Viešosios tvarkos prižiūrėtojams – dar ir taksistų kontrolė

Prieš mėnesį buvo iškeltas klausimas, ar Plungės taksistai, kurie yra savotiškas miesto veidas, tinkamai bendrauja su klientais, ar tvarkingi jų automobiliai, ar pačių elgesys ir išvaizda atitinka etikos reikalavimus. Tada kalbėta, kad taksi vairuotojams galbūt reikėtų nustatyti tam tikrą tvarką, atestuoti juos ir griežčiau kontroliuoti.

Klausimas dėl taksistų ir balandį, ir dabar nagrinėtas Savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdžiuose. Aną kartą kalbėta, kad kai kurių taksi vairuotojų elgesys esą prasilenkia su etika – esą jie netinkamai apsirengę, nekaip kvepia, keikiasi, automobilių salonai – smirda, sėdynės murzinos…
Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Laima Rusienė sakė domėjusis, kaip taksi vairuotojai kontroliuojami kituose miestuose. Gargžduose, Kretingoje, Mažeikiuose ir Telšiuose esą jokių specialių tvarkų nėra. Vilniuje buvo, bet ir ten pernelyg griežtos tvarkos atsisakyta. „Žinoma, įmanoma nustatyti specialią tvarką, reikalauti, kad paslaugų teikėjai išklausytų kvalifikacinius mokymus, bet kas tais mokymais užsiims, kam tai apsimokės, juolab kad tų taksistų ne tiek ir daug Plungėje. Be to, daugėja dirbančiųjų su „Uber“ programa, o jiems viskas dar paprasčiau“, – kalbėjo L. Rusienė.
Pasak skyriaus vedėjos, vairuotojai patys turi būti atsakingi, kad jų transporto priemonės būtų techniškai tvarkingos. Na, o jei mašinų neprižiūri ar netinkamai elgiasi, juk tam yra Juridiniame ir personalo administravimo skyriuje dirbantys viešosios tvarkos prižiūrėtojai, kurie kartais galėtų užmesti akį į taksistų teikiamas paslaugas.
Posėdyje dalyvavę taksi vairuotojai stojo ginti savo interesų. Anot jų, priekaištas, kad jų automobiliai netvarkingi, neturi jokio pagrindo. „Juk mes privalome kas pusę metų atlikti automobilių techninę apžiūrą, antraip negalėtume dirbti. Tai kaip tie mūsų automobiliai gali būti netvarkingi?“ – klausė posėdyje dalyvavę vyrai.
Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis stojo taksistų pusėn. Jo nuomone, taksi paslaugos nėra tokios prastos, kokias jas norima nupiešti. „Dažnai praeinu pro šalį, bet didelių problemų neįžvelgiu. Taip, jų automobiliai nėra nauji, bet dažniausiai nuplauti, tvarkingai atrodantys. Manau, problema pernelyg pučiama“, – sakė jis.
Komitetas pritarė, kad šio reikalo sureikšminti nereikėtų, bet viešosios tvarkos specialistai taksistus galėtų kartais pakontroliuoti. Žinodami tai, šie gal labiau pasistengtų – ir mašinas susitvarkytų, ir patys geriau elgtųsi bei atrodytų. Jei ne, juk pareigūnai gali ir baudą išrašyti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...