Direktorių išrinks specializuota kompanija

21805-16433-221805-16442Po to, kai gegužės 2-ąją iš pareigų pasitraukė 38 metus uždarajai akcinei bendrovei „Plungės šilumos tinklai“ vadovavęs Petras Piekus, įmonė dirba be nuolatinio vadovo. Kas ir kada taps šios bendrovės direktoriumi, kol kas nežinia, bet Savivaldybėje nuspręsta vadovą rinktis ne patiems, o samdant tokių konkursų organizavimu užsiimančią kompaniją.

Priminsime, kad P. Piekus iš pareigų pasitraukė po to, kai ir vietos, ir respublikinė žiniasklaida ėmė domėtis jo veikla – narpliota ir viešinta, kiek P. Piekui artimų žmonių dirba „Plungės šilumos tinkluose“, ar daug direktorius moka už savo namų šildymą, kiek už įmonės teikiamas paslaugas permoka plungiškiai ir t. t. Tiesa, P. Piekus iš pareigų nebuvo atleistas –
pasitraukė savo noru, už tai gaudamas solidžią 6-ių mėnesinių atlyginimų dydžio išeitinę kompensaciją. Į direktoriaus pareigas laikinai paskirtas pavaduotojas Romas Luotė.
Gegužės pabaigoje Plungės rajono savivaldybės tarybos opozicija teiravosi dėl konkurso „Plungės šilumos tinklų“ direktoriaus pareigoms eiti organizavimo.
Atsakydamas rajono meras Audrius Klišonis minėjo, kad šįkart nuspręsta direktorių rinkti kitokiu būdu. „Plungės šilumos tinklų“ valdyba pirmiausia išsirinks kompaniją, kuri užsiima konkursų tokių įmonių vadovams rinkti organizavimu. Ši ir išrinks direktorių. Beje, tokios praktikos Plungės rajono savivaldybėje dar nėra buvę – renkant vadovus dar niekada nesamdytos jokios specializuotos firmos.
Tarybos narys Robertas Endrikas sakė pritariąs, kad vadovą rinktų ne vietinė komisija, o specializuota kompanija. Bet, jo nuomone, bendrovei reikia ne tik stipraus vadovo, bet ir veiklios valdybos. Jam pritarė ir Liudas Skierus. Pastarojo teigimu, žadamai samdyti kompanijai reikėtų nustatyti tokius kriterijus, kad ji parinktų tinkamiausią kandidatą, kuris būtų ir geras šios srities specialistas, ir kompetentingas kaip vadovas. „Reikia, kad ir šią ūkio sritį išmanytų, ir administravimą. Kokį technikumą baigusiam žmogui čia tikrai ne vieta“, – kalbėjo politikas.
Savo nuomonę apie kandidatų išsilavinimą išsakė ir opozicijos lyderė Asta Beierle-Eigirdienė. Nagrinėjant dokumentus, jai už akių užkliuvo tai, kad į direktoriaus postą gali pretenduoti aukštąjį išsilavinimą turintys kandidatai. „Manau, prie žodžio aukštasis reikėtų pridėti universitetinis. O tai tikrai išrinks technikumą baigusį specialistą. O gal čia specialiai taip parašyta, gal jau kažkam vieta numatyta?“ – svarstė ji.
Vėliau „Žemačio“ kalbintas meras A. Klišonis sakė: „Bendrovės valdybai jau duota užduotis organizuoti kompanijų, kurios rengia tokius konkursus, atranką. Kai direktorių rinksim ne patys, o specializuota firma, tada niekam nekils abejonių, ar kandidatas pasirinktas objektyviai. Tiesa, pasiūlytajai kandidatūrai dar turės pritarti ir bendrovės valdyba.“
Kada „Plungės šilumos tinklai“ turės naują direktorių, nežinia. Panašu, kad negreit – pirmiausia, laiko prireiks parinkti kompanijai, paskui – kandidatui. Beje, toks direktoriaus parinkimo būdas „Plungės šilumos tinklams“ kainuos. Ir, ko gero, nemažai – juk jokia kompanija atrankos nevykdys už dyką.

2 komentarai(-ų)

  • Tai:

    nusigyventa,kad valdžiojė nėra kompetetingų pareigūnų,kurie sugebėtų išrinkti katilinės direktorių. Reikia skelbti respubliknį konkursą,gal atsiras aukštos kvalifikacijos specialistas,nes savi įkiš savą ir plaus didelius pinigus iš žmonelių… Dar įtartiniau atrodo,kad tai soecialiai sukurtai komisijai reikės apmoketi. ..Matyt, pinigai savivaldybei krenta iš dangaus…Kas dedasi.?

    • Jurgis:

      Kiek puikiai atsimenu, bus taip kaip ir prieš 5-6 metu… P.Piekus už dyką pristatė ir sakė, kad reikia kuo skubiau žiedinti šilumos tinklą apie miestą… Dabar tie patys „Plungės vaikščiojantys sąžinės“ už 20 000 eurų nusamdė kažkokius neaiškius ekspertus, kurie pasakė tą patį, tik jau už nemažus pinigus… Kažkas panašaus, kaip buvo su viena „pigiai“ atsiėjusia mokesčių mokėtojams pralaida… Įdomu, kad tokie kitų apdergimo faktai kartojasi….

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...