Plungėje šurmuliavo Olimpinė diena

IMGP0018Gegužės 14-oji Plungei buvo ypatinga. Tądien pirmąkart surengta Olimpinės dienos šventė, sukvietusi mažus ir didelius, kuriems buvo smalsu susipažinti su Plungėje kultivuojamomis sporto šakomis bei jas išbandyti. Už išskirtinį renginį, kuris, tikimasi, taps gražia Plungės sportinio gyvenimo tradicija, plungiškiai dėkingi Sporto ir rekreacijos centrui (SRC). Pastarasis pasirūpino, kad į Olimpinės dienos šventę atvyktų ir Virgilijus Alekna – olimpinis, pasaulio ir Europos čempionas. Tiek vaikams, tiek jaunimui bei vyresnės kartos atstovams buvo be galo įdomu žinomą sportininką pamatyti gyvai bei su juo pabendrauti.

Prie gražaus renginio prisidėjo ne viena įstaiga, bet reikia pripažinti, kad šventės rengėjams talkino ir gamta, atsiuntusi saulėtą ir šiltą dieną. Tad jau nuo ryto Babrungo slėnyje šurmuliavo į būrelius susispietę įvairių sporto šakų entuziastai. Juos pirmiausia pasveikino šventės šeimininkas – SRC direktorius Alvydas Viršilas, linkėjęs puikios olimpinės nuotaikos ir gerų sportinių rezultatų.
Startą Olimpinės dienos šventei davė iškilminga renginio dalyvių eisena. Maži ir dideli sporto gerbėjai žengė skambant Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestro atliekamai muzikai. Vėliau susirinkusiųjų dėmesio centre atsidūrė darželinukai, pristatę savo pasirodymus.
Renginyje netrūko svečių ir sveikintojų, bet vaikams ir jaunimui ypač patiko pabendrauti su sporto treneriais. Šie ne tik papasakojo apie atstovaujamą sporto šaką, bet ir suteikė galimybę ją išbandyti. Per renginį pristatytas daugelio mėgiamas krepšinis, regbis, lietuviškas ritinys, šaudymas iš lanko, dziudo, baidarių bei kanojų irklavimas ir kitos sporto šakos. Olimpinės dienos programą papuošė ir policijos pareigūnų prisistatymas.
Šventėje dalyvavęs V. Alekna neslėpė susižavėjimo, jog Plungėje yra kultivuojama tiek daug sporto šakų ir kad jomis domisi tiek daug vaikų ir jaunimo. Apie tai, kad liko maloniai nustebintas dalyvių gausos, olimpinis čempionas kalbėjo ir Plungės viešojoje bibliotekoje surengto susitikimo metu. „Panašių renginių vyksta ir didžiuosiuose miestuose, tačiau tenka pripažinti, jog dalyvių skaičius jūsų mieste išties pribloškė. Retai vienoje vietoje išvysi tokią gausą sportui neabejingų jaunų žmonių“, – kalbėjo garsus sportininkas.
Svečias buvo paprašytas prisiminti savo, kaip sportininko, kelią. Jis prisipažino, jog vaikystėje, kaip ir dauguma berniukų, svajojo būti krepšininku, tačiau tapo aukščiausių rezultatų pasiekusiu disko metiku.
Susitikimo metu paliestos ir sporto treneriams aktualios temos. Kalbėta apie mažus jų atlyginimus, prastos būklės sporto bazes. V. Alekna kalbėjo ir apie Plungėje iškilsiantį sporto ir sveikatingumo kompleksą. Sportininko teigimu, mūsų šalyje yra įsivyravusi tokių kompleksų mada, tačiau, jo įsitikinimu, daug prasmingiau būtų pinigus skirti mokyklų sporto bazėms sutvarkyti. „Sporto kompleksai kainuoja didžiulius pinigus, todėl jų nebelieka ugdymo įstaigoms. Mokyklos lieka nesutvarkytos“, – kalbėjo V. Alekna. Jam pritarė ir dauguma susitikime dalyvavusių kūno kultūros mokytojų bei trenerių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...