Po gaisro – tyrimas dėl turto sunaikinimo

gaisras-žalmedyje1Birželio 12 dieną Plungės rajono policijos komisariatas ėmėsi ikiteisminio tyrimo dėl turto sunaikinimo. Jis pradėtas įtariant, kad birželio 1-osios naktį Šateikiuose galimai buvo padegtas vienas iš UAB „Žalmedis“ pastatų.

Priminsime, kad apie gaisrą, kilusį Šateikiuose įsikūrusioje medienos apdirbimo įmonėje „Žalmedis“, Plungės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai pranešta birželio 1-osios naktį, apie 2.20 val. Į ugniagesius gelbėtojus kreipėsi šateikiškiai, gyvenvietės pakraštyje išvydę pašvaistę.
Šateikių ugniagesių komanda įvykio vietoje atsirado per penkias minutes, tačiau visas didžiulis medinis pastatas jau buvo apimtas ugnies. Netrukus prie vietos gaisrininkų prisijungė dar šeši ekipažai. Nors degančio pastato išgelbėti nebepavyko, tačiau toliau plintančios liepsnos sutramdytos – nuo jų išgelbėtas jau degti pradėjęs kitas pastatas ir netoliese stovėjęs miškavežis.
Kaip po įvykio sakė Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus, UAB „Žalmedis“ teritorijoje yra keletas pastatų. Ugnis įsiplieskė mediniame statinyje, kuriame įrengta gaterinė. Gaisras pastatą ir jame buvusius du gaterius sunaikino visiškai. Be to, apdegė rietuvė rąstų (apie 50 kub. m), sudegė ir apie 30 kub. m supjautos medienos.
Laimei, už 10 metrų stovintį kitą gamybinį pastatą, kuriame laikomos pjuvenos, ugniagesiams pavyko išsaugoti, tačiau apdegė durys, išdužo langai. Liepsnų išvengė ir už 6 metrų nuo gaisravietės stovėjęs miškavežis „Iveco“.
Tuoj po gaisro UAB „Žalmedis“ direktorius kreipėsi į Klaipėdos apylinkės prokuratūrą. Ši birželio 4-ąją bendrovės vadovo pareiškimą perdavė tirti Plungės rajono policijos komisariatui. Ikiteisminis tyrimas pradėtas birželio 12-ąją, gavus Telšių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos parengtą raštą, kad labiausiai tikėtina gaisro kilimo priežastis – pašalinis ugnies šaltinis. Ar pastatas išties buvo padegtas, bus nustatyta ikiteisminio tyrimo metu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...