„Plungė yra Plungė“

DSC_0949-CopyTaip per Plungės miesto šventės atidarymo ceremoniją sakė iš mūsų krašto kilęs Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Kreipdamasis į susirinkusiuosius, tarp kurių – net dešimt delegacijų iš užsienio šalių miestų partnerių, politikas akcentavo, jog Plungė yra šiuolaikiškas ir inovatyvus miestas. Jame gyvena darbštūs žmonės, kurių dėka Plungė būna graži ne tik per šventes, bet ir kasdien. Miesto šventės proga plungiškius bei svečius sveikino ir kiti garbūs svečiai bei miesto šeimininkas – meras Audrius Klišonis. Visi džiaugėsi vienu ryškiausių kultūrinių renginių Plungėje, kasmet sukviečiančiu tūkstantinę minią žmonių pasigrožėti parodomis, pasiklausyti koncertų, dalyvauti sportinėse varžybose ir daugybėje kitų renginių, darniai įsiliejusių į šventinę programą.

Bendradarbiavimo „sutartį“ su tris dienas trukusios šventės rengėjais, matyt, buvo sudariusi ir gamta, mat Plungė visą savaitgalį maudėsi vaiskios saulės spinduliuose. Dėl to tiek patys plungiškiai, tiek miesto svečiai su dar geresne nuotaika veržėsi į šventės renginius, vykusius skirtingose Plungės erdvėse.
Šventė prasidėjo penktadienio popietę „Plungės fotobienalės 2018“ atidarymu, vykusiu buvusiame Mykolo Oginskio rūmų žirgyne. Jubiliejinės – penktosios – bienalės svečias ir tema – Jungtinės Amerikos Valstijos. Tą pačią dieną vyko ir paplūdimio tinklinio varžybos, meno kolektyvų iš Turkijos, Vengrijos ir Ukrainos pasirodymai bei bardų muzikos vakaras.
Vienu svarbiausiu šventinio šeštadienio akcentu tradiciškai tapo iškilmingas Savivaldybės tarybos posėdis, kurį papuošė Plungės garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. 25-uoju garbės piliečiu išrinktas mūsų krašto fotografas, rezistencijos metraštininkas Alfonsas Beresnevičius. Premijomis apdovanoti ir kultūros srityje nusipelnę plungiškiai.
Kol vieni dalyvavo iškilmingame Tarybos posėdyje, kiti it žirniai pabiro po miesto gatves, ieškodami sau patinkančios veiklos. Kaip ir kiekvienais metais, didelio dėmesio sulaukė dvi dienas Senamiesčio aikštėje šurmuliavusi tautodailės ir tradicinių amatų mugė.
Suaugusieji, krepšius prisipildę šviežutėlių pyragaičių, bandelių, kvapnios duonos, dar dūmais tebekvepiančios dešros ar rūkytų lašinukų, dairėsi, kuo nudžiuginti ir šalia nekantriai trypčiojusius mažuosius šventės dalyvius. Jų dėmesį traukė žaislai ir kitokie ryškiaspalviai niekučiai. Nesnaudė ir moterys. Jų akys raibo nuo ant prekystalių išrikiuotų papuošalų, dailių drabužių ir įvairių aksesuarų, virtuvės rakandų ir kitokių prekių. Įbrukusios gardėsių prikrautus krepšius vyrams, jos žiūrinėjo, kokiu pirkiniu save pamaloninti.
Įvairių pramogų, koncertų, sportinių varžybų nestokojusi šventė jos dalyvius išblaškė po skirtingas miesto vietas. Po šventės atidarymo Babrungo slėnyje, kurio metu iškilmingai sutikti ir pristatyti XII tarptautinio folkloro festivalio „Saulelė raudona“ dalyviai, atvykę ne tik iš Lietuvos miestų ir miestelių, bet ir iš užsienio, dalis plungiškių bei svečių išskubėjo į irklavimo bazę, kur vyko vikingų regatos varžybos.
Šventės rengėjai buvo pagalvoję ir apie ramaus poilsio mėgėjus. Plungės parke jų laukė kavinė-skaitykla, kur galėjai ne tik atitrūkti nuo šventinio šurmulio, bet ir pasimėgauti arbata ar kava bei paskaityti knygą.
Vakare visus kvietė festivalio „Saulelė raudona“ koncertas, tačiau prieš jį surengta gražia miesto šventės tradicija tapusi ir kas kartą išradingumu stebinanti teatralizuota rajono įmonių, organizacijų ir festivalio dalyvių eisena.
Ypač didelio žmonių antplūdžio sulaukė atlikėjų Merūno bei Lino Adomaičio koncertai. Juos vainikavo šventinis fejerverkas bei abejingų nepalikę Junior A ir „Daddy was a milkman“ koncertai.
Geros nuotaikos netrūko ir kitądien, kai į Babrungo slėnį kvietė Plungės rajono meno kolektyvų dainų šventė „Pilnas kiemas svetelių“ bei Miesto šventės uždarymo koncertas „Daina miestui“, kuriame pasirodė jaunas, bet jau įvertinimo sulaukęs Plungės kultūros centro simfoninis orkestras, vadovaujamas Ievos ir Pauliaus Lygnugarių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...