Pastato pardavimo klausimas vėl nepajudėjo iš mirties taško

21805-16470Vietos politikai jau du mėnesius mindžikuoja vietoje, niekaip neapsispręsdami (o gal dėl tam tikrų priežasčių nenorėdami apsispręsti), ką daryti su Savivaldybei priklausančiu pastatu, esančiu Telšių g. 3, Plungėje. Sveikas protas sako, kad valdiškas turtas turi būti naudojamas efektyviai ir nešti materialinę naudą, o jei taip nėra, to turto reikia atsisakyti. Kadangi senas, remonto reikalaujantis pastatas Savivaldybės funkcijoms vykdyti nebereikalingas, o ir nuomojamas už tiek, kad jokios naudos nėra, geriausia išeitis būtų jį parduoti. Bet Savivaldybės taryba jau du mėnesius tokio sprendimo priimti nelinkusi. Įdomu, kodėl?

Remontui reikėtų 366 tūkst. eurų
Kai Lietuvos laisvosios rinkos institutas skelbia kasmetinius Lietuvos savivaldybių indeksus, Plungei nuolat kliūva už tai, kad čia nepakankamai efektyviai valdomas Savivaldybei priklausantis turtas. Vis kartojama, kad tuo, kas Savivaldybei nereikalinga, būtina atsikratyti.
Telšių g. 3 esantis pastatas būtent toks ir yra. Jame buvusį Žemės ūkio skyrių perkėlus į pagrindinius rūmus (Vytauto g. 12), Savivaldybė jokių savo funkcijų jame nebevykdo. Tad statinys atitinka visus kriterijus, kad būtų traukiamas į privatizuojamų objektų sąrašą ir parduodamas viešajame aukcione. Juolab kad jis senas (statytas 1938 metais), dešimtmečiais neremontuotas ir reikalaujantis didžiulių investicijų.
Šiuo metu pastate, kurio bendras plotas yra beveik 570 kv. metrų, įsikūrę aštuoni panaudos gavėjai (jiems patalpos suteiktos už ačiū) ir trys nuomininkai. Dar dvi patalpos tuščios. Statinį patikėjimo teise valdo Savivaldybės įmonė „Plungės būstas“.
Jo įsigijimo vertė – 31 432 eurai, likutinė vertė – 19 121 euras. O kapitalinis remontas atsieitų 366 tūkst. eurų – tiek suskaičiavo Savivaldybės administracijos specialistai.
Siekdama išspręsti nebereikalingo pastato problemą, Savivaldybės administracija ėmėsi sumanymo jį parduoti. Atsižvelgta ir į tai, kad nuompinigių surenkama mažai, tad finansiškai neefektyvu nei toliau jį eksploatuoti, nei daryti kapitalinį remontą. Pirmas darbas, žinoma, – įspėti panaudos gavėjus ir nuomininkus, kad jie iki gruodžio 1 dienos turi išsikelti. Antra – perimti pastatą iš „Plungės būsto“ ir pradėti jo pardavimo procedūrą.
Sprendimas pakibo ore
Balandį šio pastato likimas buvo aptartas Savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdyje, tačiau Tarybos jis nepasiekė. Esą reikalas neišspręstas iki galo, nes panaudos gavėjams, kuriems Savivaldybė turi suteikti patalpas, kol kas nepasiūlyta jokių alternatyvų. Tad klausimas buvo atidėtas gegužės mėnesiui. Bet po mėnesio situacija ir vėl kartojosi. Vietos ūkio ir ekologijos komitetas klausimą „praleido“, jis buvo įrašytas ir į Savivaldybės tarybos darbotvarkę, bet… nebuvo nagrinėjamas. Motyvas tas pats – esą dar nesusitarta su panaudos gavėjais.
Kaip per Savivaldybės tarybos posėdį, kuris vyko gegužės 24-ąją, sakė Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė, visiems panaudos gavėjams pasiūlyta, kur jie galėtų persikelti, tačiau yra tokių, kurie apskritai nesutinka kraustytis. „Mes turime laisvų patalpų Plungės specialiojo ugdymo centre, viename iš Žemaičių dailės muziejaus pastatų (kairiojoje oficinoje) ir Vytauto g. 7, iš kur išsikels Pedagoginė-psichologinė tarnyba. Taigi visiems panaudos gavėjams siūlomos alternatyvos, tačiau yra tokių, kurie pareiškė, kad ir Vytauto gatvėje esančios patalpos jiems per toli, esą ten jų niekas neras“, – kalbėjo Ž. Bieliauskienė.
Pasak skyriaus vedėjos, Savivaldybės materialiojo ir nematerialiojo turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos apraše yra punktas, pagal kurį Savivaldybės administracija, įspėjusi prieš 6 mėnesius, gali nutraukti ir panaudos, ir nuomos sutartis. „Mes taip ir darėme. Sprendimo projektas buvo parengtas pagal visus reikalavimus, dėl to niekas jokių pretenzijų mums nepareiškė, bet sprendimo priėmimas kažkodėl vilkinamas“, – sakė Ž. Bieliauskienė.
Ar tik ne dėl „Plungės žinių“?
Ieškant atsakymo, kodėl Savivaldybės taryba vilkina pastato pardavimą, akys krypsta į jo „gyventojų“ sąrašą. Ko gero, būtent jame ir slypi visos paslaptys.
Kaip minėjome, pastate įsikūrę 8 panaudos gavėjai, kurie jokio nuomos mokesčio nemoka, ir trys nuomininkai. Šie „Plungės būstui“ iš viso kas mėnesį patrupina…  vos 160,08 euro. Taigi nauda iš pačiame miesto centre esančių patalpų nuomos – daugiau nei juokinga.
Tarp panaudos gavėjų yra Telšių krizių centras (jam suteikta 17,61 kv. m, sutartis galioja iki 2018-08-01), Plungės rajono priešgaisrinės apsaugos tarnyba (47,87 kv. m, iki 2020-02-20), Lietuvos skautija (16,21 kv. m, iki 2020-06-26), Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga (14,3 kv. m, iki 2022-01-13), Valstybinė gyvulių veislininkystės tarnyba (15,66 kv. m, iki 2030-05-03), VĮ „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ (16,14 kv. m, iki 2030-05-03), Darbo partija (19 kv. m, iki 2030-05-03) ir Lietuvos socialdemokratų partija (24,91 kv. m, iki 2030-05-03).
Nuomininkai, kaip minėjome, trys: Klaipėdos apygardos probacijos tarnyba (51,49 kv. m, iki 2019-08-24, kas mėnesį moka 52,52 euro nuomos mokestį), Žemės ūkio rūmai (20,43
kv. m, iki 2021-06-01, moka 35,55 euro) ir UAB „Plungės žinios“ (65,46 kv. m, iki 2020-04-24, moka 72,01 euro).
Ieškant atsakymo į klausimą, kas galėtų nenorėti, kad pastatas būtų privatizuotas, peršasi įvairios išvados. Gali būti, kad partijos savo būstines nori turėti pačiame miesto centre. Galbūt, bet… Minėtame sąraše akys labiausiai kliūva už vieno iš nuomininkų – „Plungės žinių“. Niekam ne paslaptis, o ir viešai skelbiama, kad Plungės rajono mero Audriaus Klišonio žmona Inesa Klišonienė valdo 25-is procentus šio laikraščio akcijų, o Savivaldybės tarybos narys, valdančiosios daugumos atstovas Aidas Kėsas turi 12,5 procento jo akcijų.
Tad ir sukasi mintys: ar tik čia nekyšo valdančiųjų interesų ausys? Ar tik jie nėra suinteresuoti, kad „Plungės žinios“ neliktų be stogo virš galvos? Juolab kad tas stogas – pačiame miesto centre ir neįtikėtinai pigus. Jei per mėnesį redakcija už 65,46 kv. m ploto nuomą sumoka tik 72,01 euro, vadinasi, kvadratinio metro įkainis siekia vos 1,10 euro. Komercinių patalpų už tokią sumą net miesto pakrašty nerasi. Tiesa, pastatas senas, prastos būklės, bet užtat vieta tokia, kad patogesnės ir nereikia. Kur kitur valdžiai lojalus laikraštis tokią pigią ir gerą vietą surastų?

4 komentarai(-ų)

  • Albinas Žemaitis:

    Atrodo, kad ne tiek „Žemaičio“ laikraščiui svarbus „Plungės žinių“ likimas, kiek dar vieno pastatuko miesto centre „pigiai“ paėmimas „Vičiūnui“ naudai…. Oi, tuom kvepia labiau…

  • Aš Žemaitė irgi:

    Nepatinka oi nepatinka valdžiai žinasklaida. O dar ir pinigėlių pasidarys.

  • ss:

    absurdas kad turi pasirūpinti kur išsikels nuominkai, ,

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...