Kai tik pavasaris – laikas į Plungę

J1805-16400„Kai tik ateina pavasaris, mintyse ima kirbėti mintis – laikas į Plungę“, – tokiais profesoriaus Kęstučio Petrikonio žodžiais trečiadienio rytą prasidėjo būrio kauniškių medikų vizitas Plungės ligoninėje. Plungiškių draugijos nebe pirmus metus rengiamas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkų ir Kauno klinikų gydytojų specialistų, daugiausia – iš Plungės kilusių, susitikimas su plungiškiais medikais jau tapo gražia tradicija, tad ir šiemet kalbėta, kad būtina ją tęsti. „Viliuosi, jog kitąmet jūs mus pakviesite ir mums patiems nebereikės pas jus prašytis“, – šmaikštavo delegacijai vadovavęs LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas.

Į Plungės ligoninę sugužėjusius medikus pirmasis pasveikino įstaigos vadovas Antanas Martusevičius. Jis džiaugėsi, kad svečiai ne tik konsultuos ligonius, bet ir parengė kelis mokslinius pranešimus, norėdami pasidalinti naujausiomis mokslinėmis žiniomis su plungiškiais kolegomis.
„Tai ir yra tikroji regioninė politika“, – pastebėjo svečius pasveikinęs Plungės rajono meras Audrius Klišonis, turėdamas omeny tai, kad iš Plungės kilę ir įspūdingų aukštumų savo profesinėse srityse pasiekę medikai kasmet atvyksta pasidalinti savo žiniomis su gimtojo miesto kolegomis bei konsultuoti sveikatos problemų turinčių plungiškių. Su jais šįkart susitiko ir bendravo kardiologai prof. habil. dr.
R. Žaliūnas, prof. dr. Gintarė Šakalytė, doc. dr. Vytautas Zabiela, doc. dr. Diana Žaliaduonytė-Pekšienė, širdies chirurgas prof. dr. Rimantas Benetis, ortopedas-traumatologas dr. Robertinas Juosponis, neurologas prof. dr. K. Petrikonis, endokrinologė prof. dr. Džilda Veličkienė ir vaikų ligų gydytoja dr. Eglė Ramanauskienė.
Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad nemažai iš Plungės kilusių jaunuolių, baigę mokyklas, renkasi studijuoti mediciną. Dėl to Plungiškių draugija ėmė rengti ir kauniškių medikų susitikimus su moksleiviais, kurie galvoja apie medicinos studijas.
Šiemet su tokiais moksleiviais Oginskių rūmuose surengtame susitikime bendravo ne tik kauniškiai medikai, bet ir mediciną studijuojantys studentai. Iš Plungės kilę Giedrius Endrikas ir Gytis Balstuonė papasakojo, kodėl pasirinko medicinos studijas. Abu patarė moksleiviams nusiteikti, kad realiai studijuoti šią mokslo šaką yra kiek sunkiau, nei iš pradžių atrodo, bet jei ši sritis patinka, viską įmanoma įveikti.
Dideliu norinčiųjų studijuoti LSMU skaičiumi bei jų pasiekimais džiaugėsi ir šio universiteto rektorius R. Žaliūnas. Jis papasakojo moksleiviams apie jo vadovaujamos įstaigos struktūrą ir ateities planus. Pasidžiaugė tuo, kad šiuo metu LSMU studijuoja net 907 užsienio piliečiai (daugiausia – iš Izraelio, Švedijos, Vokietijos ir Indijos), o tai rodo, jog studijų kokybė čia tikrai aukšta.
„Šiuo metu mes siūlome 120 profesijų. Tai yra 120 galimybių, tad tikrai rasite sau tokią, kuri būtų arčiausiai širdies. O jei vis dėlto nepavyks iš karto įstoti ir liksite už brūkšnio pirmas, antras ar trečias, susiraskite mane ir pasakykite, kad esate iš Plungės. Manau, tikrai galėsiu padėti“, – plungiškiams moksleiviams pažadėjo R. Žaliūnas.
Susitikimo metu diskutuota, kad moksleiviams turėtų būti sudarytos galimybės vasarą pasipraktikuoti kurioje nors iš ligonių. Kalbėta ir apie specializuotų stovyklų rengimą medicinos studijas galvojantiems rinktis moksleiviams. Tai esą padėtų geriau atsijoti tuos jaunuolius, kurie iš tikrųjų nori būti medikais, nuo tų, kurie šią specialybę renkasi dėl mados ar tėvų paskatinti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...