Viešųjų pirkimų subtilybės atvedė į teismą

Įtartini buvusios Rietavo miškų urėdijos sandėriai ne vieną įmonės darbuotoją atvedė į teisiamųjų suolą

Įtartini buvusios Rietavo miškų urėdijos sandėriai ne vieną įmonės darbuotoją atvedė į teisiamųjų suolą

Plungės apylinkės teismo rūmuose atversta baudžiamoji byla, kurioje buvęs Rietavo miškų urėdijos urėdas Vaidotas Šliogeris ir informatikas Linas Remeza kaltinami piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ar įgaliojimų viršijimu, taip pat – dokumentų klastojimu.

Per pirmąjį teismo posėdį apklausti abu įtariamieji dėl jiems mestų kaltinimų, numatytų Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio pirmoje dalyje ir 300 straipsnio trečioje dalyje, neprisipažino. Ir V. Šliogeris, ir L. Remeza neigė, kad tvirtindami naujas Rietavo miškų urėdijos viešųjų pirkimų taisykles atgaline data padarė tikrovės neatitinkantį įrašą.
Kaltinamajame akte nurodoma, kad urėdas su urėdijos informatikos specialistu, vykdžiusiu įmonės viešųjų pirkimų organizatoriaus ir komisijos pirmininko funkcijas, suklastojo dokumentus. Šie dokumentai, siekiant palankaus sprendimo, buvo pateikti Klaipėdos apygardos teismui, nagrinėjusiam civilinę bylą dėl miško kelių taisymo darbų urėdijoje viešojo pirkimo pripažinimo neteisėtu ir sutarties panaikinimo, bei atgaline data patalpinti centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje.
Kaip to įrodymas byloje pateiktas telefoninis pokalbis tarp V. Šliogerio ir L. Remezos, įrašytas 2016 metų liepą. Jame aiškiai girdėti, kaip abu kolegos kalbasi apie viešųjų pirkimų taisyklių „pertvirtinimą“. Bet teisme abu kaltinamieji tikino, jog miškininkų žargonu žodis „pertvirtinimas“ reiškia „viešinimą“, tad jiedu kalbėjosi apie tai, kad naująsias taisykles būtina paviešinti.
Buvęs urėdas, nors ir negalėjo atsakyti, kada jo pasirašytas įsakymas dėl naujųjų taisyklių buvo užregistruotas, teisme tikino, jog dokumentai nebuvo klastojami ir atgaline data niekas nebuvo daroma.
Dar gudresnės taktikos griebėsi L. Remeza. Jis dievagojosi, jog viskas, ką papasakojo ikiteisminio tyrimo metu, buvo išgauta iš jo panaudojus psichologinį smurtą. Esą tada prisipažino savo kaltę, nes buvo gąsdinamas kalėjimu. Buvęs įstaigos informatikas sakė, jog vienintelė jo kaltė ta, kad naujųjų taisyklių laiku nepaskelbė viešojoje erdvėje. Esą dėl to ir kilo visas šis triukšmas, abiems vyrams atnešęs daug nemalonumų.
Toliau byla bus nagrinėjama gegužės viduryje. Per kitą teismo posėdį numatyta apklausti liudytojus.
Visą šią situaciją tyrusi Specialiųjų tyrimų tarnyba anksčiau yra skelbusi, kad Rietavo miškų urėdijos rengtą kelio remonto konkursą laimėjo ir darbus pagal fiktyvią darbų sąmatą atliko V. Šliogerio proteguota įmonė. Įtarta, kad urėdas protegavo sau palankias įmones ir kituose urėdijos konkursuose. Rietavo urėdija apleistiems keliams tvarkyti valstybinių ir privačių miškų teritorijose 2016 metais buvo gavusi beveik 97 tūkst. eurų.
Kaltinamiesiems gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...