Plungiškiai žmogžudžiai ilgiems metams sėdo už grotų

Negailestingą Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį išgirdo keturi Plungės rajono gyventojai, susiję su maždaug prieš pusantrų metų Griežpelkiuose, Tauragės rajone, įvykdyta žmogžudyste, kurios metu buvo nužudytas pusamžis minėto kaimo gyventojas Saulius Navickas. Ilgiausiai už grotų teks praleisti nužudymu ir plėšimu kaltintiems 1978-aisiais gimusiam Egidijui Milašauskui ir metais jaunesniam Dainiui Milašiui. Už plėšimą nuteistas Vytautas Jonaitis (g. 1968 m.) belangės išvengs – teismas jam skyrė trejų metų lygtinę laisvės atėmimo bausmę. Rimantas Surblys (g. 1981 m.) už tai, kad įsigijo vogtą daiktą, nuteistas dvejų metų lygtine bausme.

Tragiškas nusikaltimas įvykdytas prieš pat didžiąsias metų šventes, 2016-aisiais. Žudikų auka S. Navickas tapo visai atsitiktinai. Nagrinėjant bylą teisme paaiškėjo, jog nužudytasis mirties nuosprendį sau pasirašė įlipdamas į nusikaltėlių automobilį. Aplankęs ligoninėje žmoną, vyras namo iš Tauragės nutarė grįžti pakeleivinga mašina. Taip jau sutapo, jog S. Navicką sutiko pavežėti ne kartą teistas V. Jonaitis. Kartu su juo vyko ir net dvylika kartų anksčiau teistas E. Milašauskas. Sėkmingai pasiekęs namus, S. Navickas pakvietė jį pavežėjusius vyrus išgerti – taip jis norėjo atsilyginti. Tądien viskas tuo ir baigėsi, tačiau nusikaltėlių galvose grįžtant į Plungę gimė planas apiplėšti vieną gyvenantį vyriškį.
Tad jau kitą dieną – gruodžio 23-ąją – E. Milašauskas paprašė V. Jonaičio nuvežti jį pas tą patį asmenį. Šįkart prie jų prisijungė ir D. Milašius. Važiuodami jie sutarė, jog saugumą užtikrins V. Jonaitis, kuris lauks automobilyje kiek atokiau nuo S. Navicko namų. Taip viskas ir vyko. Kol V. Jonaitis saugojo, jo sėbrai, nešini buteliu, nuėjo pas S. Navicką. Buvo įsitikinę, jog, jį išgėrus, namų šeimininkas užmigs ir šie galės jį apšvarinti. Bet taip nenutiko. Besipriešinantį ir pagalbos besišaukiantį vyrą nusikaltėliai greitai „nuramino“ – daužė, kol šis nutilo.
Tada paskambino V. Jonaičiui, kad šis privažiuotų ir jie galėtų į mašiną susikrauti pavogtus daiktus: papuošalus, kompiuterį, televizorių, lagaminą, įvairios šaldytos mėsos ir kitus daiktus. Iš viso pavogta daiktų už daugiau nei puspenkto tūkstančio eurų. Grobį trijulė paslėpė plungiškio bičiulio garaže.
Kitą dieną po kraupaus nusikaltimo E. Milašauskas paskambino R. Surbliui, su kuriuo jis susibičiuliavo kalėdamas, ir pasiūlė jam įsigyti televizorių bei žiedą. R. Surblys suvokė, jog siūlomi daiktai – vogti, tačiau pagundai neatsispyrė – nusipirko auksinį žiedą.
S. Navicko kūną rado prieš šventes aplankyti jį užsukę giminaičiai. Nužudytasis gulėjo surištomis rankomis, ant jo kūno matėsi smurto žymių. Ekspertai nustatė, jog aukai buvo suduota ne mažiau kaip 16 kartų. S. Navickui buvo sulaužyti šonkauliai, o mirtis jį ištiko į smegenis išsiliejus kraujui. Giminaičius pašiurpino ir tai, jog visi kambariai buvo it po karo – viskas išversta, išmėtyti daiktai.
E. Milašauskas neigė žudęs S. Navicką, nesigynė tik vogęs. D. Milašius prisipažino dėl abiejų jam inkriminuojamų nusikaltimų – ir žmogžudystės, ir vagystės. Tik aiškino, kad visų to vakaro detalių neprisimena, nes buvo išgėręs, ir tikino, jog auką paliko gyvą, gulinčią ant grindų.
Už padarytus nusikaltimus teismas D. Milašiui skyrė 14-os metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmę. E. Milašauskui skirta dar griežtesnė bausmė – už grotų jam teks praleisti 16 metų. Kiti du nusikaltėliai atsipirko lygtinėmis bausmėmis – V. Jonaičiui skirta trijų metų lygtinė laisvės atėmimo bausmė, jis įpareigotas visą šį laikotarpį dirbti bei neišvykti iš gyvenamosios vietos ir į nukentėjusių asmenų fondą sumokėti beveik 452 eurus.
R. Surblys už vogto daikto įsigijimą nuteistas dviejų metų lygtine laisvės atėmimo bausme. Jam taip pat uždrausta išvykti. Kaip ir V. Jonaitis, jis turės sumokėti beveik 377 eurus į minėtąjį fondą.
Iš dalies tenkintas ir S. Navicko našlės civilinis ieškinys. Solidariai iš E. Milašausko, D. Milašiaus ir V. Jonaičio jai priteista 196 eurai turtinei žalai atlyginti. Moralinę žalą – 20 000 eurų, nors prašyta 50 000 eurų, teks padengti E. Milašauskui ir D. Milašiui. Nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...