Neramiose Plungės vietose situacija gerėja

Policijos departamento bei Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) iniciatyva buvo sudaryti kriminogeninių židinių žemėlapiai  – išskirtos vietos, kuriose nuolat daromi nusižengimai ar nusikaltimai. Šių žemėlapių tikslas  – didinti saugumą ir užkirsti kelią besikartojantiems nusižengimams bei nusikaltimams. Ši praktika pasiteisino, mat nuolat analizuojant informaciją apie nusikalstamumą šiuose židiniuose ir imantis tinkamų prevencijos priemonių, čia gyvenantys žmonės bei svečiai gali jaustis saugesni, iškvietimų į šiuos „taškus“ stipriai mažėja.

Plungės rajone nustatyti penki nerimą keliantys židiniai. Pareigūnai dažnai skuba į Birutės gatvėje, Plungėje, esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Joje renkasi jaunimas, garsiai leidžia muziką, trukdo ilsėtis šalia gyvenantiems žmonėms. Aikštelėje dažniausia daromi administraciniai pažeidimai. Kreiptasi į Plungės rajono savivaldybės Saugaus eismo organizavimo komisiją, kad būtų pastatytas kelio ženklas, draudžiantis šioje aikštelėje stovėti automobiliams nakties metu. Laukiama komisijos sprendimo.
A. Vaišvilos gatvėje esančiame daugiabutyje, buvusiame bendrabutyje, gyvena daug asocialių asmenų, mėgstančių išgerti, teistų, nedirbančių. Išgėrus kylą konfliktai arba trukdoma ilsėtis kitiems. Pasitaiko ir nusikaltimų – vagysčių, kūno sužalojimų, plėšimų. Policijos pareigūnai kartu su Savivaldybės administracijos atstovais, Vaiko teisių apsaugos specialistais ir socialiniais darbuotojais lanko čia gyvenančius asmenis, bendrauja su jais. Labai panaši situacija yra susiklosčiusi ir buvusiame bendrabutyje V. Mačernio gatvėje.
Daugiabutyje Didžiojoje gatvėje, Plateliuose, gyvena dvi šeimos, kuriose kartojasi smurto artimoje aplinkoje atvejai. Dažniausiai kas kartą pradedami ikiteisminiai tyrimai. Šiuo metu yra paskirtos kardomosios priemonės gyventi skyriumi ir smurtautojams nesiartinti prie savo aukų. Su minėtomis šeimomis bendrauta mažiausiai 4 kartus, su smurtautojais vyko 8 pokalbiai.
Kavinė Senamiesčio aikštėje, Plungėje, – ypač didelį susirūpinimą kėlusi jaunimo susibūrimo vieta. Policijos pareigūnai prevenciškai vykdo policines priemones dėl akcizinių prekių, nepilnamečių girtavimo, patruliuoja prie kavinės, siekdami užkirsti kelią nusikaltimams – plėšimams, chuliganizmui, kūno sužalojimams. Per šiuos metus surašyti 34 protokolai už įvairius administracinius nusižengimus šioje vietoje.
Į visus kriminogeninius židinius tiek Veiklos, tiek Reagavimo skyrių pareigūnai vyksta ne rečiau kaip porą kartų per savaitę, prevenciškai kalbasi su gyventojais.
Per pastaruosius kelis mėnesius policijos pareigūnų vykdytos keturios prevencinės priemonės, susijusios su kriminogeniniais židiniais. Tikimasi, kad tai padės dar labiau sumažinti nusikaltimų ir pažeidimų šiose neramiose Plungės miesto ir rajono vietose. Kaip minėjo Veiklos skyriaus viršininkė Loreta Tamaliūnaitė, kavinės Senamiesčio aikštėje prieigose tai jau pavyko padaryti. Šiemet per 4-is mėnesius prie šios kavinės pareigūnai kviesti tik kartą, o pernai per tą patį laikotarpį – net 14 kartų. Perpus sumažėjo ir iškvietimų į minėtus buvusius Plungės bendrabučius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...