Čempionų lygos didysis finalas: neįtikėtinas „Real“ ir nustebinti pasiryžęs „Liverpool“

Jau šį šeštadienį dėl stipriausios Čempionų lygos ekipos titulo susirems Madrido „Real“ ir „Liverpool“. Pirmieji pergalės sieks jau trečius metus iš eilės, kai pastariesiems tai pirmas kartas po ilgos, net 11 metų pertraukos.

Šiais metais turnyro finalas vyks Ukrainos sostinės, Kijevo stadione, talpinančiame 63 tūkst. žiūrovų. Nors Čempionų lygos turnyro finalas čia vyks pirmą kartą, tai nėra pirmosios tokio masto varžybos šiame stadione, kadangi dar 2012 metais jame buvo organizuotas Europos čempionato finalas.

Visgi, šiųmetinis renginys jau spėjo susilaukti kur kas prastesnių įvertinimų nei Europos čempionato finalas. Sirgalius labiausiai piktina dešimteriopai padidėjusios apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų kainos bei itin sunkus Kijevo pasiekiamumas. Tokią nepasitenkinimo bangą numalšinti stengiasi vietiniai gyventojai, kurie atvykstantiems pradėjo siūlyti nemokamą paėmimą iš oro uosto bei viešėjimą pas juos.

Kita vertus, finale dalyvaujantiems klubams finansiniai klausimai nėra tokie aktualūs, kadangi kiekvienas jų vien už dalyvavimą finale gaus po 11 mln. eurų, kai laimėtojas praturtės net 15,5 mln. eurų. Jeigu karališkajam Madrido „Real“ pavyks apginti čempiono vardą, per šį sezoną jis bus uždirbęs 87 mln. eurų.

Nugalėjusi komanda savo rankose laikys ne tik čekį ir taurę, tačiau taip pat įgys galimybę varžytis FIFA pasaulio klubų čempionate prieš Madrido „Atletico“, tapusius Europos lygos čempionais.

Kelias iki finalo

Abi finalą pasiekusios komandos turėjo ganėtinai skirtingas patirtis. „Real“ H grupėje turėjo vienas lygiąsias (1:1) ir vieną pralaimėjimą (1:3) prieš Londono „Tottenham Hotspurs“ ekipą. Todėl liko antra. „Liverpool“ tuo tarpu E grupėje nepatyrė pralaimėjimų, bet net 3 rungtynes sužaidė lygiosiomis ir užėmė pirmąją vietą.

Šešioliktfinalyje Anglijos ekipa per pirmąsias rungtynes įveikė „Porto“ įspūdingu rezultatu 5:0, tačiau per antrąsias jų rungtynes rezultatas liko lygus 0:0. Ketvirtfinalyje žaisdama su turnyro favoritais laikomais „Manchester City“ Liverpulio komanda visus nustebino dar labiau palauždama favoritus abejose rungtynėse.

Kelionės į finalą nesutrukdė ir rungtynės su „Roma“ ekipa pusfinalyje. Nors antrosiose rungtynėse italai nugalėjo rezultatu 4:2, tačiau pirmosiose pergalę visgi buvo lemiamai iškovojusi Anglijos ekipa rezultatu 5:2 ir tai nulėmė jų patekimą į finalą.

Tuo metu „Real“ turėjo savų iššūkių. Šešioliktfinalyje bendru rezultatu 5:2 jie įveikė Paryžiaus „Saitn-Germain“ klubą, o ketvirtfinalyje situacija buvo kur kas labiau įtempta. Pirmosiose rungtynėse prieš Italijos Turino „Juventus“ ekipą Madrido klubas nesunkiai laimėjo rezultatu 3:0, tačiau antrosiose rungtynėse rezultatas buvo atvirkštinis Italijos ekipos naudai. Visgi, pražangos fiksavimas Lucasui Vazquezui, raudonos kortelės parodymas Gianluigi Buffonui bei lemiamas Cristiano Ronaldo įvartis į priešininkų vartus galiausiai nulėmė „Real“ patekimą į pusfinalį.

Finale Ispanijos čempionai stojo prieš Miuncheno „Bayern“ klubą ir išplėšė pergalę tik vieno įvarčio persvara, bendru rezultatu 4:3.

Finalo baigtis – nenuspėjama

Turnyrą laimėjus „Real“, tai būtų net 13-oji jų pergalė finale, o pralaimėjus – 4-oji nesėkmė.

Jeigu, visgi, šiame futbolo turnyre pergalę pavyktų iškovoti „Liverpool“, komandai tai būtų 5 pergalė, o pralaimėjus – 2-asis toks kartas.

Atsižvelgiant į prognozių rezultatus, pasak „Betsafe“ futbolo lažybų ekspertų, tikimybė, kad laimės „Real“ siekia 60,61 proc., kai „Liverpool“ tuo tarpu – 45,45 proc. Tokioms prognozėms pritaria ir sirgaliai.

„Palaikykime čempionus – palaikykime „Real“. Lietuviai visada serga už stipresnius ir daugiau pergalių savo sąskaitoje turinčius, todėl sergama už „Žalgirį“, todėl reikia sirgti ir už „Real“, – savo pasirinkimą argumentuoja „radistas“ Rolandas Mackevičius.

Atsižvelgiant į žaidėjų sudėtį, „Liverpool“ komandos nariai yra brangesni (860 mln. prieš 731 mln. eurų), visgi abi komandos turi išties puikių puolėjų.

Daugiausiai įvarčių, net 15, šiame Čempionų lygos sezone turi portugalas C. Ronaldo iš „Real“. Jis jau nuo 2012/2013 metų sezono yra rezultatyviausias turnyro žaidėjas, tokiu taps ir šiemet. Tačiau „Liverpool“ taip pat turi rezultatyvių žaidėjų, tokių kaip Mohamedas Salah, Roberto Firmino, kurie atitinkamai pelnė 10 ir 9 įvarčius. Palyginus bendrą ekipų rezultatą, geriau sekasi „Liverpool“ (40:30), tad „Real“ sėkmė labai priklauso nuo vieno asmens.

„Smagiausia būtų žiūrėti, jei viltys dėl C. Ronaldo nepasiteisintų ir jis apsiverktų aikštelėje. Bet šiaip labai sunku prognozuoti rezultatus, kadangi kaip ir visose sporto šakose, daug kas priklauso nuo nuotaikos“, – įžvalgomis dalijasi R. Mackevičius.

Nežinios į rungtynių baigtį įneša tai, jog komandos treneriai susitiks pirmą kartą. „Real“ treneris neturi išvis jokios patirties žaidžiant prieš „Liverpool“, tuo tarpu pastarosios komandos treneris J. Kloppas turi net penkių rungtynių prieš Ispanijos klubą patirtį bei 3 laimėjimus ir 2 pralaimėjimus.

Finalo nenuspėjamumas – akivaizdus. Tačiau aišku tai, jog pralaimėjimas bet kuriai komandai būtų itin skaudus.

„Nėra nieko blogiau nei pralaimėti finale, todėl komandos maksimaliai atiduos visas jėgas pergalei pasiekti. Įtampa turėtų pasiekti aukščiausią lygį. Tai bus paskutinės rungtynės sezone, pralaimėjus tokį titulą, sezonas tikrai nebus laikomas pilnaverčiu. Abi komandos būtent su tokiu nusiteikiamu ruošiasi šioms lemiamos rungtynėms. O dėl rezultatų, tai labai nemėgstu spėlionių, bet galiu pasakyti, kad kovoje dalyvaus aukščiausio lygio meistrai ir tai turėtų būti neįtikėtinai įdomus renginys visiems“, – specialioje spaudos konferencijoje teigė Lietuvos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...