Už išlikimą kovojančiai mokyklai – dar vienas smūgis

Pirmadienį vykusio Plungės rajono savivaldybės tarybos švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu prašyta patvirtinti Žlibinų kultūros centro nuostatus. Posėdžiavusiesiems kilo klausimas, kas juose pasikeitė, kad prisireikė iš naujo tvirtinti. Paaiškėjo, kad po Žlibinų kultūros centro Kantaučių skyriaus stogu norima įkurdinti nuo šių metų rugsėjo pirmosios veikti pradėsiančias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes. Patvirtinus nuostatus, įstaiga taptų Kantaučių daugiafunkciu centru.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė priminė, jog pernai buvo pritarta siūlymui nuo 2018-ųjų rugsėjo 1-osios Kantaučiuose įsteigti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes.
Iš pradžių jas ketinta įkurdinti dabartinės mokyklos patalpose, tačiau esą to padaryti negalima. Aiškinta, kad ten – prastos sąlygos. O kultūros namai – suremontuoti, šiuolaikiškai įrengti, todėl vaikams ten bus saugu ir jauku.
Kad patalpos ten geresnės, niekas, ko gero, ir nedrįs ginčytis, tačiau toks sprendimas be abejonės pakenks mokyklai. Nusprendus įsteigti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes Kantaučių kultūros namuose, bus nulemtas ir mokyklos likimas. „Ar tai, kad darželinukai glausis po kultūros namų stogu, reiškia, kad jau aišku, jog mokyklos nebebus?“ – pasigirdo klausimas. Tada vėl imta suokti apie geresnes patalpas ir vaikų saugumą.
„Kodėl reikia vaikus grūsti į seną pastatą, kuris šildomas malkiniais pečiais, jei turime naują, sutvarkytą?“ – retoriškai klausė administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas. Tačiau dauguma posėdžiavusiųjų neskubėjo priimti sprendimo šiuo klausimu. Tarybos narė Jolanta Skurdauskienė klausė, kaip galima į vieną suplakti kultūros ir švietimo įstaigas? „Kažkokia hibridinė įstaiga gautųsi“, – sakė politikė.
Įžvelgta ir tai, kad tokiu sprendimu suduodamas dar vienas smūgis ant išlikimo ribos atsidūrusiai Kantaučių mokyklai. Juk kantautiškiai taip džiaugėsi, kad jų kaime atsirado darželinukų, kurie bus įkurdinti mokyklos patalpose. Jų nuomone, tai – dar vienas įrodymas, kad mokykla Kantaučiuose tikrai reikalinga.
Bijodami pakišti koją mokyklai, komiteto nariai susilaikė nuo sprendimo. Nutarta palaukti, kol bus aiškus mokyklos likimas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...