Elektra samdinį kankinusiems vyrams – lygtinės bausmės

Praėjusį ketvirtadienį Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjos Irenos Šeškauskienės nuosprendį išgirdo Skaborų kaime gyvenantis ir stambų ūkį valdantis Tomas Stancelis (g. 1979 m.) bei Vatušių kaime gyvenantis Vaidas Verseckas (g. 1991 m.). Už tai, kad neteisėtai atėmė žmogui laisvę bei žiauriai jį kankino, abu vyrai belangės išvengė, tačiau jiems skirtos lygtinės laisvės atėmimo bausmės. Ūkininkui dar teks atsakyti ir už neteisėtą disponavimą šaudmenimis bei šaunamuoju ginklu.

Didžiulio rezonanso visuomenėje sulaukęs nusikaltimas įvykdytas praėjusių metų rugpjūčio pradžioje. Apie tuomet 24-erių metų kėdainiškiui Kęstučiui Stulgiui surengtą egzekuciją policijos pareigūnai išgirdo iš jo paties lūpų. Samdiniu pas minėtą ūkininką dirbęs vyras pasakojo, jog du pažįstami asmenys, grasindami pistoletu, privertė jį lipti į automobilio bagažinę ir iš Skaborų nuvežė į gretimame kaime esantį malūno grūdų sandėlį, kur, surišę rankas virve, pakabino jį ant sijos ir žiauriai kankino: kumščiais trankė veidą bei kratė elektros srove.
Nagrinėjant bylą teisme K. Stulgys pasakojo, jog, V. Verseckui purtant jį elektra, jam buvo ir grasinama. Esą jei jis neprisipažins iš ūkininko pavogęs piniginę, dėl kurios dabar jau nuteistiesiems ir kilo noras „paauklėti“ kėdainiškį, kentės ir jo artimieji. Vėliau skriaudikai išvažiavo. Tuo pasinaudodamas vyras išsivadavo iš pančių ir spruko.
Teisme apklausiamas ūkininkas neneigė, jog visa ši situacija kilo dėl pavogtos jo piniginės, kurioje esą buvo nemaža pinigų suma. T. Stancelis teisme tikino, jog atsirado žmonių, kurie matė, kaip iš jo gyvenamojo namo Skaborų kaime išėjo K. Stulgys, kuris jau kelis mėnesius dirbo jo ūkyje. Būtent po to ir pasigesta piniginės. Ūkininkas sakė, jog  apie vagystę jis pranešė policijos pareigūnams, tačiau šie nieko neišsiaiškino, todėl šio reikalo jis nutarė imtis pats. Pagalbon  buvo pasitelktas bičiulis V. Verseckas, kuris daugybę kartų jau teistas už vagystes, plėšimą bei viešosios tvarkos pažeidimą.
Ūkininkas teisme purtėsi jam mestų kaltinimų. Tikino, jog iš anksto nusikaltimas nebuvo planuotas. Esą viskas įvyko spontaniškai, „juoko forma“, norint pagąsdinti galimą ilgapirštį, priverčiant jį prisipažinti vogus. Bet K. Stulgys neigė pasisavinęs piniginę, tad nutarta jį pagąsdinti rimčiau.
Teisme T. Stancelis pasakojo, jog, būnant jo kieme, V. Verseckas atkišo šaunamąjį ginklą ir, grasindamas juo, liepė kėdainiškiui lipti į bagažinę. Pasak T. Stancelio, K. Stulgiui įlipus, jiedu su V. Versecku iš garažo pasiėmė beisbolo lazdą, lipnios juostos, virvę ir elektros laidų. Susidėję viską į automobilį, nuvažiavo prie už kelių kilometrų, Žeberių kaime, esančio malūno. Pasiruošę egzekucijai įrankius, skriaudikai išlaipino iš bagažinės ir savo auką. Tada lipnia juosta jam už nugaros surišo rankas ir atsivedė į sandėlį. Čia rankas dar apvijo virve, kurią pakabino ant sijos.
Apklausiamas K. Stulgys pasakojo, jog jam surištam ūkininkas trenkė į veidą, o jo bendras kelis kartus jo kūną kratė elektros srove. Dėl to jam buvo nustatyti nudegimai ant nugaros ir pečių. Bet T. Stancelis neigė mušęs buvusį darbininką. Tikino net nematęs, kaip jo draugas K. Stulgį purto elektra, nes išvydęs kibirkščiuojančius laidus, kuruos laikė V. Verseckas, esą išsigando ir nusisuko.
Skirtingai nei T. Stancelis, V. Verseckas nesigynė jam mestų kaltinimų. Prisiminė pakėlęs K. Stulgio marškinėlius, tada suglaudęs laidus, šie ėmė kibirkščiuoti ir taip esą nudegino auką.
Paskutinio šios bylos teismo posėdžio metu K. Stulgys tikino susitaikęs su savo egzekutoriais. Vyras aiškino, jog šie jam esą atlygino ir žalą. Tiesa, skriaudikai savo aukai sumokėjo vos pusantro tūkstančio eurų, nors civiliniame ieškinyje K. Stulgys reikalavo 10 000 eurų. Pasiteiravus, ar patirtas košmaras vertas tik tokios menkos sumos, jau po posėdžio K. Stulgys aiškino norintis tik kuo greičiau viską pamiršti. Jis net neprieštaravo, kad skriaudikų atžvilgiu byla būtų nutraukta.
Tokią galimybę balandžio pabaigoje vykusio posėdžio metu įžvelgė ir dabar jau nuteistųjų advokatas Irmantas Balčiūnas, tačiau teismas buvo kitokios nuomonės. Tiek T. Stancelis, tiek V. Verseckas pripažinti kaltais. Jiems skirtos lygtinės laisvės atėmimo bausmės. Ūkininkui teismas skyrė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant pusantrų metų. Nutarta ir konfiskuoti jo ginklus bei šaudmenis.
V. Verseckui skirta dviejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant pusantrų metų, nors prokurorė siūlė jį dvejiems metams pasiųsti į belangę. Abu nuteistieji įpareigoti ir tris mėnesius lankyti elgesio pataisos programą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...