„Dar nemiriau, o jau giriat“

DSC_5371Praėjusį penktadienį Plungės rajone viešėjo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Pirmiausia susitikęs su Plungės rajono meru Audriumi Klišoniu bei Savivaldybės administracijos vadovais ir specialistais, svečias išskubėjo į Alsėdžius, kur vyko Statutinių pareigūnų dienos renginiai. Vėliau Seimo pirmininkas lankėsi Žemaičių Kalvarijos senelių globos namuose bei dalyvavo susitikime su seniūnais, kultūros centrų ir bibliotekų darbuotojais, kaimo bendruomenių vadovais, Žemaitijos nacionalinio parko administracija.

Visur, kur lankėsi, V. Pranckietis ragino susirinkusiuosius nebijoti į jį kreiptis, užduoti klausimus tiesiogiai, rašyti į Seimo kanceliariją ar jam asmeniškai. Turbūt dėl tokio nuoširdaus bendravimo Seimo pirmininkas ir yra mėgstamas žmonių bei gali džiaugtis gana aukštais reitingais. „Kai paskaitau Konstituciją, tos mano pareigos ir man pačiam ima atrodyti labai svarbios, vis dėlto kaip buvau, taip ir esu tas pats paprastas žmogus iš Tytuvėnų“, – kalbėjo V. Pranckietis, o kai išgirdo jam adresuotas pagyras, šmaikščiai atšovė: „Dar nemiriau, o jau giriat.“
Tiesa, per susitikimą su Savivaldybės administracijos specialistais jis apgailestavo, kad žiniasklaida gana aršiai kritikuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, kuriai jis atstovauja. Pasak jo, ta kritika dažniausiai yra paremiama vien tik aršiausių politinių oponentų argumentais, o į realią situaciją neatsižvelgiama. Kaip pavyzdį jis pateikė didelio atgarsio visuomenėje sulaukusius alkoholio reklamos ir pardavimo ribojimus. Nors daug kas kritikavo šiuos sprendimus, esą jau dabar matomi teigiami rezultatai. Padidinus akcizus ir sugriežtinus prekybą, spirituoto vyno pardavimai sumažėjo net 80 procentų. Mažiau parduodama ir alaus bei stipriųjų gėrimų, populiarėja nealkoholinis alus. „Ir kas iš jūsų dėl to patiriate nepatogumų? Ar kurio namuose pritrūko alkoholio?“ – klausė Seimo pirmininkas.
Pristatydamas svečią, rajono meras Audrius Klišonis pasidžiaugė, jog V. Pranckietis, nors yra labai užimtas, randa laiko užsukti į Plungę, tad šis jo, kaip Seimo pirmininko, vizitas mūsų krašte – jau trečiasis. Be to, rajono valdžios vadovai per šį susitikimą sakė išgavę jo pažadą apsilankyti Plungėje ir rugsėjo pabaigoje, paminklo Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui atidengimo iškilmėse.
Savo ruožtu Seimo vadovas kalbėjo, kad kas kartą, apsilankęs Plungėje, maloniai nustemba dėl čia vykstančių pokyčių, ir pridūrė, jog prie kai kurių jų savo sprendimais yra prisidėjęs ir Seimas.
Į susitikimą su V. Pranckiečiu sugužėję Savivaldybės specialistai teiravosi, kaip svečias vertina dvigubos pilietybės idėją. Kalbėta ir apie mokyklose žadamą įvesti etatinę pedagogų atlyginimų sistemą. Išgirdęs, kad Savivaldybės administracija dar labai mažai žino apie šioje srityje žadamus pokyčius ir negali tinkamai pasiruošti ateinantiems mokslo metams, Seimo pirmininkas pažadėjo pasirūpinti, jog Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai atvyktų į Plungę ir atsakytų į visus kylančius klausimus.

Vienas komentaras

  • valstietis:

    Nuvazouk i Suvalkus gerb pirminke ir pamatysi kaip lietuviai dezem krauna bagazines:)

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...