Pasirašė Babrungo slėnio atnaujinimo sutartį

J1805-16405Trečiadienį Plungės rajono savivaldybėje pasirašyta, nealkoholiniu šampanu „aplaistyta“ ir plojimais palydėta sutartis dėl Plungės Babrungo slėnio rekonstrukcijos. Šiuos darbus Savivaldybės administracija patikėjo atlikti po ilgų teisinių ginčų viešojo konkurso laimėtojomis paskelbtoms UAB „Irdaiva“ ir UAB „Plungės lagūna“.

Kaip sakė Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, viešasis konkursas nebuvo lengvas. „Kita įmonė aktyviai kovojo, bet ne kad ištaisytų savo pateikto siūlymo trūkumus, o kad įrodytų, jog yra geresnė. Tie ginčai tebevyksta. Bus dar reikalų, bet tikimės, jog viskas išsispręs. Nebenorime delsti, todėl pasirašome sutartį, kad per šiuos metus būtų spėtas parengti projektas, o kitąmet prasidėtų darbai“, – kalbėjo direktorius.
Bendra Savivaldybės administracijos bei jungtinės veiklos partnerių – „Irdaivos“ ir „Plungės lagūnos“ – pasirašytos sutarties vertė – 3,5 mln. eurų. 85 procentus šios sumos sudarys Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Likusi dalis – atitinkamai po 7,5 proc. – Savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšos. Darbams atlikti numatytas 18 mėnesių terminas.
„Irdaiva“ ir „Plungės lagūna“ į pagalbą kaip subrangoves pasikvietė įmones „Plungės Jonis-s“ ir „Architekto studiją“. Pastarajai, vadovaujamai iš Plungės kilusiam telšiškiui architektui profesoriui Algirdui Žebrauskui, bus patikėta parengti techninį projektą. Tiesa, jis prieš ketverius metus parengė ir Plungės visuomenei pristatė architektūrinę viziją, kaip būtų galima sutvarkyti Babrungo slėnį ir jį su miesto centru jungiančią Laisvės alėją, taip pat – vadinamosios „Plungės jūros“ pakrantes. Paklaustas, ar toji architektūrinė vizija labai skirsis nuo realaus vaizdo, kurį pamatysime „Irdaivai“ ir „Plungės lagūnai“ pabaigus darbus, architektas kalbėjo, jog esminiai sprendimai, ko gero, išliks tie patys, tačiau dabar jam teks detalizuoti savąją viziją, išspręsti transporto srautų, automobilių statymo klausimus ir daugelį kitų.
„Man tai ne eilinė užduotis. Manau, jog Plungei, kurioje užaugau ir kur išvaikščioti visi takeliai, jaučiami sentimentai bus stimulas padirbėti rimtai ir atsakingai. Architektas nėra visiškai laisvas, jį riboja finansiniai resursai, bet matau, kad šįkart man bus suteiktos visos galimybės iki galo įgyvendinti savo sumanymus“, – kalbėjo A. Žebrauskas.
Ketinama ne tik pastatyti naują Babrungo slėnio estradą bei sutvarkyti visą slėnio teritoriją, šalia jos įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, bet ir pėsčiųjų bei dviračių takais šią teritoriją sujungti su kitomis miesto erdvėmis, pritaikyti slėnį renginiams ir šventėms, numatyti vietas prekybininkams. Kartu bus atnaujinama ir Laisvės alėja. Po daugelio metų galiausiai bus pabaigtas Laisvės paminklas – jį papuoš kadaise numatytos, bet taip niekada ir nepagamintos gėlių vazos. Kitoje alėjos pusėje, šalia jauniesiems skirto įėjimo į Civilinės metrikacijos skyrių, numatyta įrengti fontaną.
O kas laukia senųjų Laisvės alėjos liepų? Meras Audrius Klišonis priminė, jog arboristai, ištyrę jų būklę, siūlė šiuos senus ir ligotus medžius pakeisti naujais, tad sprendimas kaip ir aiškus. „Visuose miestuose želdynų problema yra labai opi ir sulaukia daug visuomenės dėmesio. Čia rasti tinkamą sprendimą taip pat bus vienas iš sunkesnių uždavinių“, – kalbėjo architektas
A. Žebrauskas ir pridūrė, jog plungiškiai neturėtų nuogąs-tauti – Laisvės alėja be medžių neliks. Senąsias liepas ko gero pakeis naujos, europinės liepos, kurias galima sodinti jau gerokai paaugintas. Be to, tinkamai prižiūrimos jos neužauga tokios didelės ir tiek neišsikeroja, kaip senosios, tad Laisvės alėjos gyventojų langus pasieks daugiau saulės, be to, praeivių akims atsivers naujai atgimę Laisvės paminklas ir Vaikų biblioteka.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...