Rietavo verslininkai patys atbaido užsienio turistus?

L1805-16299Rietavo svečių namuose – šaltas kambarys ir ledas dušo patalpoje, Žadvainuose esančioje kaimo turizmo sodyboje – aptarnaujančio personalo nuotaikų kaita, negeras kvapas taksi automobiliuose, skurdus, vegetarams ir veganams visiškai nepritaikytas valgiaraštis kavinėse… Tokias problemas, su kuriomis susiduria į Rietavą atvykstantys užsienio turistai, vardijo viešosios įstaigos Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorė Laima Dockevičienė.
Diskusijos šia tema – kaip Rietavo verslininkai sugeba pritraukti ar atbaidyti užsienio turistus – užvirė per Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto posėdį, kai L. Dockevičienė politikams pristatė jos vadovaujamos įstaigos 2017 metų veiklos ataskaitą.
Anot direktorės, Rietavo turizmo ir verslo informacijos centras 2017 metais vykdė penkis didelius tarptautinius projektus, kurių dėka įstaiga pritraukė 170 tūkstančių eurų pajamų. Apčiuopiamos naudos duoda ir dalyvavimas tarptautinėse turizmo paslaugų parodose, padedančiose į Rietavą pritraukti vis daugiau ir daugiau turistų iš užsienio. „Skaičiai auga, bet jie galėtų būti dar didesni, jei mūsų turistų srautas nenukeliautų į Plungės viešbučius ir kavines. Ir taip nutinka dėl prastos mūsų verslininkų teikiamų paslaugų kokybės“, – pasakojo L. Dockevičienė.
Posėdyje dalyvavusio mero Antano Černeckio toks paaiškinimas netenkino: „Kalbėkite konkrečiai. Jei turite faktų, kad turistai buvo kažkuo nepatenkinti, vardykite juos.“ L. Dockevičienė, kad ir nelabai norėdama, ėmė pasakoti, su kokiomis problemomis susiduria ir kuo skundžiasi atvykusieji iš svetur: „Michaelis iš Stokholmo, nuvykęs į Svečių namus, rado šaltą kambarį, o dušo patalpoje – ledą, ant kurio paslydo. Dėl to vos nekilo tarptautinis skandalas. Be to, jis nuolat piktinasi, kad, būdamas vegetaru, kasdien turi valgyti sūrio kotletą, nes kitokio maisto Rietavo kavinėse nėra. Svečiai iš šešių šalių, vakarodami Žadvainuose esančioje kaimo turizmo sodyboje, nežinia už ką buvo apiburnoti aptarnaujančio personalo. Taksi paslaugomis naudojęsi užsieniečiai buvo nepatenkinti nemaloniu automobilio ir vairuotojo kvapu, be to, neveikė mašinos atbulinė pavara, langų valytuvai. Tai štai, kokios problemos… Mes verčiamės per galvą, kad pritrauktume turistų, bet paslaugos, kurios yra Rietavo veidrodis, juos atbaido.“
Komiteto nariai sakė taip pat žiną faktų, kad užsienio turistai, užuot pinigus palikę Rietave, renkasi Plungę, kur teikiamos aukštesnės kokybės apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos.
Ir meras A. Černeckis, ir komiteto nariai pritarė, kad problemų šioje srityje yra ir kad jas reikėtų spręsti. „Žinoma, kavinės turėtų ne tik sūrio kotletus kepti, bet gal nemoka. Gal TVIC-as turėtų ne tik piktintis, bet ir imtis priemonių – organizuoti verslininkams mokymus, kursus, kad šių paslaugos būtų kokybiškesnės, kad išmoktų apsieiti su svečiais, o ne juos atbaidytų“, – kalbėjo meras. Jo įsitikinimu, šios viešosios įstaigos darbas – viską organizuoti taip, kad turistai Rietavu liktų patenkinti, kad sugrįžtų čia ir kitiems rekomenduotų.
Tam pritarė ir komiteto nariai. „Jei jūs tarpininkaujat apgyvendinant ar maitinant turistus, tai iš anksto turite pasirūpinti, kad paslaugos būtų kokybiškos, kad paskui sarmatos nebūtų“, – sakė Jonas Rekašius. „Mes ir pasirūpinam, perspėjam paslaugų teikėjus, bet jie nereaguoja. Pavyzdžiui, prieš atvykstant Michaeliui, buvom prašę, kad pašildytų kambarį, tačiau Svečių namams tai nė motais“, – atsakė L. Dockevičienė.
Mero A. Černeckio įsitikinimu, Rietavo TVIC-as yra pernelyg „užsižaidęs“ su tarptautiniais projektais. Pasak jo, centras turėtų daugiau bendradarbiauti su vietos įmonėmis ir įstaigomis, mokyti žmones kurti verslą čia, Rietave, steigti darbo vietas sau ir kitiems. „Bet be tarptautinių projektų mes nepragyventume. Jų dėka galime veltui, neimdami nė euro, konsultuoti Rietavo verslininkus“, – atsakė L. Dockevičienė.

4 komentarai(-ų)

  • Valdžiai ir verslui:

    Jei toks yra užsieniečių aptarnavimas, tai gal Jūs galite įsivaizduoti, koks yra vietinių gyventojų aptarnavimas. Verslas, matyt, gerai gyvena. O Jūs visą laiką nekiškit tų užsieniečių. Gyvenimą Rietave reikia tvarkyti rietaviškiams. Kai rietaviškiams bus teikiamos normalios paslaugos, tada ir užsieniečiai bus patenkinti. Be to, laisvi esame jau 30 metų, niekas netrukdo. Be to, užsieniečiai ne panacėja. Nė vienai šaliai užsieniečiai nesukūrė geresnio gyvenimo, tyk patys vietiniai. O dėl įvaizdžio nieko nepakeisi. Esame tokie, kokie esame.

  • Anonimas:

    Kai Rietavo kavineje aptarnauja su naminiais, purvinais rubais, tikrai atbaido visus- ir rietaviskius, ir pravaziuojancius.

  • anonimas:

    be abejo geda,kai taksistas po ligos vos valdantis kuno galunes dirba.bet visiems ne muotais,kur darbo inspekcija,kur kiti pareigunai.kai nelaime atsitiks niekas nieko nezino.o dar kalbame apie geri,grozi.ar galima ko tiketis,ne.jei ziurima per rozinius akinius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...