Kantautiškių mokyklą vis dėlto nutarta uždaryti

Dar kovo mėnesį imta kalbėti apie Kantaučių mokyklėlės, kuri po mokyklų tinklo pertvarkos buvo tapusi Senamiesčio mokyklos skyriumi, uždarymą. Pirmasis apie tai prabilo pastarosios įstaigos direktorius Algirdas Serva. Vadovas tikino, jog Kantaučiuose nebeužtenka mokinių, prastos pedagogų darbo sąlygos. Iškilus grėsmei netekti mokyklos, sujudo kone visas kaimas. Imta rinkti norinčiųjų mokytis Kantaučiuose tėvų prašymus, kreiptasi į rajono valdžią. Pagalbos prašyta ir žurnalistų. Tačiau visos kantautiškių pastangos – bergždžios. Šią savaitę į posėdį susirinkę Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai pritarė, kad mokykla būtų likviduojama.

Jei su tuo sutiks ir Savivaldybės taryba, Kantaučiuose skyriaus neliks jau nuo šių metų rugsėjo pirmos dienos. Taip pastatų „vaiduoklių“ sąrašas pasipildys dar vienu objektu.
Anot Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Gintauto Rimeikio, toks sprendimas priimtas dėl to, kad Kantaučių skyriuje nebėra galimybės sudaryti jungtinės pradinukų klasės, nes į ją ateina tik du vaikai. Galimybė jungti penktą ir šeštą klases esą išlieka, tačiau mokinių tėvai nėra linkę leisti vaikų į jungtines klases, o Švietimo ir mokslo ministerija neskirs lėšų atskiroms klasėms išlaikyti.
Vedėjas aiškino, jog kantautiškiams buvo suteikta proga išsaugoti mokyklą, sukviečiant į ją kuo daugiau mokinių. Bet tėvų prašymai Savivaldybės nepasiekė.
Kyla klausimas, kodėl? Balandžio mėnesį, kada buvome susitikę su kantautiškių bendruomene, savo akimis matėme iš tėvelių surinktus prašymus. Vartydami juos suskaičiavome, jog kitais mokslo metais skyrių norėtų lankyti trys pirmokai, po tiek pat antrokų ir ketvirtokų, du trečiokai, septyni penktokai, penki šeštokai ir aštuoni aštuntokai. Dar penkis vaikus tėvai į Kantaučius neva būtų perrašę iš miesto.
Tada kantautiškiai vylėsi, kad po mokyklos stogu įsikurs ir darželis, kurį, kaip sakė Kantaučių seniūnaitė Rita Juškienė, ruošiasi lankyti 15 ikimokyklinukų ir 6 priešmokyklinukai. Bet per praėjusį mėnesį vykusį komiteto posėdį paaiškėjo, jog darželį ketinama įkurdinti Kantaučių kultūros namuose, juos pertvarkant į daugiafunkcį centrą. Įstaiga, kaip ir iki šiol, būtų pavaldi Žlibinų kultūros centrui.
Aiškinta, kad dabartiniai Kantaučių kultūros namai – sutvarkyti, todėl nereikėtų papildomų lėšų remontui. Be to, nebūtų papildomų darželio administravimo kaštų, nes jo veiklą kuruotų tas pats Žlibinų kultūros centro direktorius Žydrūnas Purauskis, kuris, kaip žinia, turi pedagoginį išsilavinimą.
Gegužės mėnesį komitetas nebuvo linkęs „palaiminti“ Kantaučių daugiafunkcio centro gimimo. Pirmininkas Audrius Misiūnas tada sakė, jog reikia gerai pagalvoti prieš priimant tokį sprendimą.
Akivaizdu, kad mėnesio apmąstymams užteko, nes pirmadienį posėdžiavęs komitetas pritarė sprendimui įsteigti Kantaučiuose minėtąjį centrą. Atsižvelgiant į tai, patvirtinti ir pakeisti Žlibinų kultūros centro nuostatai. Įstaiga praturtėjo nauja veikla, tačiau pagrindine vis tiek išlieka kultūrinė.
Pritarus Savivaldybės tarybai, ikimokyklinio ugdymo įstaiga Kantaučiuose pradės veikti jau nuo rugsėjo. Kai kuriems posėdžiavusiesiems kilo klausimas, ar bus spėta per tokį trumpą laiką kultūros namų patalpas pritaikyti darželiui. „Mes – optimistai“, – šyptelėjęs atsakė Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...