Sukelti gaisrą bendrabutyje bandęs plungiškis atsipirko lygtine bausme

Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjo Virginijaus Gedeikio nuosprendį išgirdo 1994-aisiais gimęs plungiškis Žygimantas Batavičius. Grasinimu nužudyti ar sunkiai sutrikdyti kito žmogaus sveikatą bei bandymu sukelti gaisrą daugiabučiame name kaltintas jaunas vyras belangės išvengė. Teismas Ž. Batavičiui skyrė lygtinę dvejų metų laisvės atėmimo bausmę.

Tik per plauką tragedija, galėjusia pareikalauti daugybės žmonių gyvybių, nesibaigęs įvykis nutiko ankstyvą Velykų rytą. Mintis atkeršyti sukeliant gaisrą dabar jau nuteistajam Ž. Batavičiui kilo po to, kai tarp jo ir nukentėjusiojo Stepono Ario kilo žodinis konfliktas, pasibaigęs muštynėmis.
Nagrinėjant bylą Ž. Batavičius nedetalizavo, dėl ko susipyko su S. Ariu, tačiau užsiminė, kad buvo labai pažemintas. Duodamas parodymus vyras prisiminė, jog kivirčas tarp jo ir nukentėjusiojo kilo jo draugės namuose, esančiuose Birutės gatvėje, Plungėje. Ž. Batavičius pasakojo, jog iš pradžių santykius bandyta aiškintis žodžiais. Nepavykus to padaryti, į darbą buvo paleisti kumščiai. Bet išliejęs pyktį kumščiais Ž. Batavičius nenurimo.
Vyrui į galvą šovė mintis dar kitaip pamokyti S. Arį. Tad nieko nelaukdamas jis nužingsniavo į degalinę, nusipirko benzino bei žiebtuvėlį ir nupėdino tiesiai į V. Mačernio gatvėje esantį ir 49-uoju numeriu pažymėtą buvusį bendrabutį, kur nuomojamame bute gyvena S. Arys. Kaip teisme sakė pats Ž. Batavičius, jis buvo tikras, kad šis jau bus spėjęs pareiti namo.
Plungiškis benzinu apipylė nukentėjusiojo buto duris, kilimėlį, grindis. Ir, ko gero, jau būtų išsitraukęs žiebtuvėlį ir padegęs, tačiau iš gretimo buto išėjo Vaiva Plaipienė. Jai surikus, Ž. Batavičius išsigando ir pasileido laiptais žemyn. Teisme vyras džiaugėsi, jog minėta moteris pasirodė laiku. Gailėdamasis savo poelgio, Ž. Batavičius dėkojo Dievui, užkirtusiam kelią didžiulei nelaimei.
Tyrimo metu kaltinamojo klausta ir dėl grasinimo nužudyti, tačiau jis tikino neprisimenantis, kad būtų tai daręs. Nukentėjusysis taip pat nebuvo linkęs pasakoti, dėl ko tarp jo ir Ž. Batavičiaus įsiplieskė konfliktas. Vyras tik prisiminė vykusias muštynes bei tai, jog apie pasikėsinimą padegti jo butą išgirdo iš jam paskambinusio kaimyno. Nepaisant grasinimo bei pasikėsinimo sukelti gaisrą bendrabutyje, kuriame tuo metu buvo žmonių, S. Arys Ž. Batavičiui pretenzijų neturėjo. Tikino jam atleidžiantis.
Skirtingai nei nukentėjusysis, prokuroras Mindaugas Vilnius nebuvo linkęs užsimerkti prieš pasekmes, kurias galėjo išprovokuoti padegimas. Jo teigimu, jei ne V. Plaipienė, kuri pačiu laiku išėjo iš savo buto ir sutrukdė Ž. Batavičiui užbaigti nusikaltimą, vyrui būtų tekę atsakyti už daug sunkesnį nusikaltimą. Valstybės kaltintojas prašė teismo Ž. Batavičiui skirti metų ir aštuonių mėnesių (sumažinus trečdaliu) laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant pustrečių metų bei įpareigojant teisiamąjį visą šį laikotarpį dirbti bei pusę metų nevartoti alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų.
Teismas Ž. Batavičiui skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant tokiam pačiam laikotarpiui. Nuteistasis įpareigotas visą šį laikotarpį dirbti arba būti užsiregistravusiam darbo biržoje. Pusmečiui Ž. Batavičiui teks pamiršti ir alkoholį bei kitas psichiką veikiančias medžiagas.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...