Alsėdžiuose patriotizmo dvasia kvėpuoja plačia krūtine

21805-16343Praėjęs penktadienis Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijai buvo ypatingas. Tądien čia surengta įsimintina šventė – Statutinių profesijų diena. Į ją susirinko ne tik gimnazijos bendruomenė, bet ir būrys svečių, tarp kurių – rajono valdžios atstovai, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis bei Lenkijos ambasados Lietuvoje ambasadorė Uršula Doroževska.

Pasidžiaugė švente
S. Narutavičiaus gimnazijos neformalaus ugdymo organizatorei Daivai Gramalienei bei direktoriaus pavaduotojui Regimantui Kavaliauskui pristačius šventės svečius bei renginio programą, nuskambėjo bendrai visų sugiedotas Lietuvos himnas. Po jo į susirinkusiuosius kreipęsis Seimo pirmininkas V. Pranckietis pasidžiaugė alsėdiškių švente, kurios dėka vaikai ir jaunimas gali artimiau susipažinti su statutinėmis profesijomis.
„Didelė garbė vaikščioti žeme, kuria vaikščiojo broliai Stanislovas ir Gabrielius Narutavičiai. Abu jie kūrė savo šalių nepriklausomybę, vienas – kaip Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, o kitas – kaip Lenkijos prezidentas. Tai mums yra patriotizmo pavyzdys. Abiem mūsų šalims svarbu stiprinti nepriklausomybę ir gynybą. Tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje labai svarbu palaikyti piliečių ir kariuomenės bendradarbiavimą bei kurti gynybos organizacijas. Norėčiau pasveikinti šiandien visus, kurie dirba panašų darbą“, – kalbėjo ambasadorė  U. Doroževska ir pridūrė, kad Narutavičiai stiprina abiejų šalių – Lietuvos ir Lenkijos – draugystę.
Ypatingas pasveikinimas
Sulig šiais ambasadorės žodžiais iš dangaus parašiutu su mūsų šalies vėliava rankose nusileido Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos parašiutizmo rengimo centro instruktorius, vyr. seržantas Žydrūnas Mituzas. Tokio pasveikinimo alsėdiškiai dar nebuvo regėję. Dar didesnį įspūdį paliko energetikos viceministro Vidmanto Macevičiaus sveikinimas iš paukščio skrydžio. Virš gimnazijos ratais zujantis lėktuvas užgniaužė kvapą ne tik vaikams ir jaunimui, bet ir visko mačiusiems vyresnės kartos atstovams, kurie tikino tą akimirką savyje pajutę tikrąją patriotizmo dvasią.
Prie išskirtinių sveikinimų prisidėjo ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, kuris taip pat, kaip ir ambasadorė, pasidžiaugė brolių Narutavičių nuopelnais kaimyninėms valstybėms. Gražių žodžių rajono vadovas negailėjo ir Alsėdžių gimnazijai, kuri jau šeštus metus iš eilės puoselėja gražią tradiciją švęsti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną.
Kitaip būti ir negalėtų, juk S. Narutavičiaus gimnazijos prioritetinė ugdymo sritis – Karšto gynybos modulis. Savą šaulių kuopą turinti įstaiga pagal gynybinio-pilietinio ugdymo programą dirba jau septyniolika metų. Lygiai tiek metų užtikrintai prie mokyklos vairo stovi jos direktorius Leonas Mockūnas, kuris didžiuojasi, kad jo vadovaujamoje įstaigoje mokosi ne tik alsėdiškiai, bet ir atvažiavusieji iš Plungės, Telšių ir kitų miestų.
Šiemet Statutinių profesijų dienos šventėje dalyvavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Valstybinės Klaipėdos kolegijos, Šiaulių ir Klaipėdos universitetų atstovai. Renginyje sulaukta ir „Misijos Sibiras“ komandos bei ugniagesių gelbėtojų. Su jais galėjo pabendrauti visi norintieji.
Svečiams buvo įdomu sužinoti ir apie Alsėdžių gimnaziją, jos moksleivius. Šįkart mokyklos paveikslas nupieštas pristatant moksleivių pasiekimus tiek moksle, tiek sporte. Svečiai nustebo, kiek palyginti nedidelėje Žemaitijos mokykloje gabių mokinių, kurie garsina savo miestelio vardą įvairiose varžybose, olimpiadose, konkursuose ir kitokiuose renginiuose.
Orkestro inauguracija
Įsimintiną dieną Alsėdžiuose papuošė ir dar vienas reikšmingas įvykis – stebint miniai žmonių, tarp kurių – garbingi svečiai, buvo pristatyti Lietuvos Šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės Šaulių orkestro muzikantai ir jų vadovas. Dvidešimties muzikantų kolektyvo vadovaus – Linas Senkus. Šioms bei būrio vado pareigoms jis paskirtas minėtos rinktinės vado pasirašytu įsakymu. Jam iškilmingai uždėti antpečiai. Likę muzikantai pamaloninti mero dovanomis.
Naujai susibūrusį kolektyvą pirmasis pasveikino Seimo pirmininkas V. Pranckietis. Jis prisipažino, jog groti orkestre buvusi jo vaikystės svajonė. „Tada aš grojau trimitu. Šiandien į jus aš žiūriu su vaikišku pavydu“, – sveikindamas orkestrą kalbėjo Seimo pirmininkas ir priminė, jog pučiamieji instrumentai visais laikais buvo kažkas didingo.
Prisiminta, jog Lietuvos pučiamųjų instrumentų kultūra gali didžiuotis šimtmečius skaičiuojančia istorija ir tradicijomis. Didingas rago skambesys lydėjo tautiečius į žygius, kovas, įvairias iškilmes jau XIII amžiuje, o mediniai trimitai pranešdavo apie artėjantį lietuvių ir kryžiuočių mūšį.
Patriotiniais muzikiniais kūriniais šventę papuošusį orkestrą pasveikino ir Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės vadas Julius Svirušis, kuris ir buvo orkestro įkūrimo iniciatorius. Čiupęs į rankas trimitą, jis ir pats sugrojo vieną kūrinį kartu su orkestrantais.
Naujuoju kolektyvu, jo atliekama muzika liko sužavėta ir ambasadorė U. Doroževska. Ji pakvietė alsėdiškius koncertuoti Lenkijoje. Orkestras tai priėmė kaip didžiulį įvertinimą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...