„Kodėl apie problemas turime sužinoti iš laikraščių?“

DSC_0433Besibaigiant mokslo metams norisi kalbėti apie mokinių pasiekimus, darbščius ir kūrybingus pedagogus bei kitus malonius dalykus, susijusius su mokyklų veikla. Bet švietimo įstaigos, kaip ir dauguma kitų, neišvengia problemų. Apie jas kalbėta paskutinio Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto metu.

Supažindinusi su mokyklos veiklos ataskaita, „Babrungo“ pagrindinės mokyklos direktorė Janina Pociutė vardijo jos vadovaujamą įstaigą kamuojančias bėdas. Viena tokių – mažėjantis mokinių skaičius. Kaip problemą vadovė išskyrė ir tarp moksleivių vis dažniau juntamą motyvacijos bei atsakomybės stoką. J. Pociutė užsiminė ir apie tai, jog „Babrungo“ mokykla neturi sporto aikštyno. Skųstasi ir išlaidomis, kurios patiriamos remontuojant mokyklinius autobusus. Be to, esą būtina tvarkyti ir įvažą į mokyklos teritoriją bei automobilių stovėjimo aikštelę.
Bet didžiausias galvos skausmas, anot direktorės, – visai šalia įstaigos esantis tvenkinys, kuris kelia pavojų moksleivių saugumui. Vadovės įsitikinimu, geriausia būtų, jei tvenkinys būtų nusausintas. Tikimasi, jog prasidėjus tunelio po geležinkelio pervaža Dariaus ir Girėno gatvėje įrengimo darbams, tvenkinys bus užpiltas žemėmis.
Apie problemas kalbėjo ir Plungės rajono pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė Jūratė Karalienė. Priminusi, jog netrukus tarnyba bus prijungta prie Suaugusiųjų švietimo centro, vadovė išskyrė pagrindinę tokio sprendimo blogybę. Anot J. Karalienės, patalpos, į kurias persikels įstaiga, yra gerokai nutolusios nuo miesto centro. Kita problema – prastas susisiekimas, nes reikia važiuoti per daugiabučių kiemus. Direktorė baiminasi, kad tai gali atbaidyti pagalbos stokojančiuosius.
Kad keliukas, vedantis prie Suaugusiųjų švietimo centro, kur persikels tarnyba, yra tragiškas, sutiko ir komiteto nariai. Kai kurių teigimu, būtina atrasti pinigų jam sutvarkyti.
Susitvarkyti įvažiuojamąjį keliuką į savo įstaigą nori ir Plungės specialiojo ugdymo centro direktorius Rimantas Gentvilas. Lėšų jo remontui vadovas vis tikisi gauti iš Savivaldybės.
Pinigų stygiumi skundėsi ir Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorė Rita Urniežienė. Kalbėdama apie aukštus jaunųjų talentų pasiekimus, savo darbui atsidavusius pedagogus, vadovė sakė, jog pristatyti savo sugebėjimų moksleiviai vyksta į įvairias vietoves. Kadangi tenka keliauti, mokyklai būtina nauja transporto priemonė. Jai lėšų prašyta „atriekti“ iš Savivaldybės biudžeto.
Išgirdus, su kokiomis problemomis susiduria švietimo įstaigos, Tarybos narei Jolantai Skurdauskienei kilo klausimas, kaip jos sprendžiamos? Politikei rūpėjo sužinoti, kaip įstaigų vadovai elgiasi užgriuvus ūkinėms problemoms? Klausta, ar Savivaldybei siunčiami kokie raštai, kuriuose atsispindėtų ne tik „skaudulys“, bet ir jam „gydyti“ reikalinga pinigų suma?
Dar J. Skurdauskienė priminė, kad pavojų kelia ne tik šalia „Babrungo“ mokyklos esantis minėtasis tvenkinys, bet ir prie lopšelio-darželio „Nykštukas“ vis dar stovintis avarinės būklės sandėlis. Tiek vieną, tiek  kitą problemą, Tarybos narės teigimu, reikia kuo greičiau išspręsti.
Į posėdį pakviestas Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis tikino, jog tvenkinio šalia mokyklos artimiausiu metu neliks. Kiek sudėtingesnė situacija yra dėl griūvančio sandėlio, nes jis priklauso keliems šeimininkams. Tad lengvai jo nenugriausi. Pirmiausia būtina susisiekti su savininkais ir įpareigoti juos pasirūpinti statiniu.
Kad būtina Savivaldybę informuoti apie pečius užgulusias bėdas, kalbėjo ir komiteto pirmininkas Audrius Misiūnas. Jo teigimu, guodimasis problemų neišspręs. Reikia siųsti oficialius raštus, kad valdžia iš esmės galėtų susipažinti su esama situacija ir, pasitelkusi specialistus, surastų geriausią sprendimą.
„Tai – didžiulis komunikacijos trūkumas. Bendraukime tiesiogiai, ne per žiniasklaidą. Kodėl apie problemas turime sužinoti iš laikraščių?“ – retoriškai klausė pirmininkas ir pridūrė, jog vaikų saugumas yra pats svarbiausias dalykas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...