Gvildeno komplikuotus po vienu stogu gyvenančių įstaigų santykius

1407-9981Ketvirtadienį posėdžiavusi Rietavo savivaldybės taryba išklausė Savivaldybės žinioje esančių įstaigų 2017 metų veiklos ataskaitas. Jas teikė Atvirojo jaunimo centro, Turizmo ir verslo informacijos centro, Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos, Kultūros centro, Oginskių kultūros istorijos muziejaus, Socialinių paslaugų centro direktoriai ir atstovai.

Pasisakius Atvirojo jaunimo centro atstovei Aušrai Mickutei, Savivaldybės tarybos nariams kilo klausimų, ar į Jaunimo centrą renkasi tik rietaviškiai, ar yra galimybių įstaigos paslaugomis naudotis ir jaunuoliams iš kaimo? Pasak A. Mickutės, dauguma lankytojų, žinoma, – miestiečiai, bet būna ir jaunimo iš aplinkinių kaimelių. Atvykti iš atokesnių vietovių sudėtingiau, o, pavyzdžiui, tveriškiams tai net neaktualu, nes jie turi savo centrą.
Turizmo ir verslo informacijos centro veiklą pristačiusi jo direktorė Laima Dockevičienė pažėrė daug skaičių, susijusių su verslo įmonėmis ir turizmu. Įstaiga įgyvendina 5 didelius projektus ir per metus gavo 165 tūkstančius eurų pajamų. Rietavą aplankančių turistų skaičius esą nuolat auga, jų atvyksta iš Lenkijos, Švedijos, Vokietijos ir kitų valstybių. „Ateityje Rietavas tiesiog bus pasmerktas turizmui, nes pas mus tikrai yra ką aplankyti ir ką pamatyti. Suskaičiuota, kad kiekvienas iš turistų Rietave palieka 27 eurus. Jau dabar matau skaičius – vien per šiuos metus turistai į Rietavą atveš 400 tūkstančių“, – entuziastingai kalbėjo direktorė.
Paklausta, su kokiomis problemomis susiduria atvykstantieji, L. Dockevičienė vardijo: nėra kur atlikti gamtinius reikalus, nusiplauti rankas, pras-tos sąlygos neįgaliesiems (labai stati ir mirtinai pavojinga nuovaža prie bažnyčios), neskaitmenizuoti objektai ir kt. Meras Antanas Černeckis direktorei replikavo: „Taip, nuovaža statoka, vienas neįgalusis ja gal ir neįvažiuotų, bet ji tikrai nėra mirtinai pavojinga. Šiek tiek perdedate. Mes šią problemą bandėme spręsti, bet norint kažką koreguoti, reikėtų pjauti bažnyčios duris, o to tikrai neleis paveldosaugininkai.“
Baigdama ataskaitos pristatymą, L. Dockevičienė akcentavo, kad įstaigos darbuotojams tenka dirbti ypatingai sunkiomis sąlygomis. Esą iš Kultūros centro, su kuriuo yra po vienu stogu, sklinda toks triukšmas, kad neįmanoma susikalbėti nei vieniems su kitais, nei su klientais, tenka rėkauti, tad vakare būni pervargęs.
Apie dviejų įstaigų – Turizmo ir verslo  informacijos centro bei Kultūros centro – santykius paklausta ir Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Lidijos Rėkašienės, atstovavusios Kultūros centrui. Ji atsakė: „Santykiai būna įvairūs. Kartais geresni, kartais prastesni. Jie priklauso nuo daugelio dalykų. Pavyzdžiui, nuo to, kiek sniego prisnigo arba kas kiek kartų pasinaudojo tualetu. Akustika ten visai po velnių, tad tikrai ir vieni, ir kiti viską girdi. O mes meldžiam Dievą, kad tik tos moterys sutartų…“ Jai antrino ir meras A. Černeckis: „Jei groja dūdų orkestras, žinoma, kad jį girdi visi. Bet nieko čia nepadarysi, tiesiog reikia daugiau tolerancijos.“
Džiaugsmais ir bėdomis dalijosi ir Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Jis pasidžiaugė, kad parke pagaliau diegiama žiedinė takų sistema – žmonės galės apsukti ratą, jiems nebereikės ta pačia alėja nueiti ir grįžti. Pasidalijo ir idėjomis: norima parke aktyvuoti muzikinę terasą, įkurti meno dirbtuves. Smagu būtų, jei ir kavinė atsirastų, nes daugelis lankytojų teiraujasi, kur būtų galima atsigaivinti.
V. Rutkauskas palietė ir sanitarinių mazgų problemą – parko lankytojai pasigenda tualeto. „O kiek mums tų tualetų reikia pristatyti? – klausimą kėlė meras. – Juk tualetų yra Turizmo ir verslo informacijos centre, tuoj bus įrengti muziejuje. Negi norime tualeto ir parke? Pirma, jo statyti neleis paveldosaugininkai. Antra, jei ir leis, iš kur gausim lėšų jam įrengti ir eksploatuoti, nes pajamų tikrai nebus tiek, kad išsilaikytų.“
Tarybos narės Virginijos Jakavičienės nuomone, gyvenimas eina į priekį, žmonės turi vis didesnių poreikių, prie kurių reikėtų taikytis. Tad viešojo tualeto problemą būtina kažkaip spręsti. Gal, restauruojant muziejų, prie jo būtų galima įrengti išorinius sanitarinius mazgus ar bent jau pastatyti biotualetą, bet lankytojai diskomforto neturi justi.
Socialinių paslaugų centro ataskaitą pristačiusi Danutė Stončiuvienė kalbėjo apie socialinės rizikos šeimas, globėjų stoką, iš šeimų paimtus vaikus. Paminėjo ir tai, kad jau antrus metus Rietavo savivaldybės gyventojams teikiama integrali pagalba. Be to, pernai įstaiga įsigijo naują automobilį, tad dabar iš viso jų turi 4. Seniausias – 2005 metų gamybos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...