Sąvartyne – sąmyšis dėl įtartinų miltelių

Į aplinką pasklidus neaiškios kilmės milteliams, kelioms dienoms sutriko darbas sąvartyne

Į aplinką pasklidus neaiškios kilmės milteliams, kelioms dienoms sutriko darbas sąvartyne

Trečiadienį, apie dešimtą valandą ryto, visos specialiosios tarnybos skubėjo į šalia Plungės esantį Jėrubaičių sąvartyną. Pranešta, kad jo teritorijoje esančioje atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo gamykloje, kurią eksploatuoja UAB „Veistas“, įvyko sprogimas, po patalpą pasklido debesis neaiškios kilmės sidabro spalvos miltelių, o nuo jų čiaudėti pradėjusiems darbininkams, kurių tuo metu buvo devyni, teko sprukti laukan. Įvairios tarnybos darbo sąvartyne turėjo iki pat vakaro.

Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktorius Rimantas Adomaitis patvirtino, kad toks įvykis išties buvo. Atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo gamykloje, viename iš rūšiavimo cecho įrenginių, trūko maišelis, kuriame buvo minėtieji milteliai. Įvyko kažkas panašaus į sprogimą, o neaiški cheminė medžiaga pasklido po visą patalpą. Incidentas išgąsdino ir ceche buvusius darbininkus, ir administraciją, tad skubiai imtasi priemonių situacijai suvaldyti. Juolab kad žmonės skundėsi, kad jie čiaudi, peršti akis, graužia gerkles.
„Nieko nežinome – nei kas tai per milteliai, nei kiek jų, nei iš kurio rajono pas mus atkeliavo. Tikėtina, kad maišas ar maišai su jais buvo įmesti į bendrą komunalinių atliekų konteinerį, todėl ir pateko į „Veistą“.

Už tai „ačiū“ turėtume tarti gyventojams, kurie nieko nepaisydami į bendrus konteinerius sumeta viską, kas papuola. Yra tokių, kurie apie galimas pasekmes visiškai negalvoja. Nepaiso net to, kad taip gali pakenkti kitų žmonių sveikatai“, – piktinosi R. Adomaitis.
Trečiadienį po pietų kalbintas TRATC-o direktorius sakė, kad įvairių tarnybų specialistai gamykloje darbuojasi nuo pat ryto. Tiek pat laiko joje nevyksta darbas ir nežinia, kada bus atnaujintas. „Žmonės išėjo laukan. Teritoriją aptvėrėm, nieko neįleidžiam. Išsikvietėme Nacionalinio visuomenės sveikatos centro laboratorijos specialistus ir lauksim, ką pasakys. Ar tie milteliai visi pasklido po patalpą, ar jų dar yra kituose maišuose, nežinom – kas ryšis eiti žiūrėti“, – sakė TRATC-o vadovas.
Įvykio vietoje buvusi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Dalia Norvaišienė sakė, kad jiems apie incidentą pranešta apie pietus. „Mus informavo, kad Jėrubaičių sąvartyne, ten, kur rūšiuojamos atliekos, pasklido nenustatytos kilmės milteliai, tad nieko nelaukę išskubėjome. Įvykio vietoje jau buvo ir kitos tarnybos“, – pasakojo skyriaus vedėja.
D. Norvaišienė susisiekė su Klaipėdoje esančia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro laboratorija. Iš ten atvykusi laborantė, vilkėdama specialią aprangą, paėmė miltelių mėginį – jis bus tiriamas Vilniuje. Paklausus, kada tikimasi sulaukti atsakymo, D. Norvaišienė kalbėjo: „Gal penktadienį, o gal tik šeštadienį. Tik atlikus išsamų tyrimą bus sužinota, kas tai per medžiaga, ar ji pavojinga aplinkai, visuomenės sveikatai.“
Į Jėrubaičius skubėjo ir Plungės rajono greitoji medicinos pagalba bei Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba. Tačiau nei vienų, nei kitų pagalbos ten neprireikė. „Mums buvo pranešta, kad gali būti apsinuodijusių žmonių, tačiau nukentėjusiųjų nebuvo“, – sakė Greitosios medicinos pagalbos direktorė Rasa Mončienė. Ugniagesiai gelbėtojai teritoriją, iš kurios žmonės jau buvo evakuavęsi, aptvėrė „Stop“ juosta.

Darbininkams uždrausta eiti į gamyklos vidų

Darbininkams uždrausta eiti į gamyklos vidų

Kilus sąmyšiui, sąvartyno teritorija buvo aptverta

Kilus sąmyšiui, sąvartyno teritorija buvo aptverta

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...