„Siūlau pristabdyti tuos arklius“

L1806-16353Ketvirtadienį į posėdį rinkosi Rietavo savivaldybės tarybos nariai. Nors daugelis sprendimų ėjo lyg per sviestą, vis dėlto ties kai kuriais stabtelėta padiskutuoti ir net pasiginčyti. Ilgiausiai sugaišta svarstant Rietavo turizmo ir verslo informacijos centro pageidavimą imti paskolą keliems dideliems tarptautiniams projektams vykdyti.

Prisidės prie knygos leidybos
Rietavo savivaldybės taryba, atsižvelgdama į Rietavo kraštiečių prašymą, gautą šių metų birželio 11-ąją, nusprendė prisidėti prie knygos apie Rietavo kraštą ir jo žmones leidybos. Tam iš biudžeto bus skirta 4 000 eurų. Knygos tiražas – 600 egzempliorių, pusė jų už paramą Savivaldybei atiteks nemokamai (nors iš tikrųjų už kiekvieną gautą egzempliorių bus sumokėta po 13 eurų).
Posėdžio metu kalbėta, kad knyga reikalinga. Esą ir tam, kad būtų įamžintas Rietavo krašto žmonių atminimas, ir tam, kad Savivaldybė turėtų reprezentacinį leidinį.
Tarybos narys Vytautas Blažaitis piktinosi: „Skiriam 4 000 eurų, o sakot, kad knygas gausim veltui. Koks čia veltui, jos kainuos po 13 eurų. Be to, nemanau, kad būtina leisti 600 egzempliorių. Kam Rietavo kraštiečių klubas tiek panaudos?“ Meras Antanas Černeckis buvo priešingos nuomonės: „600 egzempliorių nėra daug. Tikrai bus kur juos panaudoti. O iš biudžeto skirtą sumą atgausime knygomis.“
Taryba pritarė, kad knyga Rietavui reikalinga ir kad 13 eurų už leidinį nėra daug, tad bus prisidėta prie jos leidybos.
Keliams – 417 tūkstančių eurų
Tarybai tvirtinti buvo pateikta iš Kelių priežiūros ir plėtros programos gautų lėšų sąmata. Gautoji suma – 417 tūkst. eurų. 82 800 eurų – specialioji tikslinė dotacija Tverų miestelio Kovo 8-osios gatvės rekonstrukcijai.
Likusioji 334 200 eurų suma paskirstoma taip: Daugėdų seniūnijai – 6 975 eurai, Medingėnų – 12 224 eurai, Rietavo seniūnijai – 55 420 eurų, Rietavo miestui – 30 136 eurai, Tverų seniūnijai – 29 645 eurai. Rietavo savivaldybės administracija disponuos 199 800 eurų suma, iš kurios 174 700 eurų skirs ilgalaikiam turtui, 25 100 eurų –
išlaidoms.
Už meninį ugdymą – nemenkas mokestis
Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos kolektyvas pareiškė norą nuo rugsėjo 1-osios mokyti ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Be to, įstaiga savo ugdytiniams ketina pasiūlyti ne tik dainavimo, muzikavimo bei dailės pamokas, bet ir teatrinio ugdymo programą.
Taryba mokyklos sumanymus palaimino. Taigi nuo naujų  mokslo metų ją lankyti galės ir galimybių saviraiškai ieškantys suaugusieji. Tiesa, tai nebus už dyką – lankant dvi savaitines pamokas, už mėnesį grupinių užsiėmimų reikės mokėti 26 eurus. O jei žmogus rinksis individualias pamokas, mėnesinis mokestis bus 48 eurai: 22
eurai – daliai pedagogų atlyginimo padengti, 26 eurai – priemonėms įsigyti. Be to, papildomų lėšų teks skirti ir iš Savivaldybės biudžeto – prie kiekvieno suaugusiojo ugdymo kas mėnesį Savivaldybei reikės prisidėti 27 eurais.
Savivaldybės tarybos narė Vilija Razmienė siūlė į šį ugdymą žiūrėti kiek lanksčiau – kad suaugusieji pagal savo finansines galimybes galėtų rinktis ir pamokų skaičių, ir mokesčio už mokslą dydį. „Gal žmogui užtektų ir vienos savaitinės pamokos, gal dviems jis neturi lėšų. Gal nereikėtų tokių griežtų rėmų nustatyti“, – siūlė ji. Posėdyje dalyvavęs laikinasis meno mokyklos direktorius Nerijus Jasinskas žadėjo: „Tikrai žiūrėsim į tai lanksčiai. Tiesiog norim suteikti žmonėms galimybę mokytis menų, tobulinti savo sugebėjimus. Mokestis tikrai nėra didelis, juolab kad pusę jo dengia Savivaldybė.“
Ims 50 tūkstančių eurų paskolą
Savivaldybės taryba sprendė, ar Rietavo turizmo ir verslo informacijos centrui (TVIC) suteikti garantiją, kad šis įvairiems projektams vykdyti iš banko galėtų paimti 50 tūkstančių eurų paskolą. Šiuo klausimu, kaip minėjome, kilo nemenkų ginčų.
Per artimiausius kelerius metus TVIC-as ruošiasi įgyvendinti keletą svarių tarptautinių projektų, kuriuose dalyvaus ir partneriai iš kitų šalių: Švedijos, Vokietijos, Lenkijos, Danijos, Latvijos. Norint jų imtis, tenka prisidėti lėšomis, tad TVIC-ui prisieis imti paskolą. O jos niekas nesuteikia, jei įstaiga neturi užstatomo turto arba Savivaldybės garantijos.
Kaip sakė meras A. Černeckis, įstaigai paskola būtina. Priešingu atveju, ji negalės dirbti, negaus finansavimo, žlugs numatytų projektų įgyvendinimas. Tarybos narys V. Blažaitis buvo linkęs kritikuoti TVIC-o veiklą ir projektus: „Penki projektai! Vien kelionių išlaidoms numatyta 100 tūkstančių eurų. Be to, planuojama įsigyti technikos, baldų. Na, labas! Negi per tiek metų įstaiga dar baldų neturi? Sumos kažkokios neadekvačios, todėl aš siūlau pristabdyti tuos arklius.“
Meras buvo kitokios nuomonės. Pasak jo, TVIC-o veikla įsibėgėjusi ir ją būtina tęsti. „Nutraukti galima bet kada. Bet tada prarandi įdirbį, pažintis, ryšius, o iš naujo pradėti būtų labai sudėtinga. Juolab kad iš TVIC-o veiklos jau gauname grąžos. Procesai juda: atsiranda startuolių, vyksta jaunimo mainai, netrukus pasirašysime sutartį su švedais. Tikėtina, kad Rietavą pasieks ir rimtesnės investicijos. Taigi nuo mažų dalykų pereiname prie rimtų. Ir visame tame – tikrai didelis TVIC-o nuopelnas.“ A. Černeckiui pritarė ir vicemeras Jonas Eugenijus Bačinskas, siūlydamas atkreipti dėmesį į tai, kokios rimtos įstaigos ir organizacijos yra visų penkių projektų partneriai. Ir tai esą įrodo jų svarbą. „Dirbti su tokiais partneriais – didelė garbė. Reikia tik džiaugtis, kad priima tokią įstaigą kaip mūsų TVIC-as“, – sakė jis.
„Privalom kloti ateities pamatus ir veikti taip, kad netrukdytumėm procesams“, – reziumavo meras, o Taryba pritarė, kad TVIC-as imtų jam reikalingą paskolą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...