Keliolika valandų trukusios mergaičių paieškos – su laiminga atomazga

DSC_9268Trečiadienio rytą Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas išplatino žinią apie tris be žinios dingusias paaugles. Antradienio vakarą iš vieno kaimo Nausodžio seniūnijoje į kitą išėjusios 2003, 2004 ir 2007 metais gimusios mergaitės dingo kaip į vandenį. Jų ieškoti sutelktos gausios policijos ir artimųjų pajėgos. Laimei, istorija baigėsi laimingai – trečiadienį, prieš pietus, bėglės surastos Karklėnuose. Visos trys gyvos ir sveikos. Dėl ko negrįžo į namus, paaiškės jas apklausus.

Paieškoms pasitelktas sraigtasparnis
Laiku namuose nepasirodžiusių mergaičių tėvai į Plungės rajono policijos komisariatą kreipėsi antradienio vakarą, apie 22 valandą. Pareigūnai netrukus pradėjo nepilnamečių paiešką, kuri tęsėsi visą naktį ir kitos dienos rytą. „Ieškom visur, kur įmanoma, bet kol kas niekas neaišku. Visą naktį dirbom, tiriam visas įmanomas versijas, bet rezultatų dar neturim“, – trečiadienio rytą sakė Plungės r. policijos komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas.
Tą patį sakė ir vėliau kalbintas Reagavimo skyriaus vyr. tyrėjas Raimondas Aponkus: „Kol kas neradom ir neturim jokių galų. Visas komisariatas sukeltas ant kojų, pareigūnai atšaukti iš atostogų, išeiginių. Naršom Karklėnus, Mažiavas, Stonaičius ir kitus aplinkinius kaimus. Netrukus prie mūsų prisijungs pasieniečių sraigtasparnis ir klaipėdiškiai kinologai su tarnybiniais šunimis.“
Dingo pakeliui  į Karklėnus
„Žemaičio“ kalbinta Karklėnuose gyvenanti dviejų dingusių sesučių (gimusių 2004 ir 2007 metais) mama pasakojo, kad jos mergaitės antradienį svečiavosi pas savo draugę, gyvenančią už kokių penkių kilometrų esančiame kaime. Iš ten visos patraukė Karklėnų link – draugė nutarė sesutes palydėti. Tai buvo apie 17.30 valandą. „Jos visos trys išėjo iš draugės namų ir dingo kaip į vandenį.
Net nežinau, ką ir begalvoti. Niekas jų nematė, niekas nieko nežino, visų trijų telefonai išjungti. Pačios baisiausios mintys į galvą lenda“, – emocijų neslėpė išsigandusi mama.
Pasak moters, jų šeimoje – šeši vaikai. Dingusiosios – jauniausios dukterys. Tądien, kai mergaitės dingo, moteris dirbo. Kai apie 22.30 val. grįžo į namus, sužinojo, kad dukros dar neparėjusios. Sunerimęs vyresnis jos sūnus kartu su kitos dingusios mergaitės tėvais jau buvo pradėję paieškas. „Sūnus ir vyras visus pašalius apvažinėjo, per naktį be miego esam, bet jų nerandam. Sėdžiu štai ir laukiu kokių nors žinių“, – sakė moteris.
Mamos teigimu, Kulių gimnaziją lankančios jos dukros su jokiomis blogomis kompanijomis nesusideda, draugauja tik su mergaite iš gretimo kaimo, iki sutemų visada grįžta į namus. Jei kur užtrunka, visada praneša. Šis atvejis esąs pirmasis, kada šeima nežino, kur yra jų vaikai.
Iki 22 valandos visada grįždavo
Panašiai kalbėjo ir trečiosios dingusiosios tėvas, iš kurio namų mergaitės patraukė Karklėnų link. Anot jo, dukra žino, kad iki 22 valandos turi būti namuose, ir šio susitarimo visada laikėsi. Antradienį, nesulaukę jos nustatytu laiku, negalėdami prisiskambinti ir išsiaiškinę, jog ir draugių tėvai nieko nežino, artimieji iškart kreipėsi į pareigūnus. Šie nedelsiant suskubo jų ieškoti. „Ir mes patys, pasitelkę gimines, draugus ir pažįstamus, visur ieškojome. Važiavome ne tik po apylinkes, bet ir į Platelius, į visokias paežeres, paupius. Maža kur jos galėjo atsidurti. Bet niekur jokių pėdsakų neaptikome, nors paieškose dalyvavo gal penkiolika mašinų“, – pasakojo vyras.
Jo teigimu, dukra daug draugų neturi – bičiuliaujasi tik su karklėniškėmis sesėmis ir dar viena kaimynu mergaite. Visos kartu mokosi, laisvalaikiu važinėja dviračiais, būna Karklėnuose, kartais vienos pas kitas nakvoja.
Surado gyvas ir sveikas
Besikalbant apie mergaites, vyras sulaukė viltingo skambučio – dingusiosios surastos Karklėnuose, apleistose dirbtuvėse. Visos jos gyvos ir sveikos. Maždaug prieš pusvalandį iki jų suradimo į Karklėnus buvo atskridęs ir apylinkes žvalgyti pradėjęs pasieniečių sraigtasparnis, tačiau jo paslaugų nebeprireikė.
Apgriuvusiame pastate pasislėpusias mergaites aptiko karklėniškis jaunuolis Dovydas Bernotas. „Stovėdamas prie parduotuvės pamačiau, kad buvusiose dirbtuvėse šmėstelėjo kažkas raudonas. Žinodamas, kad policija ieško trijų mergaičių, nutariau patikrinti tą pastatą. Ten jas ir suradau. Mergaitės nebuvo nei sušalusios, nei pernelyg išsigandusios. Labiau sunerimo tik tada, kai pasakiau, kad jų ieško ne tik tėvai, bet ir policija, sraigtasparnis“, – pasakojo jaunuolis.
A. Bernotas minėjo mergaitėms pasakęs, kad jos nebesumanytų niekur sprukti, o pats paskambinęs numeriu 112 ir pranešęs, kad rado dingusiąsias. „Man jos pasakojo skirtingai. Ir kad miegojo pas draugę, o paskui atėjo į dirbtuves, ir kad visą naktį praleido šiame pastate. Tikino, kad niekur su niekuo nesivažinėjo, kad niekas jų nenuskriaudė. Tik pamačiusios pareigūnus visos pradėjo verkti. Matyt, suprato, kad rimtai prisidirbo“, – pridėjo karklėniškis.
Prie dirbtuvių pakalbintas vienos iš mergaičių tėvas sakė, kad, ieškodamas dukters ir jos draugių, toje vietoje lankėsi gal tris ar keturis kartus, šaukė jas vardais, bet jos neatsiliepė. „Net nežinau, ką galvoti: ar jos buvo čia ir neišsidavė, ar jų čia nebuvo“, – svarstė vyras.
Dirbtuvėse surastas paaugles policija išsivežė apklausti. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Andromeda Grauslienė sakė: „Mergaitėms bus leista atsikvėpti, nusiraminti, išgerti arbatos. O tada, tikimės, jos ir papasakos, kodėl negrįžo į namus. Svarbiausia, kad visos trys yra gyvos ir sveikos, kad nuo nieko nenukentėjo.“
Per metus – 2 000 vaikų dingimo atvejų
Dingus vaikams, piešiami įvairiausi scenarijai: gal tiesiog ieško nuotykių, nori pasijusti suaugusiais, o gal įvyko baisi nelaimė, gal kas pagrobė, išprievartavo, nužudė. Šįsyk, laimei, dingusiųjų paieškų atomazga – be tragedijos atspalvio. „Sunku pasakyti, ką tos mergaitės sugalvojo. Abiejų tėvai – tvarkingi žmonės, iki šiol jokių problemų jų šeimose nekildavo. Bet štai ėmė ir sugalvojo pabėgti“, – sakė Nausodžio seniūnijos socialinė darbuotoja Ilona Stonkienė.
Dingusių žmonių šeimų paramos centro direktorė Natalija Kurčinskaja sako, kad Lietuvoje kasmet registruojama apie 2 000 vaikų dingimo atvejų. „Apie 90 procentų jų – „bėgliukai“, ir šis skaičius Lietuvoje yra gerokai didesnis nei kitose šalyse. Vaikai bėga ne kažkur – jie bėga nuo kažko“, – pabrėžia ji. Priežastys esą įvairios – smurtas, patyčios, dėmesio trūkumas, dideli tėvų reikalavimai. Kas paskatino iš namų bėgti minėtasias mergaites, aiškinsis pareigūnai. Panašu, abiem šeimoms nepavyks išvengti ir vaikų teisių specialistų dėmesio.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...