Automobilių stovėjimo aikštelei – griežtas NE

Neseniai posėdžiavę Plungės rajono savivaldybės Saugaus eismo organizavimo komisijos nariai aptarė prašymą Gandingos gatvė, ties keliuku, vedančiu į UAB „Plungės bioenergija“ teritoriją ir garažų bendriją „Signalas“, įrengti signalinius stulpelius. Posėdžiavusieji tam nepritarė. Griežtas NE tartas ir kitam su Gandingos gatve susijusiam prašymui. Pokylių salę ten nuomojantis Boleslovas Batavičius prašė leidimo įrengti automobilių stovėjimo aikštelę, išpilant skaldą. Aikštelė esą būtų šalia jo sklypą juosiančios tvoros, palei minėtąją gatvelę.

Anot policijos pareigūno Vaido Kurmio, pirmiausia Savivaldybė turi išspręsti klausimą dėl teisiškai nesutvarkytos infrastruktūros toje vietoje. Tam pritarė ir Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis, kalbėjęs, kad pirmiausia reikia parengti tos gatvės techninį projektą. Kolegoms antrino ir vicemeras Mindaugas Jurčius. Jo teigimu, valstybinė žemė taip paprastai negali būti paverčiama aikštele. Politikas posėdyje dalyvavusiam B. Batavičiui pasiūlė aikštelę įsirengti savo sklype. „Jei į savo valdas įsileidžiate žmones, tai pasirūpinkite ir jų transporto priemonėmis“, – sakė vicemeras.
Tokia komisijos narių pozicija nebuvo priimtina pačiam B. Batavičiui. „Tai tas košmaras taip ir nesibaigs“, – burnojo jis ir piktinosi, jog Savivaldybė vienam (suprask, jo kaimynui Jonui Muraliui, tarp kurio ir B. Batavičiaus konfliktai tęsiasi daugybę metų ir yra persikėlę į teismo salę) esą viską leidžia, o kitam – nieko.
Po ilgų diskusijų galiausiai nutarta, jog geriausia išeitis – tą vietą, kurioje dabar statomi automobiliai ir norima įrengti jų aikštelę, užpilti žemėmis ir pasėti žolę. Anot V. Kurmio, tokiu atveju nebebūtų surištos pareigūnų rankos. Mat vairuotojus, pastačiusius savo transporto priemonę žaliojoje zonoje, bus galima bausti. Neprieštaravo tam ir Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas, tačiau jis priminė, jog ten jau ne kartą norėta pasėti žolę, bet nepavyko. Tada pasiūlyta tą vietą atitverti signaliniais stulpeliais, kad būtų apsaugota naujai pasėta žolė.
Dar vieną prašymą komisijai pateikė UAB „Ratuota prekyba“ vadovas Tomas Balsys. Anot jo, į Plungės techninių apžiūrų centrą atvažiuojantys vairuotojai savo transporto priemones į „gyvą“ eilę susistato taip, kad užstatomas keliukas jo klientams. T. Balsio teigimu, yra ir tokių vairuotojų, kurie net prašomi nepatraukia mašinų. Negelbsti, pasak jo, ir lentelė su užrašu „Neužstatyti įvažiavimo“.
Daugumai nebuvo aišku, kodėl vairuotojai rikiuojasi į eilę ir laukia, nes dabar automobilio apžiūrai galima užsiregistruoti internetu. Komisijos nariai sutarė, jog reikia išsiųsti raštą Techninių apžiūrų centrui su prašymu išspręsti transporto priemonių statymo toje teritorijoje klausimą.
Posėdžio metu diskutuota ir apie kai kuriose Plungės vietose būtinas pėsčiųjų perėjas. Vieną nuspręsta įrengti priešais buvusios įmonės „Burgis“ pastatą, kad pėstieji iš Pramonės prospekto galėtų saugiai pereiti į Salantų gatvę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...