Perspėjo seniūnus: „Baudžiami būsite jūs“

Praėjusią savaitę Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis susitiko su savivaldybės seniūnais, Aplinkos apsaugos agentūros atstovais bei už viešąją tvarką atsakingais Savivaldybės darbuotojais. Didžiausias dėmesys skirtas pastaruoju metu bene aktualiausiai mūsų rajone – švaros ir tvarkos – temai.
„Plungė yra apsivertusi šiukšlėmis ir nieko dėl to nedaroma. Pastebėjau, jog nesirūpiname savo teritorija – žmonės šiukšlina, kur užsimano. To neturėtų būti! Tiek mieste, tiek seniūnijose mes turime būti šeimininkais“, – kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius ir ragino seniūnus stebėti aplinką, bendrauti su žmonėmis, drausminti šiukšlintojus bei skatinti juos tvarkytis.
„Jie mieste ar kaime pastebėsiu šiukšlyną, baudžiami būsite jūs, seniūnai. Jei to nenorite, eikite, žiūrėkite, skatinkite gyventojus tvarkytis“, – tęsė G. Bagužis ir ragino seniūnijų vadovus nepabijoti išsikviesti ir žurnalistus, kurie paviešintų šiukšlintojus.
Savivaldybės ekologė Edita Lydienė kalbėjo apie atliekų tvarkymą bei rūšiavimo svarbą. Anot specialistės, pastaraisiais metais atliekos tvarkomos geriau. Jos įsitikinimu, tam įtakos turėjo tai, jog pradėjo veikti moderni atliekų rūšiavimo ir perdirbimo gamykla. Atsakingiau tvarkytis su šiukšlėmis gyventojus esą paskatino ir įvesta dvinarė vietinės rinkliavos už šiukšles sistema. Be to, palaikyti tvarką padeda ir Savivaldybės viešosios tvarkos specialistai.
Plungės rajono aplinkos apsaugos agentūros vedėjos Irenos Latakaitės nuomone, gali būti prikurta įvairių sistemų, tačiau nė viena iš jų neveiks, jei patys žmonės nepasidarys sąmoningesni. Jos teigimu, viskas atsiremia į žmogaus kultūrą. Vedėja sakė, jog su seniūnais nuolat palaikomas ryšys ir jie tikrai rūpinasi švara bei tvarka. Sunkiausia kovoti su šiukšlintojais, pasak I. Latakaitės, yra Plungės miesto seniūnui. Mat čia – daug garažų ir sodų bendrijų.
Praėjusiais metais Aplinkos apsaugos agentūra Plungės rajone nubaudė 227pažeidėjus. Ir šiais metais jau išrašyta beveik šimtas protokolų. „Dažnu atveju pagal Administracinių nusižengimų kodeksą pažeidėjas tik įspėjamas. Skirti baudą galima tik dar kartą prasižengusiems asmenims. Bet yra tokių žmonių, kurių neveikia net baudos. Tarp tokių – kaupimo manija sergantys gyventojai“, – kalbėjo I. Latakaitė ir atkreipė visų dėmesį į tai, jog pastaruoju metu labai suprastėjęs atliekų išvežimas savaitgaliais. Po jų esą buitinių atliekų konteineriai mieste – pergrūsti. Nesiskubinama išvežti ir išrūšiuotų atliekų. Tada varnos išdrasko atliekų maišelius ir ištampo šiukšles. „Paskui skundžiamės įvairiomis ligomis. Kitaip ir būti negali, kai gyvename tokioje priterštoje aplinkoje“, – aiškino I. Latakaitė.
O Paukštakių seniūno Aurimo Vasiliausko nuomone, žmonėms vis dar trūksta informacijos apie atliekų tvarkymą. Kad ir tokios, kad, pavyzdžiui, perkant naujas padangas, senas galima palikti parduotuvėje. Nedaug kas žino ir tai, jog kiekvienais metais keturias padangas galima nemokamai palikti Jėrubaičių sąvartyne.
G. Bagužis pastabą davė ir Platelių seniūnei Danutei Rapolavičienei. Direktorius sakė, jog savaitgalį vyko į Platelius pasivažinėti dviračiais ir liko nemaloniai nustebintas jų taku. Esą pastarasis – nenuvalytas, ant jo – pilna žemių. „Juk tai reprezentacinė vieta, lankoma turistų. Reikia tvarkytis! Jei nėra pinigų, kreipkitės. Tačiau iki šiol nesikreipta, vadinasi, esmė – ne piniguose“, – kalbėjo administracijos vadovas.
Buvo aptartas ir kitas skaudulys – apleisti pastatai. Tokių ypač daug G. Bagužis pastebėjo lankydamasis Šateikiuose. „Ten – kaip po karo“, – sakė Savivaldybės vadovas ir ragino seniūnus susisiekti su apleistų pastatų šeimininkais bei įpareigoti juos pasirūpinti savo turtu. Jei pastatas priklauso Savivaldybei, pasiūlyta kreiptis į atsakingus specialistus ir pabandyti rasti sprendimą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...