Plungiškis drožėjas pasipuošė simboliniu sidabro vainikėliu

kompozicijaPrieš pat Tarptautinę vaikų gynimo dieną – gegužės 31-ąją  – Kretingos muziejuje surengtos iškilmės, kurių metu apdovanoti Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ laureatai bei prizinių vietų laimėtojai. Kasmetiniame renginyje tradiciškai dalyvavo bei savo kūrybą pristatė ir plungiškio medžio meistro, mokytojo Viktoro Raibužio moksleiviai. Vienam iš jų – A. J. – atiteko aukščiausias įvertinimas. Jaunasis drožėjas iš iškilmių Kretingoje grįžo pasipuošęs sidabro vainikėliu.

Šiemet iš 384 mokinių, dalyvavusių regioninėse atrankose, išrinkti 42 verčiausi finalo, ir tik 6 apdovanoti simboliniais sidabro vainikėliais. Plungė didžiuojasi, jog tarp jų – ir mūsiškis medžio drožėjas. Kaip „Žemaičiui“ pasakojo „Babrungo“ pagrindinės mokyklos mokytojas V. Raibužis, vaikinas medį „kalbina“ nuo antros klasės. Kurdamas medinukus jis esą remiasi tik senosiomis liaudies meno tradicijomis. Šiųmetiniui konkursui A. J. išdrožė šešis darbus, tarp kurių – ir kompozicija, skirta Lietuvos valstybingumo šimtmečiui.
Mokytojas pasidžiaugė, jog tai – jau antras vaikino laimėjimas, mat sidabro vainikėlio sege jis jau buvo pasipuošęs 2014-aisiais. O 2016-aisiais ir 2017-aisiais jis buvo apdovanotas kaip antrosios vietos laimėtojas.
Puikiai konkurse pasirodė ir kiti V. Raibužio ugdytiniai. Antai Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokinys E. K., konkursui sukūręs keturias skulptūras, užėmė antrąją vietą, o „Saulės“ gimnazijos II d klasės moksleivis E. K., išdrožęs taip pat keturis darbus, – trečiąją.
Iš viso konkurse „Sidabro vainikėlis“ Plungės rajonui atstovavo 26 jaunieji medžio drožėjai.Visi jie lanko neformalaus vaikų švietimo programos „Meninė medžio drožyba“ užsiėmimus. Į respublikinį etapą pateko tik trys mūsų jaunieji talentai. Kaip jau buvo minėta, visi grįžo su apdovanojimais.
Jaunieji liaudies meno puoselėtojai džiaugiasi Lietuvos nacionalinio kultūros centro konkursu „Sidabro vainikėlis“, mat jis suteikia jiems galimybę parodyti visuomenei savo darbus.
Anot jaunųjų kūrėjų, kartu tai – ir puiki galimybė patobulinti savo žinias, meninius gebėjimus bei dailiųjų amatų įgūdžius ir pasivaržyti dėl geriausiųjų vardo bei simbolinių prizų – sidabro vainikėlių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...