Ambasadorius džiaugėsi sugrįžęs į savo mokyklą

L1805-16300Penktadienį Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla sulaukė garbingo svečio – čia lankėsi ir su moksleiviais bendravo Lietuvos ambasadorius Italijoje Ričardas Šlepavičius. Bene įdomiausia tai, kad šis Lietuvos diplomatinės tarnybos atstovas – plungiškis, prieš 30 metų baigęs tą pačią „Ryto“ pagrindinę mokykla, buvęs mokytojos Dalios Naruševičienės auklėtinis.

Prieš pradėdamas pokalbį su moksleiviais, R. Šlepavičius prisistatė: „Esu Lietuvos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius ne tik Italijoje, bet ir Maltoje bei San Marine. Be to, esu nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos. Šiemet sukaks 25 metai, kai esu Diplomatinėje tarnyboje. Prieš tai man teko dirbti Maskvoje, Kaliningrade, Ankaroje ir Briuselyje.“ Ambasadorius paminėjo, kad Užsienio reikalų ministerija jau kelerius metus vykdo projektą „Atgal į mokyklą“. „Todėl visi mes grįžtame į savo mokyklas ir mokiniams pasakojame apie Europos Sąjungą, Lietuvos diplomatinės tarnybos veiklą, dalijamės patirtimi. Taigi ir aš grįžau į savo mokyklą ir tuo džiaugiuosi“, – sakė svečias.
R. Šlepavičius juokavo: „Daug kam atrodo, kad diplomatai tik vaikšto po priėmimus, kur valgo ir daug kalba. Tačiau taip nėra. Mes turime tikrai daug darbo ir skirtingų užduočių.“ Pasak ambasadoriaus, vienas iš tikslų – palaikyti kuo draugiškesnius savo šalies ir tos šalies, kurioje reziduoja, santykius. „Esame atsakingi už ekonominį, kultūrinį ir kitokį šalių bendradarbiavimą. Viena iš mūsų užduočių – Lietuvos verslui atrasti rinką užsienyje, nes tik eksporto dėka galime vystyti Lietuvos pramonę. Kita diplomatų užduotis – parodyti, kad Lietuva – europietišką kultūrą skleidžianti šalis, kad turime savo tradicijas ir vertybes. Žinoma, atliekame ir konsulinį darbą – padedame kitose šalyse esantiems Lietuvos piliečiams, išduodame vizas, remiame tautiečių bendruomenes, rūpinamės jų švietimu“, – apie savo darbą pasakojo buvęs plungiškis.
Pasak svečio, būdamas ambasadoriumi trijose šalyse, jis turi stengtis, kad visos jos su Lietuva palaikytų gerus santykius ir kad tų santykių spektras būtų kuo platesnis. „Rūpinamės, kad Lietuvos ir jos piliečių interesai būtų tinkamai atstovaujami. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai tie interesai nesutampa. Tuomet ieškome kompromisų. Ir dažniausiai randame. Juk mes – diplomatai“, – smagiai pasakojo R. Šlepavičius.
Ambasadoriaus teigimu, Lietuva – demokratiška, saugi, patikima, naujovėms imli valstybė, bet yra priešiškai nusiteikusių kaimynių, kurios mūsų šalį piešia kitomis spalvomis. Ir tai esą vadinama propagandiniu karu, kurio tikslas – užvaldyti protus, kad Lietuvos piliečiai suabejotų savo valstybe. „Tai karas, į kurį įtraukta ir Diplomatinė tarnyba. Jūs tame kare – taikiniai“, – vaizdžiai kalbėjo svečias.
R. Šlepavičius palietė ir kitas temas – lietuvių emigraciją, kitataučių imigraciją, toleranciją jiems. „Globalaus pasaulio realybė tokia, kad greit ir Lietuvoje, o kartu ir Plungėje atsiras kitataučių. Tai neišvengiama, todėl turime būti tolerantiški kitaip kalbantiems, kitaip atrodantiems. Kaip lietuvius priima Anglija, Airija ar Norvegija, taip ir mes kitus turime priimti. Juolab kad tai jau vyksta. Kiek žinau, ir Plungėje, „Vičiūnuose“, jau įdarbinami ukrainiečiai“, – kalbėjo ambasadorius. Moksleiviams, aktyviai įsitraukusiems į diskusijas, svečias turėjo dovanų – kepurėlių, marškinėlių, filmų įrašų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...