Papiktino nauja tvarka kapinėse

L1805-16279„Kodėl savaitgaliais kapinių vartai būna užrakinti?“ – klausė į „Žemaičio“ redakciją paskambinęs Varkalių kaimo gyventojas Kęstutis. Vyras sakė vieną šeštadienį nuvykęs į Jovaišiškės kaime esančias vadinamąsias naująsias Plungės kapines, norėjęs sutvarkyti artimųjų kapvietes, bet… didžiuosius vartus radęs užrakintus. Taigi atsivežtas medžiagas – žemę, akmenukus – teko susitempti rankomis. Pasipiktinęs tuo, žmogus kreipėsi į redakciją, kad ši išsiaiškintų, kodėl šeštadieniais ir sekmadieniais neįmanoma įvažiuoti į kapines.

Pasak varkališkio, anksčiau kapinių vartai būdavo atidaryti ir savaitgaliais, o pastaruoju metu jie užrakinami. „Vieną šeštadienį suplanavau sutvarkyti kapvietę, tad nusivežiau žemių, akmenukų. Žinoma, tikėjausi viską nusivežti į vietą, bet vartai buvo užrakinti. Skambinome nurodytu telefonu ir mums buvo pasakyta, kad savaitgaliais nėra kam atrakinti“, – pasakojo vyras. Anot jo, tie vartai būtent šeštadieniais turėtų būti atidaryti, nes žmonės nedirba, tad turi laiko kapinėms susitvarkyti. Ir atvykę neturėtų su tokiais nepatogumais susidurti.
Šių kapinių prižiūrėtoja Svaja Mitkienė patvirtino, kad vartai būna atviri tik darbo dienomis nuo 8 iki 17 valandos, kuomet ji pati būna darbe. „Anksčiau turėjau pagalbininkų, o trečiadieniais – laisvadienį, tad atvykdavau šeštadieniais. Todėl žmonės priprato, kad vartai atidaryti, o dabar viskas pasikeitė. Dirbu viena, savaitės viduryje laisvadienių neturiu, mano išeiginės – šeštadienis ir sekmadienis“, – pasakojo kapinių prižiūrėtoja.
S. Mitkienė sakė suprantanti, kad žmonėms taip nepatogu, kad jie pageidautų, jog ir savaitgaliais vartai būtų atidaryti, bet tvarka yra tvarka. „Ne aš ją sugalvojau, esu paprasta darbuotoja, kuri tik vykdo nurodymus. O žmonės, jei jiems kažkas neaišku ar nepatinka, turėtų kreiptis į Plungės miesto seniūniją“, – kalbėjo moteris.
Kapinių prižiūrėtoja minėjo, kad turi daug darbo: prižiūri didžiulę teritoriją, pjauna žolę, renka šiukšles, jas rūšiuoja, tvarko 150 kapviečių, kurių niekas nelanko. Viešuosius darbus atliekantys žmonės į kapines nebesiunčiami, tad viską tenka daryti pačiai. „Jei dieną nespėju, vakare kartu su namiškiais atvykstu ir visi kartu rūšiuojame atliekas. O savaitgaliais turėčiau dirbti iš idėjos“, – sakė S. Mitkienė.
Pasak prižiūrėtojos, žmonės pyksta dar ir dėl to, kad antkapinius paminklus gaminančių įmonių transportas į kapines kažkaip patenka, o jie negali. „Daugelis klausia, kokie čia dvigubi standartai. Žmonės turėtų žinoti, kad tokias paslaugas teikiančių įmonių atstovai išties turi galimybę atvykti tada, kai jiems reikia, nes toks jų darbas. O kiti – tik esant prižiūrėtojai, nes atrakintų vartų juk nepaliksi“, – aiškino darbuotoja.
Tą patį „Žemaičiui“ patvirtino ir Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas. Anot jo, kapinėse daug ką žadama keisti ir žmonės apie tai būsią informuoti. Viena iš naujovių jau įgyvendinama – savaitgaliais į kapines įvažiuoti nebegalima. Ir ne tik į naująsias, bet ir į visas kitas. „Prižiūrėtojai savaitgaliais nedirba, tad ir vartai neatrakinami, o palikti atidarytų negalime – nežinia, ką tada rastume po savaitgalio“, – sakė seniūnas. Jo teigimu, žmonės skundžiasi ne tik dėl užrakintų vartų, bet ir dėl to, kad kiti, pamatę atidarytus vartus, įžūliai važiuoja iki pat savo kapvietės, bet ne tam, kad kažką nuvežtų, o tiesiog norėdami palaistyti ar nuravėti.
„Į kapines važiuoti galima tik esant būtinybei. Ta būtinybė gali atsirasti ir savaitgalį. Tokiu atveju žmogus turėtų skambinti nurodytais telefonais ir mes pasistengsime sudaryti jam galimybę įvažiuoti. Žinoma, jei priežastis išties bus svari.
O paminklų gamintojai į teritoriją patenka laisviau, bet ir jie kontroliuojami – kad nevažinėtų, kada tik panorėję“, – kalbėjo G. Domarkas.

 

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...