Apie „batareikas“

BunkaKad laikas prie vairo neprailgtų, važiuodamas klausausi radijo. Sekmadienį „Radijo dokumentikoje“ Rūta Dambravaitė papasakojo apie viename M. K. Čiurlionio paveiksle, galbūt, dingusius debesėlius. Kalbino dailėtyrininkus, restauratorę, muziejininkę.
Vienas jų, M. K. Čiurlionį vadindamas bohemiečiu, papasakojo istoriją, kuri nutiko „driskės“ namuose. Taip, anot pašnekovo, bohemiečiai vadindavo materialiai turtingus, bet, jų manymu, dvasiškai driskius, norėjusius „pasitrinti“ prie meno.
„Driskės“ namuose M. K. Čiurlionio draugas E. Moravskis jau savo arbatos puodelyje naudotu, o gal ir aplaižytu šaukšteliu iš ant stalo stovėjusios cukrinės pasisėmė cukraus. „Driskė“ likusį iškratė per atvirą langą, tuo rodydama, kad savo burnos bakterijas svečias galėjo pasilaikyti sau. Bala žino, kokios ten veisiasi. Numanant apie bohemiečių gyvenimo būdą, gali būti ir itin pavojingų sveikatai.
Baigęs gerti arbatą, E. Moravskis ten pat pasiuntė ir puodelį.
Taip, anot M. K. Čiurlionio kūrybos ir gyvenimo žinovo, bohemietis „nusodino“ „driskę“. Žinovas smagiai pakikeno į mikrofoną. Va, koks E. Moravskis „kietas“.
Tai – jo nuomonė.
Eteryje paskleista, ji gali kelti siaubelį ne tik šiuolaikiniams, bet ir ano meto higiena besirūpinusiems medikams.
„Bohemiečių“ (ir dabartinių) šėliojimai bei „kietumo“ rodymai nekalti tik tada, jeigu jie nekelia pavojaus aplinkiniams. Geriausiai, jeigu jie vyksta tarp keturių sienų ir į balkoną kaip naktipuodžio niekas neneša, ant praeivių galvų nepila.
Bet jeigu taip atsitinka, žiniasklaida turi ką veikti tris dienas ir dar pogulį. Mažiausiai. Nes viena „pupytė“ internete „karaliauja“, regis, jau keleri metai, bet jos „naktipuodis“ vis pilnas ir pilnas, vis liejasi ir liejasi jo turinys.
Daug visuomenės dėmesio reikalaujančius žmones galima vadinti energetiniais vampyrais. Jie atkunta, kai „driskiai“ apie juos šneka, lydi žvilgsniais, gaudo už rankovių. Pasisotinę minios energija, „vampyrai“ ieško, kaip dar atkreipti į save dėmesį.
Pasivaidenimas kitiems jiems yra kaip baterija įsikrauti.
O kitiems baterijos senka. Jas reikia papildyti klyktelėjus „vampyro“ vardą ar pauosčius jo kelnaičių gumą.
Sveikatos tai tikrai neprideda. Vadinasi, pavojinga „driskiams“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...