Atidarė kaimo turizmo sezoną

Praėjusį penktadienį į Paplatelės kaime esančią kaimo turizmo sodybą „Po ąžuolais“ susirinkęs gausus būrys Plungės rajono kaimo turizmo sodybų savininkų, Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) direkcijos bei Plungės rajono savivaldybės atstovų pažymėjo kaimo turizmo sezono atidarymą.

Kaip sakė renginį organizavusi Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos pirmininkė Jurgita Krištupienė, Turizmo departamentas nepatarė rengti sezono atidarymo, nes kaimo turizmo sodybos turi kaip įmanydamos vengti sezoniškumo ir siekti būti patrauklios visus metus. Vis dėlto buvo nuspręsta susirinkti ir pažymėti šiltojo sezono, o kartu – ir darbymečio pradžią, mat kaimo turizmo sodybų savininkai draugėn susieina labai retai.
Renginiui ne atsitiktinai pasirinkta sodyba „Po ąžuolais“, mat ji, pasak J. Krištupienės, gali būti puikiu pavyzdžiu, kaip galima išvengti sezoniškumo – įvairių pramogų turistai čia randa visais metų laikais. Viena buvo pasiūlyta ir renginio dalyviams. Visi norintieji galėjo pasivažinėti dviejų žirgų traukiama karieta.
„Nesate tie, pas kuriuos atvykus tuoj pasigirsta aimanos. Čia ta Lietuva, kurią norisi matyti“, – kalbėdamas apie kaimo turizmo sodybų šeimininkų pozityvumą ir darbštumą, džiaugėsi renginyje apsilankęs Seimo narys Jurgis Razma. Jis priminė, kad Seime šiuo metu rengiama nauja Turzimo įstatymo redakcija, bet žadami pokyčiai kaimo turizmo sektoriaus nepalies. „Jums aktualių įstatymų pakeitimų nenumatoma. O jei vis dar tikitės, jog bus įteisinta naminukė, prie šios valdžios tokias svajones turite pamiršti“, – šmaikštavo politikas.
Apie tai, kokias paslaugas turistams siūlo Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, papasakojo ŽNP direktoriaus pavaduotojas Giedrius Norvaišas ir Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rovena Augustinė. Pasak jų, didelių investicinių projektų artimiausiu metu parko direkcija neplanuoja. Esą bus stengiamasi išlaikyti jau sukurtą infrastruktūrą.
O projektų per pastaruosius metus parko teritorijoje įgyvendinta nemažai. Vienas pagrindinių – Platelių ežerą apjuosę 24 kilometrai dviračių takų. „Jie galėjo būti kiek platesni, nors tada, kai planavome, atrodė, kad to pločio užteks. Manėm, kiek tų dviratininkų bus“, – kalbėjo G. Norvaišas ir pridūrė, kad dabar šie takai yra vienas mėgstamiausių ir lankomiausių objektų parke.
Pasidžiaugta ir tuo, kad pavyko atnaujinti Platelių ežero apžvalgos aikštelę, pritaikyti ją neįgaliesiems ir įrengti naujus informacinius stendus. Susirinkusieji išgirdo, jog parko direkcija lankytojams rengia įvairias edukacines programas, skirtas susipažinti su gamtos turtais ir kulinariniu paveldu, ekskursijas dviračiais ir vandens transportu, moko būsimuosius gidus, organizuoja įvairius renginius (jų šiemet numatyta net 52). Be to, teikia apgyvendinimo paslaugą naujai įrengtuose kambariuose Platelių tradicinių amatų centre.
„Matome, kad niekas to nedaro, o poreikis yra, turistai to nori, todėl ir imamės vienos ar kitos veiklos. Bet mielai jų atsisakytume, jei kuri kaimo turizmo sodyba norėtų iš mūsų perimti kokią veiklą. Tikrai nesiekiame konkuruoti su jumis“, – net kelis kartus pakartojo G. Norvaišas.
Daugiau apie tai, kokie projektai parko teritorijoje jau įgyvendinti ir kuriems dar ruošiamasi, papasakojo Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas Mantas Česnauskas. Jis taip pat prisiminė neseną įvykį, kai buvo paskleistas gandas, jog norima naikinti Žemaitijos nacionalinį parką. Pasak mero patarėjo, ši žinia privertė Savivaldybės administraciją bei ŽNP direkciją mobilizuoti jėgas bei imtis bendros veiklos. Po jų surengtų konferencijų ir susitikimų su atsakingais asmenimis Plungėje ir Plateliuose viešėjęs ūkio ministras davė pažadą, kad parkas naikinamas nebus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...