Moksleiviai – kaip pomidorai šiltnamyje

DSC_0412Lietuvą užplūdusi karščio banga pirmiausia atsiliepė širdies ligomis sergantiems žmonėms. Bet atsilaikyti, kai oras įšyla iki 30 laipsnių, ne taip paprasta ir sveikiesiems. Vieni gaivinasi vandenyje, kiti, užsidangstę langus, slepiasi namuose. O ką daryti moksleiviams, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia įkaitusiose klasėse? Jose temperatūra – ne ką mažesnė nei lauke. Dėl savo atžalų, po pamokų grįžtančių skaudančiomis galvomis, perkaitusių, išsekusių, sunerimo tėvai. Viena plungiškė kreipėsi į mokyklos, kurią lanko jos dukra, direktorių su prašymu kažkaip spręsti šią problemą. Pasirodžius apie tai straipsniui internete, nepasitenkinimas tarp tėvų dar labiau išaugo.

Mokyklos vadovas paskambinusiai plungiškei mamai paaiškino, jog artimiausiomis dienomis gali būti dar karščiau, tačiau higienos normos esą nenurodo maksimalios oro temperatūros, kokia gali būti klasėse pamokų metu.
Moters dukra per pamoką atsiuntė nuotrauką, kurioje termometras rodo daugiau nei trisdešimt laipsnių. Tad sunerimusi mama uždavė retorinį klausimą: ar mūsų vaikai – pomidorai ir agurkai, kad šiltnamio sąlygomis turi sėdėti pamokose?
Paaiškėjo, kad neturi. Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis „Žemaičiui“ sakė, jog mokykloms yra išsiųstos rekomendacijos esant aukštai temperatūrai patalpose trumpinti pamokų laiką. Tik šį klausimą būtina suderinti tiek su pedagogų, tiek su tėvų bendruomenėmis. Kitas variantas – keisti ugdymo erdves. Vedėjo teigimu, pamokos gali būti rengiamos ir gamtoje ar kitose vietose.
Paklaustas, ar jo vadovaujamas skyrius sulaukė tėvų skundų, G. Rimeikis tikino, jog ne. Esą tik skambino dviejų miesto mokyklų vadovai ir teiravosi, kaip įstaiga turėtų elgtis vyraujant tokiems karščiams, ar tokiu atveju galima nutraukti pamokas. Jiems buvo paaiškinta, jog Švietimo, kultūros ir sporto skyrius negali to padaryti. Galimas tik pamokų laiko sutrumpinimas.
Bendraudamas su mokyklų direktoriais, vedėjas atkreipė dėmesį ir į mokyklinių uniformų nešiojimo tvarką. „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas patikino, jog dar prieš dvi savaites tėvams buvo išsiųsti laiškai, kuriuose nurodyta, kad, esant aukštai oro temperatūrai, uniformų dėvėti nebūtina. Rekomenduota rengtis plonais ir laisvais drabužiais. Kad apie tai informuoti mokiniai ir jų tėvai, sakė ir Senamiesčio mokyklos vadovas Algirdas Serva.
Pasirodžius plungiškės skundui viešojoje erdvėje, sujudo visas feisbukas. Vieni rašė, jog, gerėjant gyvenimo sąlygoms, reikėtų pagalvoti ir apie geresnes vėdinimo sistemas. „Juk visos mokyklos prie rusų statytos. Savo būstus tai renovuojame…“, – rašė viena feisbuko narė.
Jai antrino ir kita moteris, teigusi, jog pietinėje pusėje esančių kabinetų langai turėtų būti su žaliuzėmis, kurios bent truputėlį apsaugo nuo saulės. Atsirado ir tokių, kurie dėl visko ėmė kaltinti šalies valdžią, nusprendusią prailginti mokslo metus. Bet tokie pasisakymai buvo sukritikuoti. Kiti komentatoriai rašė, jog dabartiniai vaikai – išlepę. Esą visais laikais pasitaikydavo karščių, tačiau mokiniai nedejuodami lankydavo mokyklas.
„Aš dirbu kabinete, kuris pritaikytas vienam, o sėdim dviese. Visą dieną saulė šviečia, jausmas – kaip pirtyje. Nėra kondicionierių, nes valstybė neduoda pinigų jiems įrengti, ir nieko baisaus nenutinka. O čia mat mokyklose karšta. Vaikai tegu taip mokosi, kaip skundžiasi“, – rašė jauna moteris.
Kitai feisbuko narei užsiminus apie tai, jog mokykloje, kurią lanko jos anūkė, sutrumpintos pamokos, iškelta nauja problema. Kai kurios mamos tikino, jog būtų nepatenkintos tokiu mokyklos sprendimu, nes vaikai neturėtų kaip grįžti namo – tektų ilgai laukti mokyklinio autobuso.
Ko gero, protingiausią sprendimą pateikė G. Rimeikis, rekomendavęs mokytojams keisti mokymosi aplinką, pamokas rengti už mokyklos ribų, gamtoje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...