Poezijos paukštė vėl nusileido Rietave

Anuometinė Rietavo kultūros namų direktorė, o dabar  – Rietavo Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Romualda Durkienė prieš dvidešimt ketverius metus sumanė, jog ne tik Vilniuje, bet ir Rietave gali skraidyti poezijos paukštė. Taip gimė renginys „Rietavo literatūrinis pavasaris“, kuris neseniai būrį literatų vėl pakvietė į Rietavo parką.

Tais pirmaisiais metais literatūriniai skaitymai rietaviškių buvo priimti labai palankiai. Renginio sumanytoja suprato, jog jis nebesutelpa savyje ir būtina į jį kviestis kaimynus. Taip „Rietavo literatūrinis pavasaris“ išaugo ir tapo tradiciniu. Literatai iš visos Žemaitijos Rietave susirenka kas dvejus metus. Šiemet jų dalyvavo net trisdešimt penki: iš Telšių, Šilalės, Plungės, Šiaulių, Kelmės, Kėdainių, Klaipėdos, Gargždų ir, žinoma, Rietavo.
Kad sveteliai po kelionės atsikvėptų, renginio vedėjos – Romualda Durkienė ir Birutė Butkuvienė – pakvietė šventę pradėti saviškius. Savo eiles skaitė Aldona Lukošienė, Genovaitė Česnauskienė, Jonas Bačinskas ir šių eilučių autorė Donata Vitkienė.
Rietaviškiai mėgsta tokius renginius. Ir šiemet pasiklausyti kuriančių žmonių susirinko gražus būrys. Visi literatai buvo įdomūs. Vieni – lyrikai, kiti – humoristai, o Kėdainių delegacija, kaip visada, parengė net koncertinę programą.
Rietaviškio fantasto rašytojo Vytauto Norbuto žmona Leukadija yra ne tik poetė, bet ir liaudies menininkė. Jos nutapyti paveikslai apkeliavo ne vieną parodą. O šį kartą kelmiškės literatės atliko pagal jos eiles sukurtus romansus. Labai gražiai į supintą kūrybos vainiką savo poezijos žiedus įpynė ir plungiškės literatės. Šventę muzikiniais kūriniais papuošė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos mokiniai.
Renginiui pasibaigus jo sumanytojai Romualdai Durkienei dėkojo bei gėlių ir padėkos raštą įteikė Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė.
Tad skrisk, poezijos paukšte, per Lietuvą ir nepamiršk po dvejų metelių vėl sugrįžti į Rietavą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...