Aštuonių vaikų mamai – medalis iš Prezidentūros

DSC_0260Praėjusį ketvirtadienį Platelių seniūnijos Rėžgalių kaimo gyventojai Stasei Ruginienei įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis, kurį savo dekretu jai skyrė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Taip moteris pagerbta Motinos dienos proga už aštuonis pagimdytus, užaugintus ir dorai išauklėtus vaikus. Medalį rėžgališkei įteikė į Platelių seniūniją atvykę Prezidentūros kancleris Giedrius Krasauskas ir Personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė.

Prezidentė D. Grybauskaitė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais šiemet apdovanojo 46 daugiavaikes mamas. Daugelis jų vyko į Prezidentūroje surengtas apdovanojimų įteikimo iškilmes, tačiau 88-erių S. Ruginienė dėl sveikatos problemų tokiai tolimai kelionei nesiryžo. Tad Prezidentūros atstovai kiek vėliau patys pas ją atvyko. Tiesa, ne į namus, o į Platelių seniūniją, kur moterį, be svečių iš Vilniaus, pasveikino ir Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė, Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė ir socialinių išmokų specialistė Liuda Jakštienė.
Daugiavaikę mamą į seniūnijoje surengtą šventę atlydėjo dukra Vilma Ruginytė ir marti Rūta Ruginienė. Moterys džiaugėsi parodytu dėmesiu, sakydamos, kad jų mama – ar su medaliu, ar be jo – yra pats mylimiausias, geriausias ir šviesiausias žmogus.
Apdovanotosios dukra Vilma pasakojo, kad Telšių rajone gimusi jos mama anksti neteko tėvų, tad ją užaugino giminaičiai. Mokėsi Dovainių pradinėje mokykloje, vėliau tarnavo pas ūkininkus, o būdama 19 metų ištekėjo už Stasio Ruginio. Susilaukė aštuoneto vaikų – keturių dukrų ir keturių sūnų. Be to, kad augino savo atžalas, moteris dar ir dirbo – Gintališkės kolūkyje, kaimo vaikų darželyje. Nors su tokiu būriu nebuvo lengva, Stasė ir jos vyras Stasys stengėsi, kad vaikams nieko netrūktų, kad turėtų kuo geresnes sąlygas mokytis, auklėjo juos dorais žmonėmis, sąžiningais šalies piliečiais. 1987-aisiais daugiavaikė motina liko našle, dauguma vaikų jau buvo suaugę ir palikę namus, bet dukrą Vilmą, kuri mokėsi tuometiniame Plungės statybos technikume, ir nepilnametį Saulių jai teko auginti ir viskuo aprūpinti vienai.
Du S. Ruginienės sūnūs – Stasys ir Leonas – deja, jau mirę. Vyriausioji dukra Virgina šiuo metu gyvena Vilkaviškyje, Pranas – Telšiuose, Milda – Plungėje, Irutė – Eigirdžiuose
(Telšių r.). Jauniausieji vaikai – dukra Vilma ir sūnus Saulius su žmona Rūta – gyvena kartu su mama, ją prižiūri ir rūpinasi. Būrys vaikų močiutei yra padovanoję dar didesnį būrį savo atžalų – 14 anūkų (būtų 16, bet dviejų šeima yra netekusi) ir 19 proanūkių, o dvidešimtasis – jau pakeliui.
Pasak dukters Vilmos, jų mama – visų labai mylima. Ja rūpinasi ne tik kartu gyventieji, bet ir visi kiti vaikai, anūkai. „Ji visų mylima, o ir pati kiekvieno iš mūsų labai laukia, pasiilgsta“, – pasakojo Vilma. Ruginių šeima turi gražių tradicijų – dukart per metus visi turi būti krūvoje. Tai mamos gimtadienis balandį ir lapkričio 1-oji, kuomet, aplankę kapus, visi susirenka pas mamą, susėda prie bendro stalo, prisimena tėtį.
„Gyvename tėvų statytame name, į kurį parsikraustėme, kai aš buvau trečiokė. Iki tol – Atlaužų kaime, bet iš ten mus išginė melioracija. Dabartinis namas – didelis, dviejų aukštų, tad visi sutelpame“, – pasakojo dukra. Pasidomėjus, kaip dabar laikosi mama, ar daug priežiūros jai reikia, Vilma tik nusijuokė: „Ji ne tik savimi, bet ir manimi dar pasirūpina. Kasdien, grįžusi iš darbo, randu paruoštą vakarienę. Į didelius darbus ji, žinoma, nebeįkimba, bet po namus dar kruta – ir kambarius apsitvarko, ir gėles prižiūri. Tik į lauką darbuotis nebeina.“
O kaip mama reagavo sužinojusi, kad jai paskirtas apdovanojimas? Pasak Vilmos, mama, aišku, nudžiugo, bet apgailestavo, kad nebepajėgia į Vilnių nuvykti. „Sako: jei būtų paskyrę prieš kelerius metus, dar būčiau ir Prezidentūrą pamačius, o dabar jau ne“, – pasakojo dukra.
O kaip vaikai, ar jie džiaugiasi mamos medaliu? „Mes džiaugiamės turėdami tokią mamą. Ir visai nesvarbu, ar ji apdovanota, ar ne. Bet smagu, kad jos, kaip motinos, nuopelnai buvo pastebėti ir įvertinti“, – mintimis dalijosi Vilma.
Kaip sakė Platelių seniūnijos socialinių išmokų specialistė L. Jakštienė, S. Ruginienė – jau penktoji per pastarąjį dešimtmetį Prezidento apdovanota jų seniūnijos mama. „Taip, penktoji, tačiau tai pirmas kartas, kai apdovanojimo šventė vyksta ne Prezidentūroje, ne namuose, o būtent seniūnijoje. Ir mums tai – didelė garbė“, – pritarė seniūnė D. Rapolavičienė.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...