Apie emigraciją

BunkaŽiniasklaida skelbia, jog „Valstiečių“ frakcija nutarė iš naujo tirti, kaip 2008–2016 metais buvo valdoma valstybė. Nors viešumoje sklando, jog „būtų aiškinamasi situacija“, tačiau beveik drąsiai galima manyti, kad Ramūnas Karbauskis ir Ko bando ieškoti, ko ir kiek tuometiniai valdantieji pavogė.
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis tokiam sumanymui nepritaria sakydamas, jog „Bet kokiam tyrimui turi būti suformuluoti konkretūs klausimai, šiandien aš tikrai nematau, kad tą reikėtų daryti šiuo metu.“
Formuluoti klausimus ar tirti?
Nuo Platelių kalvų žiūrint, rodos, nereikėtų nei klausimų formuluoti, nei tirti, o imti jautį už ragų: įstatymu įtvirtinti, jog po Seimo rinkimų atėjusi naujoji valdančioji dauguma per pusmetį turi parengti ataskaitą, kaip valdė jų pirmtakai.
Tik nekiškit į akis Seimo audito komiteto. Tegu jis varto savo popieriukus ir gyvena ramiai kaip iki šiol.
Įstatymas galėtų įpareigoti tirti tik tai, kaip buvo naudojami mokesčių mokėtojų pinigai.
Juolab kad jau ir dabar tai bandoma daryti. Va, susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigia, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijoje galėjo būti iššvaistyta per dvidešimt milijonų eurų, ir prašo prokurorų pagalbos.
O jeigu kiekviena ministerija ir jai pavaldžios įmonės žinotų, jog po rinkimų bus nuodugniai tikrinama jų praėjusių ketverių metų veikla? Ir, o, siaube, tikrins ne bedantės komisijos, bet aršūs politiniai oponentai, turintys didžiulį norą priešininkų stovykloje ne tik rasti vagį, bet ir atiduoti jį teisėsaugai sudraskyti bei visuomenei pasmerkti?
Po kitų rinkimų gali būti keršto akcija.
Va, taip ir apsivalytume.
Na, bet gal pakaks kvailį volioti. Tikimybė, kad Seimas pritartų tokiam įstatymui ir pats sau paleistų žarnas, kaip mano teta Zuzana sakydavo, tik per musės šikimą. Kitaip tariant, tik tokia, kokią dėmelę musė palieka ant lango.
Kaip čia yra, kad viskas remiasi į Seimą?
Gal todėl, kad pilietinės visuomenės neregėti? O juk yra Lietuvoje Pilietinių iniciatyvų centras, Pilietinės iniciatyvos centras, Tarptautinis pilietinių iniciatyvų centras, Pilietinių iniciatyvų rėmimo centras, buvo net Pilietinių iniciatyvų plėtros centras.
Vadinasi, piliečiai – sau, visuomenė – sau.
Kiti – į emigraciją.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...