Tarp atliekų, spėjama, – aliuminio pudra

21805-16293Praėjusį penktadienį rašėme, kad trečiadienį Jėrubaičių sąvartyne esančioje atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo gamykloje, kurią eksploatuoja UAB „Veistas“, atliekų rūšiavimo patalpoje, pasklido įtartini milteliai. Dėl jų kilo didelis sąmyšis – teko stabdyti darbą ir kviestis specialiąsias tarnybas. Tądien niekas nežinojo, kas tai per milteliai, ar jie pavojingi žmogui ir aplinkai, kokios galimos pasekmės. Pirmadienį specialistai jau turėjo preliminarių duomenų, kad įtartinoji cheminė medžiaga – aliuminio pudra.

Priminsime, kad sąmyšis kilo praėjusį trečiadienį, apie 10 valandą ryto, kuomet minėtajame ceche dirbo devyni žmonės. Viename iš atliekų rūšiavimo įrenginių įvyko kažkas panašaus į sprogimą, tuomet po patalpą pasklido sidabro spalvos milteliai, nuo kurių žmonės pradėjo čiaudėti, jiems perštėjo akys, gerklės. Sustabdžius gamyklą, buvo kviečiama Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Greitoji medicinos pagalba, aplinkosaugininkai, Visuomenės sveikatos centro specialistai.
Į Jėrubaičius atvykę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento specialistai iškvietė laborantę iš Klaipėdos, kuri paimtus miltelių mėginius išsiuntė tirti į Vilnių. Pirmadienį specialistai jau turėjo preliminarius tyrimų rezultatus.
Kaip sakė NVSC Telšių departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Dalia Norvaišienė, kol kas turimi tik pirminiai cheminių tyrimų rezultatai. Jie rodo, kad įtartinieji milteliai, ko gero, yra aliuminio pudra. Ji naudojama atliekant statybų ir remonto darbus – šia pudra dažomas metalas. Pasiteiravus, ar ši medžiaga pavojinga, D. Norvaišienė atsakė: „Žinoma, ypatingo pavojaus čia nėra, bet visos cheminės medžiagos yra kažkiek pavojingos ir jų neturi būti tarp komunalinių atliekų.“
Visuomenės sveikatos centro specialistai, kaip minėjome, yra gavę tik cheminių tyrimų rezultatus, bet tai dar ne viskas – kad darbą atliktų iki galo ir galėtų surašyti išvadą, jiems reikalingi ir mikrobiologinių tyrimų, kurie užtrunka kiek ilgiau, rezultatai. „Tada jau turėsime išsamius duomenis, pagal kuriuos galėsime rengti išvadą. Ją teiksime Plungės rajono savivaldybės administracijai, Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui, bendrovei „Veistas“. Joje bus nurodyta, kokių priemonių reikia imtis“, – kalbėjo skyriaus vedėja.
Kol specialistai nepateikė savo išvadų, atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo gamykla negali atnaujinti savo darbo. Telšių regiono atliekų tvarkymo centro direktoriaus pavaduotojas Juozas Šlepetis sakė: „Kol kas atliekų nerūšiuojame. Sandėliuojame jas sąvartyno teritorijoje esančiuose boksuose ir laukiame, ką mums pasakys Visuomenės sveikatos centras. Žinoma, padėtis prasta. Juk atliekos vežamos, jos rūgsta, bet nieko kito kol kas padaryti negalime. Tikėtina, kad artimiausiu metu padėtis išsispręs.“

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...