarijos, nusinešusios 36-erių ugniagesio iš Radviliškio, penkeriais metais jaunesnės jo sutuoktinės Mildos bei trejų metukų jų dukrelės Ugnės gyvybes. Už tai jam skirta dešimties metų laisvės atėmimo bausmė, kurią klaipėdiškis vadina valstybės kerštu, mat jis suklydo pirmą kartą. Ne gana to, avariją būdamas neblaivus sukėlęs I. Cvetkovas bando kaltę versti žuvusiajam. Pasak nuteistojo advokato Vidmanto Martyšiaus, prieš žūtį R. Dargužas esą elgėsi nusikalstamai bei nerūpestingai.

Per tragišką avariją nukentėjo ir pats I. Cvetovas – jis neteko kairės rankos. Apeliaciniame skunde šį faktą nuteistasis pateikia kaip priežastį, dėl kurios jis neva negali atlikti bausmės atvirojoje kolonijoje. Esą jis pats nėra pajėgus savimi pasirūpinti. Jam būtini du pagalbininkai, kurių toje įstaigoje jam tikrai niekas neskirs. Tačiau tokie argumentai nėra pagrįsti, nes pagal teisės aktus nuo bausmės kalinimo įstaigoje atleidžiami tik tie asmenys, kurie yra netekę dviejų galūnių.
Teismą bandoma įtikinti ir tuo, kad dėl kraupios avarijos kaltas žuvusysis R. Dargužas. Esą jis avarinėje situacijoje priėmė netinkamą sprendimą, išprovokavusį tokias skaudžias pasekmes. Prikišta ir tai, kad žuvusiojo kraujyje rasta morfino, nors prokuroras Juozas Sykas aiškino, jog ši medžiaga R. Dargužui suleista bandant jį gaivinti.
Išgirdę I. Cvetkovo gynėjo pasisakymus, žuvusiųjų artimieji buvo pritrenkti. Jau po Plungės apylinkės teismo rūmų nuosprendžio, kuriuo I. Cvetkovui skirta pati griežčiausia bausmė, kokia tik numatyta už tokį nusikaltimą, jie sakė, kad ir tokia bausmė – per menka, žinant, jog pražudyti net trys žmonės. O išgirdę paskutinius I. Cvetkovo advokato pareiškimus, žuvusių Dargužų giminaičiai ilgai negalėjo atgauti amo.
Klaipėdos apygardos teismo nagrinėjamame apeliaciniame skunde rašoma ir tai, jog nagrinėjant šią bylą Plungėje nebuvo išsamiai ištirtos visos avarijos aplinkybės, neįvertinti visi įrodymai dėl abiejų vairuotojų kaltės. Esą būta ir esminių Baudžiamojo kodekso pažeidimų. Neva netinkamai pritaikytas ir baudžiamasis įsakymas. Teigiama, kad I. Cvetkovas nuteistas už nusikaltimą, kurio nepadarė.
Teismo prašyta panaikinti apkaltinamąjį nuosprendį. I. Cvetkovo gynėjas aiškino, kad po avarijos jo ginamasis patyrė ne tik fizinių sužalojimų, bet ir – psichologinių. Jis iki šiol esą gydosi depresiją. Prašyta atnaujinti įrodymų tyrimą bei skirti nuteistajam psichiatrinę ekspertizę. Teismas tenkino tik pastarąjį prašymą.
O „Žemaitis“ savo ruožtu primena, jog tragiška nelaimė įvyko 2015-ųjų spalio 4-osios vakarą 91-ajame kelio Šiauliai–Palanga kilometre, ties Nugarių kaimu. Sekmadienio vakarą iš Palangos, atšventę vyresnėlės gimtadienį, automobiliu „BMW 520I“ važiavę Dargužai susidūrė su I. Cvetkovo vairuojamu „Hyundai Galloper“.
Iš kaktomuša susidūrusių automobilių liko tik metalo krūvos, kuriose – prispausti žmonės. Nuo stipraus smūgio vietoje žuvo „BMW 520i“ vairavęs R. Dargužas, jo žmona bei trejų metukų dukrytė. Mažylė nuo smūgio iškrito iš automobilio. Jos kūnelį pievoje rado netoli nelaimės vietos gyvenęs vyriškis. Kita Dargužų dukra liko automobilyje. Kaip teisme pasakojo tragedijos liudininkai, mergaitė buvo įstrigusi tarp sėdynių.
Iš metalo gniaužtų ją išvadavo į nelaimės vietą atskubėję ugniagesiai. Mergaitė nedelsiant buvo išgabenta į Plungės ligoninę, kur medikai jai nustatė galvos smegenų sukrėtimą, edemą, kvėpavimo nepakankamumą ir plaučių kontuziją. Iš Plungės ligoninės mergaitė sunkios būklės skubiai buvo išvežta į uostamiesčio ligoninę. Po ilgo gydymo mamos, tėčio ir sesutės netekusi mergaitė atsigavo. Šiuo metu ji gyvena su močiute – žuvusiosios M. Dargužienės mama Nijole Navickiene.
Kaip jau buvo minėta, per avariją sunkiai nukentėjo ir „Hyundai Galloper“ vairuotojas I. Cvetkovas. Sužalojimų neišvengė ir dabar jau buvusi jo žmona. Moteriai buvo diagnozuota veido, krūtinkaulio ir šonkaulių lūžių. Nukentėjo ir Cvetkovų duktė. Ji gydyta dėl galvos sumušimo bei kaulų lūžių. Mažiausiai nukentėjo Cvetkovų dukters draugas. Vaikinas atsipirko veido nubrozdinimais ir peties patempimu.
Iš byloje surinktos medžiagos matyti, jog klaipėdiškio, kuriam po avarijos nustatytas 1,68 promilės girtumas, visureigis, važiavęs Plungės link, leidosi nuo kalno ir, kirtęs ištisinę liniją, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, kuria važiavo R. Dargužo vairuojamas BMW. Likus keliems metrams iki šio automobilio, I. Cvetkovas pasuko savo mašinos vairą į dešinę. Tuo pačiu metu, bandydamas išvengti susidūrimo, pakeitė kryptį ir BMW. Jis pasuko į kairę. Pirminiais tyrimo duomenimis, greičio neviršijo nė vienas vairuotojas.
Žuvusiųjų artimiesiems iš I. Cvetkovo priteista 310 tūkstančių eurų, iš jų 100 tūkstančių eurų – tėvų netekusiai mergaitei. Kad būtų užtikrintas žalos atlyginimas, iškart po avarijos buvo areštuoti du klaipėdiškiui priklausę butai. Tiesa, šiuo metu areštuota pusantro, mat po skyrybų dalis turto atiteko Laimai Cvetkovai – buvusiai nuteistojo sutuoktinei.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...