„Saulės“ gimnazija išleis jubiliejinę abiturientų laidą

21805-16417Praėjusią savaitę šalies bendrojo lavinimo mokyklose nuaidėjo paskutinis skambutis, paskelbęs, jog su mokykla, mokytojais bei bičiuliais atsisveikina vyriausieji jos „gyventojai“ – abiturientai. Dvilypių jausmų – džiugesiu įveikus dvylika metų trukusius mokslus bei liūdesiu dėl neišvengiamo išsiskyrimo –
persmelkta Paskutinio skambučio šventė neaplenkė ir Plungės bei Rietavo gimnazijų. Didžiausią būrį jaunuolių – net 189 moksleivius – naujam gyvenimo etapui išleis Plungės „Saulės“ gimnazija. Tiesa, šiųmetinė šios įstaigos abiturientų laida – jubiliejinė – penkiasdešimtoji.
„Saulės“ gimnazijoje Paskutinio skambučio šventė vyko praėjusį ketvirtadienį. Šventinis šurmulys čia prasidėjo popiet, kai į mokyklą ėmė rinktis išsipusčiusios merginos bei pasitempę vaikina. Kiek vėliau jie kartu su klasių auklėtojomis – Ilma Zablockiene, Dovile Pečiuliene, Loreta Peldiene, Ingrida Tamošauskiene, Vilma Šidlauskiene, Ramute Damuliene bei Jolanta Mažukne – išsirikiavo į gražia tradicija tapusią abiturientų eiseną aplink mokyklą.
Po to visi rinkosi į sporto salę. „Šiandien 189 abiturientai – 102 merginos ir 87 vaikinai – užbaigia vieną svarbų gyvenimo etapą. Man Paskutinio skambučio šventės šurmulys visada panašus į ankstesnius. Nepaisant to, kaskart ši šventė taip pat jaudina, yra brangi ir nepamirštama. Rodos, reikėtų džiaugtis, kad per dvylika metų nusidriekęs kelias pagaliau įveiktas, tačiau liūdna, jog tenka atsisveikinti su dar viena abiturientų laida, kuri šiemet – jubiliejinė“, – kalbėjo gimnazijos direktorius Algimantas Budrys ir linkėjo visiems gražios bei prasmingos šventės. „Tikiuosi, kad liepos 20-ąją galėsiu jums visiems įteikti brandos atestatus“, – pridūrė vadovas.
Norint gauti brandos atestatą, šiemet reikia išlaikyti privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną pasirinktą brandos egzaminą. O visiems šiųmetiniams abiturientams, stosiantiems į universitetus, privalu išlaikyti tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos ir matematikos (pastarąjį ne mažesniu balu nei 25). Ketinantieji stoti į kolegijas galės laikyti ne valstybinį lietuvių kalbos egzaminą, o – mokyklinį.
Šiuos mokslo metus Plungės rajono savivaldybėje iš viso baigs 240 abiturientų (pernai buvo 36-iais daugiau). Rietavo savivaldybėje SUDIE mokykloms ištars daugiau nei  šešios dešimtys dvyliktokų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...