Liūdnai pagarsėjusiai gegrėniškei – teismo verdiktas

Antradienį Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjo Virginijaus Gedeikio nuosprendį išgirdo 1960-aisiais gimusi gegrėniškė Danutė Kazlauskienė. Nesunkiu sveikatos sutrikdymu kaltinta moteris, kuri dėl savo smurto išpuolių jau yra pelniusi Gegrėnų siaubo pravardę, pripažinta kalta.

Už tai, kad nesunkiai sutrikdė kito žmogaus sveikatą, teismas jai skyrė pusantrų metų laisvės apribojimo bausmę bei įpareigojo tris mėnesius dalyvauti elgesį keičiančioje programoje. Smurtu prieš žmones bei savo šunį pagarsėjusi Gegrėnų kaimo gyventoja taip pat šešis mėnesius turės dirbti neatlygintinai sveikatos ar globos priežiūros įstaigose su ligotais, senais ar neįgaliais asmenimis (po 10 valandų per mėnesį, iš viso – 60 valandų).
Mušeikai teks paploninti ir piniginę, mat nukentėjusiajai ji privalės sumokėti 1000 eurų neturtinei žalai bei 500 eurų proceso išlaidoms atlyginti. Ir tai dar ne viskas –
D. Kazlauskienė turės padengti ir Valstybinės ligonių kasos patirtą žalą, kuri siekia 1741 eurą – tiek kainavo nukentėjusiosios gydymas po gegrėniškės užpuolimo.
Iš byloje surinktos medžiagos matyti, jog bėdų liūdnai pagarsėjusi moteris prisidarė praėjusių metų gegužės 12-osios vakarą, kai įsiveržė į Stasės Rupeikienės namus, esančius Jazdauskiškių kaime, ir stipriai ją sumušė. Įsiutusi D. Kazlauskienė kumščiais talžė moteriai veidą ir galvą. S. Rupeikienei buvo sutrenkta galva, prakirsta lūpa bei sulaužyti net penki šonkauliai.
Pirmojo teismo posėdžio metu, kuris vyko kovo 21-ąją, išgirdusi, kuo yra kaltinama, D. Kazlauskienė neigė savo kaltę, tačiau nuo išsamesnių paaiškinimų susilaikė. Sakė parodymus duosianti tik po visų proceso dalyvių apklausos.
Tądien nieko išsamiau negalėjo papasakoti ir nukentėjusioji S. Rupeikienė, mat teismo posėdyje drįso pasirodyti girta. Atvykęs policijos pareigūnas jai nustatė 1,78 promilės girtumą. Neblaivus (1,17 promilės) teismo salėje sėdėjo ir moters vyras.
Tąkart baudžiamosios bylos nagrinėjimą teisėjui V. Gedeikiui teko atidėti. Už pasirodymą teisme girtiems sutuoktiniams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai bei skirtos baudos. Rupeikų poelgis vienus liudytojais kviestus asmenis papiktino, kitus privertė juoktis. Buvo ir svarsčiusių, kaip jie grįš namo, nes atsirado mačiusių, jog į teismą Leonas Rupeika atvairavo pats. Bet tuo pasirūpino pareigūnai. Po posėdžio jie ilgai lūkuriavo, kol Rupeikų automobilis pajudės iš prie teismo rūmų esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Ir sulaukė, bet… Prie vairo sėdėjo ne įkaušęs L. Rupeika, o taip pat liudytoju į teismą kviestas Vaclovas Vaškys.
Iki tol, kol buvo išsiaiškinta, jog Rupeikos – neblaivūs, nukentėjusioji teismo posėdžio metu nerišliais sakiniais, šokinėdama laike ir įvykiuose, pasakojo,  jog į jos namus įpuolusi D. Kazlauskienė ėmė ją talžyti.
Moteris prisiminė, jog jai stipriai buvo sumušta galva ir sulaužyti šonkauliai. Į medikus S. Rupeikienė kreipėsi tik kitą dieną. Esą pati tą vakarą nepajėgė išsikviesti greitosios medicinos pagalbos, o vyras nelabai susigaudė, kas įvyko, nes tuo metu, kai sutuoktinė buvo mušama, jis esą miegojo.
Kad D. Kazlauskienė yra mėgėja paleisti į darbą kumščius, patvirtina ne tik šis įvykis. Neseniai į „Žemaičio“ redakciją paskambinęs gegrėniškis papasakojo, kad jo kaimynė muša savo samdinį. Dar prieš tai moteris pareigūnams įkliuvo dėl žiauraus elgesio su gyvūnais. Kaip D. Kazlauskienė muša šunį, yra užfiksuota į pareigūnų rankas pakliuvusioje filmuotoje medžiagoje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...