Savivaldybės koridoriuose pakvipo perversmu

21801-15120Praėjusios darbo savaitės pabaigoje „Žemaičio“ redakciją pasiekė žinia apie galimas permainas Plungės rajono valdžioje. Esą meras Audrius Klišonis ir dalis valdančiųjų turi planų atsikratyti jiems neįtinkančio Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Bagužio, kurį prieš pusmetį į šias pareigas delegavo prie valdančiosios koalicijos prisijungusi „Vieninga Plungė“.

Redakcijos žiniomis, praėjusį penktadienį Savivaldybėje turėjo įvykti pasitarimas, į kurį buvo kviečiama penkiolika valdančiajai koalicijai priklausančių Savivaldybės tarybos narių. Pastarieji turėjo nuspręsti, ar G. Bagužis lieka eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, ar bus atstatydintas?
Pirmadienį kalbintas G. Bagužis patvirtino, jog aną savaitę sulaukė mero A. Klišonio siūlymo atsistatydinti. „Taip, toks pokalbis buvo, bet, tiesą sakant, pamaniau, kad gal juokauja. Nes jokių konkrečių pretenzijų dėl mano darbo nebuvo suformuluota. O kaltinti mane neveiklumu – daugiau nei neteisinga. Visi projektai įsukti, darbai vyksta, tad priekaištauti nelabai yra dėl ko“, – sakė vos pusmetį Savivaldybės administracijai vadovaujantis G. Bagužis.
Pasak direktoriaus, pasitarimas, kuris turėjo įvykti penktadienį, neįvyko. „Priežasčių aš nežinau. Nežinau ir to, kada jis vėl bus šaukiamas. Tiesiog dirbu ir laukiu tolesnių mero ir Tarybos veiksmų“, – minėjo direktorius.
Išgirdę apie planuojamą perversmą, kreipėmės ir į merą A. Klišonį. Jo teigimu, ir jis pats, ir dalis valdančiųjų direktoriui turi priekaištų dėl lėtai judančių, vėluojančių projektų, ypač – dėl Sporto ir sveikatingumo komplekso projektavimo. „Šiandien rinksimės pokalbiui ir tikimės išgirsti atsakymus“, – penktadienį argumentavo A. Klišonis.
Žinant Savivaldybės administracijos direktoriaus G. Bagužio veiklą ir pastaruosius jo aštrius pasisakymus spaudoje, mero argumentai kelia abejonių. Gal „Vieningos Plungės“ deleguotas direktorius neįtinka ne dėl lėtų tempų (juolab kad jo pirmtakas Albertas Krauleidis jų tikrai neišvystė), o dėl to, kad yra nelabai lojalus valdančiųjų daugumą sudarantiems Liberalų sąjūdžio atstovams?
Gal nepatiko tai, jog Savivaldybės administracijos direktorius siekė, kad būtų parduodamas Savivaldybei priklausantis pastatas, esantis Telšių g. 3, kuriame įsikūrusios ne tik liberalų valdomos „Plungės žinios“, bet ir dviejų valdančiosios daugumos partijų – Darbo ir Lietuvos socialdemokratų – Plungės skyriai. O gal sunku atleisti už tai, kad G. Bagužis kritikavo liberalo Tomo Raudžio „Valdą“ už tai, jog ši netvarko Laisvės gatvės, kad viešino problemas šilumos ūkyje ir t. t.?
Situaciją pakomentavo ir „Vieningos Plungės“ lyderis Liudas Skierus: „Dalis valdančiosios koalicijos pasuko ne visai tuo keliu. Manau, reikėtų visiems susitelkti ir siekti, kad Savivaldybės administracija dirbtų išvien, kad tempai būtų kuo greitesni, o ne skaldyti ją ir priešinti. Mano nuomone, darbai, kuriuos daro Gintaras Bagužis, – labai  reikalingi. Jis sprendžia problemas, susijusias su konkursais, su šilumos ūkiu ir kitais svarbiais dalykais. Bet tai, panašu, kažkam iš valdančiųjų nepatinka. Dabar visiems reikėtų susitelkti į darbą, o ne ieškoti galimybių grįžti į anksčiau buvusią kažkam palankią padėtį.“
Redakcijos žiniomis, dalyvauti pasitarime, kurį penktadienį organizavo meras, iš 15 valdančiųjų galėjo (o gal norėjo) tik 6. Devyni esą rado priežasčių neatvykti (o gal paprasčiausiai nepritaria kitų koalicijos narių sumanymui atsikratyti G. Bagužio).
Pirmadienį A. Klišonis situaciją komentavo taip: „Dalis žmonių buvo susiplanavę kitus darbus, todėl pasitarimą teko atidėti. Kada rinksimės, nežinau. Kadangi kai kurie darbai pajudėjo, galbūt ir visai nebesirinksim. Žiūrėsim pagal poreikį.“ Ar tai reiškia, kad prieš direktorių sukilę valdantieji persigalvojo? Pagyvensim – pamatysim.

25 komentarai(-ų)

 • Teisybė:

  tai p. Mero baimė,kad atsirado rimtas konkurentas,sekantiems savivaldos rinkimams. Tai ,gėdingas elgesys. Stebina visus plungiškius,tik pusmetis ,kai dirba p. G. Bagužis direkroriumi,o jau nori ,kad būtų atlikti darbai ,nedaromi mažiausiai 6 metus. Matyt,buvo ,,labai ,,geras,,buvęs direktorius,kuris buvo visiskai neįgalus tose pareigose. Labai norėtų plungiškiai spaudoje susipažinti,kokius darbus padarė pats p. Meras? Niekas nežino.Labai Plungei nesiseka su valdžia,kiek buvo ,visi abejingi miestui: netvarka,nešvara visame mieste,prie daugiabučių/matyt nėra bendruomenes p-kų,seniūnaičių/,ypač daugumoje privatinkų teritorijose,tragiška padėtis šalgatvių ir mažesnių gatvelių. Nesirūpinama ,kad būtų nugriauta sovietinė griuvena,,Irklavimo bazė,,. Kol ko nors neužmuš,tol nenugriaus.Reikia pastatyti naują,modernų,,patogų pastatą,kuriame galėtų vaikai ir jaunimas patogiai naudotis,mokytis plaukti . Nei vienas rajono centras neturi tokio telkinio,bet valdininkams nerūpi jauni žmonės ,jų sveikatingumas,gal ne vienas taptų ir olimpiadų laimētojas. Ponams rūpi,kaip nugvelpti tą gražų gamtos kampelį.Ir varyti kažkokį bizni. Mums miesto bendruomenei nerūpi gobšuolių tikslai ir pareiškiame,kad jų norai neišsipildys. Atsirado kažkokie ,,verslininkeliai ,,ir tąsosi teismuose,ar pagaliau rajono valdžia nutrauks tą seną aferą ir imsis atsakingai rüpintis ,kad ten būtų pastatytas pastatėlis skirtas vaikams,jaunimui-sudarytos sąlygos vaikams treniruotis,mokytis plaukti. Jeigu dabartinė valdžia šio klausymo -problemos nespręs ,reiškia,neturės galimybės būti išrinktiems. Plunge nuo 2016_ 2020 m.m. jau gauna ir gaus 10 milijonų eurų,dar 2 milijonus turi prisidėti savivaldybė,taigi nevagiant ,už tokią sumą, galima padaryti labai daug . O ,gal dar pas dar išrinktos valdžios gyvena ir džiaugiasi sovietmečio ,,reliktu. Koks abejingumas ,,Laisvės,,paminklui,apjuodęs,pamatas pijokiskai aplopytas, užgožia beformiai medžiai. Matyt,išsirenkame valdžias,kurioms tik rūpi savo kišenės,pasiskiria kosmines algas ir laukia ramiai kadencijos pabaigos,Jiems, bendruomenė visiskai nerūpi. Bevei du desimtmečius laukiama prie Plungės ,,jūros ,,pleželio. Kada bus? Labai liūdina verslininkai,vieni milijonieriai,kiti tik sugeba bankrutuoti,neprisideda prie miesto svarbesnių objektų įkūrimo… Labai prastai atrodo,kad vieni verslininkėliai paremia kažkokį koncertėlį,festivalį,pasiskelbia,,didvyriais.Kada baigsis gobšumas,kada bus graži,įdomi Plungė? O dabartiniam administracijos direktoriui ,jaunam gabiam,energingam , linkim gerų darbų. Kreipkitės į miesto gyventojus,gal bendruomenė,galės prisideti.Organizuoti susitikimus…

  • Jurgis:

   Kiek puikiai atsimenu į Plungės irklavimo bazę turėjo „labai daug investuoti“ ir daugiau niekam nebuvo leista pasireikšti tuo metinės merės E.Lapukienės ir jos patarėjų rekomenduojamas investuotojas, kuris jau antrą dieną po konkurso nešė kojas į krūmus ir po šiai dienai jo niekas nematė… Taip kaip ir su Teismo rūmais… Tuometinė direktorė A.Baerle šaukė, kad juos turėjo kažkoks „bagotas“ dėdė nupirkti už 1,5 mln litų, o nupirko tik už 125 000… Įdomu, kas, kur, ką vagia… O gal nuliuose pasiklystama..?

 • Alda:

  Kur cia Klisoniui patiks,juk kai ka spejo paviesinti ,,gerus darbelius,,

 • Tie:

  Du ponai nuotraukoje,tikrai neturėtų reikštis. Žmogus subankrotinęs verslą,ko vertas? Kitas tik vis sėdi vicemero kėdėje,bet darbų jokių…Dirbti reikia ,o ne pulti tą ,kuris dirba…

 • Plungietis:

  Kaimuose negreideriuojami keliai. Tas pat ir mieste. Tik pats centras cackinamas.Ir vien tik pagyros mero…. Laukiame p.Baguzio balotiravimosi i merus. Sekmes jam

 • Vytautas:

  Verslininkus patys valdžion išsirinkom, o dar liberalus, kurie skamba ant visos Lietuvos. O dabar stebimės, kad jų kuruojamos įmonės konkursus laimi ir daro brokus naglomis akimis. Todėl ir pyksta, kai tokie žmonės kaip Bagužis neploja su jais delnais. Kol tokiems „liberalams“ neatsiras baimės jausmas, kol drąsiai rodysis viešumoje, tol nieko gero nebus.

 • Valdas:

  visa trijule is nuotraukos reiketu atstatidint o Baguziui i merus pretenduot

 • plungiškis:

  Liberalams jis labai neparankus, neleidžia daryti ka nori,bet ir Bogužis juk nešventas ,kiek girdejau anksčiau kažkur buvo prisidirbes priš darbą savivaldybėje

 • Asai:

  Atėjo žmogus kuris nori kažką nuveikti Plungės labui. Visi buvo įpratę sėdėti ir stumdyti pinigėlius iš vienos kišenės į kitą. Valda labai pasiuto gavus velniu iš naujo direktoriaus !!! Kur matyta ,Plungėje kažkas reikalauja atlikti darbus !! Kai pagalvoji- tiek metų niekas Plungėje nedaryti, kai visi miestai tiesiog atsinaujine. Nereikia nė toli ziuret – pvz Rietavas …graž..Ka reiškia kai dirba žmogus dėl miesto. Sėkmės p.Gintarai kovot su jais

  • Jurgis:

   Kiek puikiai atsimenu, prasėdėjo 8 metus savo kadencijas nieko neveikdami ir dar su „vaikščiojančiomis Plungės sąžinėmis“ trukdydami tiems, kas norėjo bent jau kažką nuveikti Plungės kraštui ir jo žmonėms – Lapukienė su
   Klimu… Taip ir paliko be jokių konkrečių darbų plungiškiai… O po tiek metų iš letargo miego pažadinti mešką darbui, manau, turėjo būti labai sunku… Juk „sąžinės“ tai ir toliau loja bei bando kandžiotis… Bet gerai, kad matosi tikro mero, tikro rajono šeimininko kietos rankelės konkretūs darbai…

   • asilas:

    subinlaižiau…

   • STT:

    P. Jurgi,savivaldybės darbuotojas darbo metu privalo dirbti darbą, o ne komentarus laikraščiuose rašinėti. Jūsų IP adresas registruotas savivaldybės pastate. Už ką gaunate atlyginimą?

 • Rinkėjas:

  Sunervino Bagužis liberalų chebrą! Bet tik mes, rinkėjai, balsuodami galime liberalams parodyti, kad jų savivalė, įstatymų nepaisymas, nuolatinis mero tuščiažodžiavimas, mums įgriso.

 • Tikra:

  kai Plungėje,viešpatauja ,raudžiai ,joniai lagūnos. Pinigų plovyklos.. . Plungiškiai iki šiol negali užmiršti kai buvo išplauti 2 milijonai,50 tūkst. Babrungo ,,jūros ,,dumblo valymui.To dumblo buvo tiek,kad plungiškiai būtų kibirais išvalę. Plungei labai nesiseka su valdžia,atrodo viskas sukasi atgal. Negi nenusipelneme gyventi geriau,gražiau,kaip kaimyniniai rajonai. Kur tie pinigai,dingsta?

  • Jurgis:

   Kiek puikiai atsimenu Babrungo dumblą ir pinigus „plovė“ A.Baerle su R.Endrikiu… Gal reikėtų nemaišyti smegenų Plungės žmogelių…

   • manau:

    kad su pavardėm reikėtų atsargiau, net jeigu liberalai ir paprašė ant kai ko „pavaryti“, nes gali pasibelsti policija ir pasižiūrėti į šmeižiko snukelį…

 • Ką???:

  Buvo Albertas tiek metų, iš kabineto nr išeidavo ir neaiškų ką veikė, bet merui buvo gerai. O dabar… Didesnio absurdo negirdėjo. Palaikom direktorių

 • plungiškė:

  Gėda ponui Klišoniui.Labai negražiai nori susitvarkyt su stipriu oponentu.Rinkimai neišvengiamai artėja, liberalai jaučia įtampą.

 • Senas:

  Vis prisimenu praėjusių metų miesto šventės vaizdelį. Klišonis stovi tribūnoje ir mojuoja tautai!!! Visai kaip L. Brežnevas ar Šiaurės Korėjos vadas.

  • Jurgis:

   Kiek puikiai atsimenu, praėjusiais metai ne tribūnoje, o ant pakylos eiseną komentavo Žlibinų kultūros centro direktorius Ž.Purauskis…. Ir ne mojavo, o pristatinėjo ir džiaugėsi tokia gausia, šventiškai pasipuošusia ir džiūgaujančia plungiškių žmonių gausybe… Meras A.Klišonis, kiek puikiai mačiau, žygiavo eisenoje kartu su visais jubiliejiniais, besišypsančiais plungiškiais…

   • Senas:

    Gaila, bet neatsimenate. Ant pakylos,kaip Jūs rašote, buvo ne tik Purauskis, bet ir meras. Ir mojavo mojavo mojavo…

 • Plungej:

  Tik dabar pradejo kazkas judet plunge atrodo tragiskai kazkokia lagunos pinigu plovykla ka bedarytu viskas beprasmiska

 • Asta:

  Nekask , mere ,duobės administracijos direktoriui, pats įkrisi.

 • Anonimas:

  Plunges liberalus i meslo duobe. Neismaneliai Vegas korumpuoti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...