Plungiškės nužudymo byla bus nagrinėjama už uždarų durų

Po daugiau nei metus trukusio tyrimo 1991-aisiais gimusios plungiškės Ievos Strazdauskaitės pagrobimo ir nužudymo byla persikėlė į teismą. Pirmasis posėdis įvyko praėjusią savaitę Kauno apygardos teisme.

Per penktadienį vykusį posėdį nužudytosios tėvų pageidavimu bylą nuspręsta nagrinėti už uždarų durų. Nors nukentėjusieji sakėsi esą dėkingi visuomenei bei žiniasklaidai už nelaimės nušvietimą, jie pageidavo, kad posėdžiai būtų uždari. Esą nagrinėjant bylą viešai vėl kiltų didžiulis visų susidomėjimas, o tai vėl sukeltų artimųjų skausmą.
Prašymas sulaukė ir valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikančio prokuroro Artūro Urbelio pritarimo. Pastarasis motyvavo dar ir tuo, kad byloje yra daug duomenų apie asmeninį nukentėjusiųjų gyvenimą.
Posėdžio metu sulaukta prašymų ir iš kaltinamųjų. Vienas iš jų pareikalavo, kad būtų nušalintas prokuroras, kuris esą prieš jį smurtavo, žemino. Pats prokuroras kategoriškai neigė jam mestus kaltinimus. Kaltinamojo žodžius pagrindžiančių duomenų neįžvelgęs teismas tokį prašymą atmetė.
Kėdainiškiai pusbroliai Karolis Bieliauskas, Leonas Bieliauskas ir Mantas Bieliauskas kaltinami, kad, siekdami nuslėpti kitą nusikaltimą, bendrininkų grupėje kankindami žiauriai nužudė bejėgiškos būklės žmogų. Jie taip pat kaltinami neteisėtu laisvės atėmimu bei turto sugadinimu.
Įtariama, kad žiauriaus nusikaltimo motyvas – prabangus nužudytosios automobilis. Juk vienas iš kaltinamųjų – K. Bieliauskas – itin mėgo prabangą. Iki kraupaus nusikaltimo jaunas vyras demonstravo turtuolio gyvenimą ir savo feisbuko paskyroje.
Tiesa, be Bieliauskų posėdyje dalyvavo ir kiti du kaltinamieji – Algimantas Stankevičius iš Marijampolės ir Kėdainių rajone gyvenantis Tomas Zaburskas. Jie turėjo tarpininkauti perduodant vogtus automobilius.
Po posėdžio prokuroras žurnalistams sakė, kad visi kaltinamieji iš dalies arba visiškai pripažįsta savo kaltę. Pusbroliams Bieliauskams yra pateikti kaltinimai dėl kvalifikuoto tyčinio nužudymo, dviejų plėšimų, neteisėto laisvės atėmimo, svetimo turto sunaikinimo. T. Zagurskis yra kaltinamas plėšimu. Tuo pačiu nusikaltimu bei neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu yra kaltinamas ir A. Stankevičius. Visi kaltinamieji sutiko duoti parodymus, tačiau tik po nukentėjusiųjų apklausos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...