Keturioms dienoms Plungė buvo tapusi teatro sostine

DSC_4399Praėjusią savaitę – gegužės 10–13 dienomis – mūsų mieste karaliavo teatras. Plungės kultūros centras jau vienuoliktąjį kartą surengė gražia pavasario tradicija tapusį festivalį-kūrybinę laboratoriją „Mažoji Melpomenė“. Svarbia Plungės miesto kultūrinio gyvenimo dalimi tapusio renginio globėjai – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ ir jo vadovai Romas ir Sigita Matuliai. Jų dėka jaunieji teatro artistai turėjo progą susipažinti su naujausiomis teatrinio meno metodikomis, įgyti naujų įgūdžių bei pasidalinti patirtimi. O kur dar kūrybinis procesas ir laikas, praleistas kartu su bendraminčiais iš skirtingų Lietuvos ir užsienio kampelių.

Ne vieną dieną trukusi teatrų šventė prasidėjo triukšmingu jos atidarymu. Renginio metu meniškai bičiulius iš Azerbaidžiano, Vokietijos, Čekijos, Estijos, Italijos bei Lietuvos pirmiausia pasveikino šventės šeimininkai – teatro „Saula“ aktoriai. Vėliau į jaunuosius teatro meno puoselėtojus kreipėsi ir R. Matulis, linkėdamas visiems neišdildomų įspūdžių, naujų žinių ir patirčių. Po jo gausiai susirinkusius festivalio dalyvius bei organizatorius pasveikino ir Plungės rajono valdžios atstovai: vicemeras Mindaugas Jurčius, mero patarėjas Mantas Česnauskas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis bei jo pavaduotoja Vida Saukalienė.
Anot jų, „Mažoji Melpomenė“ yra tapusi svarbia Plungės kultūrinio gyvenimo dalimi. Akcentuota ir tai, jog šis plungiškių rengiamas teatro projektas kultūros ministrės įsakymu yra įtrauktas į visos šalies mėgėjų meno prioritetinių renginių sąrašą kaip svarbiausias renginys plėtojant ir puoselėjant teatrinį žanrą.
Per atidarymą atskleista ir šiųmetinio festivalio tema „Teatras – tai sielos, gyvenimo ir realybės atspindys“. Todėl ne šiaip sau tiek atidarymo programoje, tiek vėliau vykusiuose meniniuose užsiėmimuose dominavo veidrodis. Jis tapo simboliu, suvienijusiu daugybę per keturias festivalio dienas surengtų veiklų. Kūrybinėmis veiklomis bei visa festivalio programa liko patenkinti ne tik jaunieji teatralai, bet ir visi, kurie neabejingi teatro menui.
Festivalį papuošė net vienuolika įdomių ir itin aukšto meninio lygio spektaklių, kuriuos dovanojo Potsdamo (Vokietija) jaunimo teatras „Tabularasa“, „Scuola teatro la basa“ iš Italijos, Talino (Estija) „Flying cow“, Ostravo (Čekija) HOP HOP, Baku (Azerbaidžiano) „Giūnai“ ir Lietuvos teatrai: Alytaus Jotvingių gimnazijos „Taškas“, Kretingos kultūros centro vaikų ir jaunimo „Atžalynas“, Šiaulių moksleivių namų vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“, Ignalinos gimnazijos teatro studija „Iki“ ir festivalio šeimininkai – „Saula“, parodę net du spektaklius.
Šis renginys prasmingas ir dėl kūrybinių užsiėmimų. Šiemet festivalio organizatoriai kvietė dalyvauti net šešiose teatrinio meno laboratorijose, kurių metu teatro artistai mokėsi vaidybos, scenos kalbos, scenos judesio, ritmikos, teatrinio improvizavimo, šešėlių teatro meno. Patys kūrė, dalinosi patirtimi ir išbandė teatrines naujoves.
Tiek vaikams, tiek jaunimui labai patiko, kad kūrybines laboratorijas vedė ir su jais it su lygiais bendravo scenos profesionalai ir teatro studentai, kino ir teatro aktoriai. Per festivalį dalyviai mokėsi ir įvairių šalių šokių bei žaidimų. Ypač visiems įsiminė draugystės vakaras bei laikas, praleistas prie laužų, skambant gitaros muzikai.
Smagaus šurmulio į miestą įnešęs festivalis-kūrybinė laboratorija „Mažoji Melpomenė“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija bei Plungės rajono savivaldybė, baigėsi įspūdingu teatralizuotu uždarymo šou. Jį vainikavusio įsimintino reginio Senamiesčio aikštėje metu  į orą pakilo daugiau nei du šimtai šešių valstybių vėliavų spalvų balionai.
Gražiu festivalio uždarymo akcentu tapo ir šeimų vakaras. Jo metu festivalio svečius į savo šeimas pakvietė teatro „Saula“ aktoriai ir jų tėveliai. Tai visiems leido dar geriau pažinti vieni kitus bei prisiliesti prie kitų šalių kultūros.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...