Girtas bėglys – į areštinę, pareigūnas – į ligoninę

Ketvirtadienį, apie pietus, gausios policijos pajėgos gaudė nuo pareigūnų pasprukti bandžiusį girtą automobilio BMW vairuotoją. Klaipėdos rajone prasidėjusios gaudynės baigėsi mūsų rajone – Nausodžio seniūnijos Kalniškių kaime, Kalniškių Kelio gatvėje. Bėglys, kurį persekiojo Klaipėdos, Rietavo ir Plungės policijos ekipažai, sučiuptas. Vienas iš gaudynėse dalyvavusių pareigūnų buvo partrenktas, jam prireikė medikų pagalbos.

Kaip praneša Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, gegužės 31-ąją, apie 13.40 val., bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs pilietiškas asmuo pranešė, kad automagistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda, važiuojant nuo Klaipėdos Kauno link, pastebėtas automobilis BMW, kuriuo galimai neblaivus vairuotojas pavojingai manevruoja po kelią.
Reaguojant į pranešimą, pradėta nurodytojo BMW paieškos ir sulaikymo operacija. Ją pradėję klaipėdiškiai pareigūnai automobilį pastebėjo kelyje Kryžkalnis–Rietavas–Vėžaičiai, ties Endriejavo kaimu. Iškart bandyta jį sustabdyti, bet vairuotojas nė nemanė paklusti teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams ir nurūko tolyn.
Netrukus į persekiojimą įsitraukė ir Rietavo policijos komisariato pareigūnai, vėliau prisijungė ir keli Plungės rajono policijos komisariato ekipažai.
Nausodžio seniūnijos Varkalių kaime, Sodo gatvėje, gaudomas BMW įvažiavo į sodybą. Joje pareigūnai bandė bėglį sulaikyti, deja, nesėkmingai. Kurį laiką mašina buvo sustojusi, vairuotojas ragintas išlipti, bet jis vėl paspaudė greičio pedalą ir priekine automobilio dalimi rėžėsi į jį sustabdyti norėjusį Rietavo policijos komisariato tyrėją. Pastarasis per automobilio variklio dangtį buvo nusviestas ant žemės. Taigi BMW nulėkė tolyn. O policijos pareigūnas, nepaisydamas smūgio ir patirtų sužalojimų, šoko į tarnybinį automobilį ir kartu su kolegomis toliau vijosi pažeidėją.
Valandą trukusios gaudynės, kaip minėjome, baigėsi Kalniškių kaime, netoli slidinėjimo trasos. Žvyrkeliu lėkęs BMW nuvažiavo nuo kelio, tad buvo užblokuotas policijos ekipažų, o vairuotojas sulaikytas. Vyras buvo akivaizdžiai neblaivus. Kadangi taip lengvai nepasidavė, pareigūnams teko prieš jį panaudoti kovinius veiksmus, surakinti antrankiais. Nustatyta, kad bėglys – 1984 metais gimęs Rietavo savivaldybės gyventojas.
Nors vairuotojas akivaizdžiai buvo neblaivus, tikrinti alkoholio kiekio matuokliu jis atsisakė. Jo automobilio priekinėje dalyje, keleivio pusėje, rastas alkoholinio gėrimo butelis. Sulaikytasis buvo nugabentas į Plungės ligoninės priėmimo skyrių. Čia paimtas jo kraujo mėginys girtumui nustatyti. Po to rietaviškis uždarytas į areštinę.
Kaip sakė Plungės policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkė Ingrida Juškaitė, 34 metų vyras užsidirbo du ikiteisminius tyrimus – už tai, kad neblaivus sėdo prie automobilio vairo (pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį), ir už tai, kad nevykdė teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų (286 straipsnis).
Per gaudynes nukentėjęs Rietavo policijos komisariato tyrėjas po sulaikymo operacijos kreipėsi į medikus. Plungės ligoninės priėmimo skyriuje  jam nustatyti daugybiniai kūno sumušimai, poodinės kraujosruvos ir nubrozdinimai. Po medikų apžiūros jis išleistas gydytis ambulatoriškai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...