Suvienijo skirtingų šalių folkloro puoselėtojus

21806-16424Neseniai Plungę sudrebino tris dienas trukusi Miesto šventė, net išrankiausią jos svečią sužavėjusi turtinga ir iki smulkmenų apgalvota šventine programa. Į pastarąją įsiliejo ir fotografijų parodos, ir sportinės varžybos, ir koncertai bei kitokie renginiai. Bene gražiausiu Miesto šventės akcentu tapo kas dvejus metus vykstantis tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“.
Dvyliktuosius savo gyvavimo metus skaičiuojantis renginys tradiciškai suvienijo platų ratą folkloro puoselėtojų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Šventėje sukosi ir jos šeimininkai – Plungės kultūros centro folkloro ansamblis „Gondinga“, savo pasirodymais skelbdamas žinią apie tai, kad folkloras bei etninės tradicijos yra tautinės savimonės ir tradicinės kultūros pojūčio formavimo pagrindas.

Plungės kultūros centro rengiamas festivalis kas kartą sulaukia didžiulio susidomėjimo, o renginio dalyvių pasirodymai tampa vienu ryškiausių Miesto šventės akcentų. Kitaip, ko gero, būti ir negalėtų, kai į Babrungo slėnį suplaukia keli šimtai liaudiškais drabužiais apsitaisiusių šokėjų, dainininkų bei muzikantų ne tik iš įvairių Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienio.
Rengėjai džiaugiasi, jog šiųmetinėje folkloro tradicijas puoselėjančioje šventėje sulaukta per 230 šokančių, dainuojančių ir muzikuojančių žmonių. Plungėje svečiavosi ir savo pasirodymais publiką džiugino folkloro kolektyvai iš Vengrijos, Ukrainos, Turkijos, Estijos bei Lietuvos. Publika liko sužavėta jų profesionalumu, muzikalumu ir energingumu. Visiems buvo be galo įdomu pamatyti, kuo skiriasi mūsų liaudiški šokiai, dainos bei muzika nuo kitų šalių. Ne ką mažesnį įspūdį paliko ir kiekvieno kolektyvo tautiniai kostiumai. Vieni jų žavėjo subtilumu, kiti akį traukė ryškumu.
Bene ryškiausiais kostiumais buvo pasipuošęs kolektyvas iš Ukrainos – folkloro ansamblis „Materinka“, vadovaujamas Maria Koval-Mazuta. Kolektyvas susibūrė prieš vienuolika metų. Draugiškame meno kolektyve dainuoja ir šoka vaikų darželio auklėtojos, kultūros centro darbuotojai, miesto tarybos atstovai ir aktyvistai. „Materinka“ yra šeimyninis ansamblis. Tėvai džiaugiasi galėdami šokti kartu su vaikais. Ne mažiau įspūdingi už ukrainiečių apdarus buvo ir šokiai bei dainos. Pirmuosius savo gerbėjus šis kolektyvas subūrė dar prieš oficialias festivalio dalyvių sutiktuves – birželio 15-osios vakarą, kai Senamiesčio aikštėje buvo surengtas Turkijos, Vengrijos ir Ukrainos kolektyvų koncertas. Savo ugningais pasirodymais jie skelbė žinią apie folkloro festivalio „Saulelė raudona“ pradžią.
Ukrainiečiai triukšmingai sutikti ir kitą dieną, per iškilmingas festivalio dalyvių sutiktuves Babrungo slėnyje, kur visus kolektyvus sutiko „Gondingos“ ansamblis ir pakvietė prie balta staltiese papuošto stalo.
Publikai patiko ir folkloro šokių ansamblio „Bajnóca“ iš Vengrijos bei Turkijos radijo- televizijos korporacijos folkloro šokių grupės pasirodymai. Žinoma, smagu buvo ir dar kartą išvysti, kuo ypatingi lietuvių liaudies šokiai, dainos bei muzikai. Su visu tuo supažindino ne tik šventės šeimininkai – ansamblis „Gondingas“, bet ir iš kitų mūsų šalies vietovių atvykę meno kolektyvai.
Didysis festivalio koncertas „Uliavokite, sveteliai“ surengtas birželio 16-osios vakare, po teatralizuotas eisenos, kurią savo dainomis, muzika bei šokiais papuošė ir festivalio dalyviai, smalsuolius žavėję savo tautiniais kostiumais.
Vakaro koncertas prasidėjo solistų Austėjos ir Severino atliekama daina „Auksa žovis“ ir folkloro kolektyvų masiniu linijiniu šokiu. Vėliau programą tęsė folkloro kolektyvų iš užsienio šalių ir Lietuvos teatralizuoti pasirodymai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...