Abi konkūro taurės atiteko rietaviškiui raiteliui

L1806-16332Praėjusį šeštadienį šurmulio netrūko viešojoje įstaigoje „Rietavo žirgynas“. Čia vienu metu paminėtos kelios gražios progos  – žirgyno 8-asis gimtadienis, kuriam skirtas specialus konkūras, prieš kelias dienas pasaulį išvydusio kumeliuko krikštynos ir žirgyne vykusio tradicinio dailininkių plenero uždarymas bei jų darbų pristatymas.

Visi atvykusieji į renginį pirmiausia buvo kviečiami apžiūrėti tapybos darbų parodos, kurioje eksponuojami šešių menininkių, Žemaitijos dailininkų sąjungos narių, paveikslai, sukurti per dešimties dienų plenerą. „Tai jau septintasis mūsų pleneras „Rietavo žirgyne“. Atvykstame čia nuo 2011 metų ir labai džiaugiamės, kad esame kviečiamos ir laukiamos. Praleidžiame čia dešimt dienų ir, įkvėptos puikios aplinkos ir mūsų bendrystės, kasdien nutapome po paveikslą“, – pasakojo klaipėdietė tapytoja Sigutė Jusaitienė.
Kartu su ja plenere dalyvavo tauragiškė Areta Didžionienė, marijampolietė Eglė Lipinskienė, sediškė Vaida Blistrubienė, klaipėdietė Svetlana Gorenko ir zarasietė Inesa Bredutienė. „Tas dešimt dienų mes nei tinginiaujame, nei nuobodžiaujame. Stengiamės kuo daugiau padaryti, viena iš kitos kažko išmokti, patobulėti. Rietave puikiai praleidžiame laiką ir nėra metų, kad nenorėtume čia atvykti“, – kalbėjo Sigutė.
Šis pleneras ypatingas buvo dar ir tuo, kad gegužės 27-osios rytą, išėjusios į lauką, dailininkės išvydo, jog „Rietavo žirgyno“ augintinė Antėja yra atsivedusi jauniklį. Tad birželio 2-ąją, švenčiant įstaigos gimtadienį, kumeliuką nutarta pakrikštyti, suteikiant jam Gralio vardą. „Labai tikiuosi, kad jauniklio krikštatėviais sutiks tapti jį pirmoji išvydusi dailininkė Areta ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Šis arabų veislės kumelės Antėjos ir eržilo Grafo kumeliukas mums – didelis džiaugsmas. Juolab kad atvestas tikrąją žirgyno įregistravimo dieną – gegužės 27-ąją“,  – pasakojo „Rietavo žirgyno“ direktorius Ričardas Astrauskas.
Krikštatėviai šių pareigų nesikratė, tad krikštynos įvyko, o po jų prie „Rietavo žirgynui“ skirto konkūro starto linijos buvo pakviesti raiteliai ir jų žirgai. Prieš duetų pasirodymus visus pasveikino meras A. Černeckis. „Be žirgyno jau nebeįsivaizduojame Rietavo. Raiteliai su žirgais pasirodo ir vasaros pradžioje, ir per Mykolines. Ir tie konkūrai jau tapę gražia tradicija“, – sakė jis.
Gimtadienio konkūras buvo suskirstytas į keturis mažesnius. Pirmajame – „Mažylių“  – startavo 11 pačių mažiausiųjų raitelių. Visiems jiems šios varžybos buvo pirmosios, kliūtys – tik iki 15 cm aukščio. Visas tris prizines vietas laimėjo klubo „Kadrilis“ iš Vilkyčių (Šilutės r.) atstovės: pirmąją – Liepa, antrąją  – Gabrielė, trečiąją – Rūta. Visos jos jojo su tuo pačiu žirgu – Meilute.
„Debiutantų“ konkūre, kur kliūtys – jau iki 60 cm aukščio, užregistruota 13 startų. Pirmąją ir antrąją vietas laimėjo Evelina iš „Kadrilio“, jojusi su Beriliu ir Meilute. Trečioji atiteko „Rietavo žirgyno“ atstovei Emilijai ir jos žirgui Kolkai.
Trečiasis konkūras – varžytuvės dėl „Rietavo žirgyno“ mažosios taurės. Jame duetai turėjo įveikti į 80 cm aukštį pakeltas kliūtis. Geriausiai sekėsi „Rietavo žirgyno“ raiteliui Viktorui, jojusiam su Rapyra Beira. Jiems ir atiteko mažoji konkūro taurė. Evelina su Beriliu liko antrieji, Šiūparių (Klaipėdos r.) žirgyno „Žemaičiai“ atstovė Greta su Princu – tretieji. Šiame konkūre buvo 15 startų.
Na, o pagrindinio konkūro dalyviai, kurių buvo 10, įveikdami metro aukščio kliūtis, varžėsi dėl didžiosios „Rietavo žirgyno“ taurės. Ji, kaip ir mažoji, atiteko Viktorui, jojusiam žemaitukų veislės kumelaite Ketoma. Antrąją vietą laimėjo Greta su Princu, trečiąją  – to paties „Žemaičių“ žirgyno atstovė Ieva ir Hera.
Pastarojo konkūro prizininkams atiteko ne tik taurė, medaliai, diplomai bei žirgams skirtos rozetės, bet ir plenero dalyvių tapyti paveikslai. „Džiaugiamės, kad prie mūsų gimtadienio kasmet prisideda ir dailininkės, dovanojančios savo darbus, ir Vatušių kaimo bendruomenė, šventės dalyviams ruošianti vaišes“, – sakė R. Astrauskas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...