Gimnazija mokinių nebeapgyvendins

21707-10082Rietavo savivaldybės taryba be ginčų sutarė, kad Lauryno Ivinskio gimnazija uždarytų menkai benaudojamą bendrabutį, kuriame 2017–2018 mokslo metais gyveno vos dvylika vaikų. Atsisakiusi bendrabučio, įstaiga tikisi nemažai sutaupyti – juk nebereikės nei pastato išlaikyti, nei darbuotojams algų mokėti.

Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorės Almos Lengvenienės teigimu, sprendimą atsisakyti bendrabučio priėmė įstaigos taryba. „Išlaikyti patalpas ir tris etatus – pernelyg brangus malonumas. Įvertinom poreikį, paskaičiavom išlaidas ir nusprendėm, kad galime apsieiti ir be bendrabučio“, – kalbėjo direktorė.
Neseniai gimnazijai vadovaujanti A. Lengvenienė sakė iš vyresnių darbuotojų žinanti, kad anksčiau visas pastatas buvo naudojamas kaip bendrabutis, jame gyveno bene trys šimtai vaikų. Pastaruoju metu mokyklai priklausė tik vienas aukštas, kiti du privatizuoti, juose įrengti butai.
Pasak įstaigos vadovės, šiuo metu bendrabutyje galėtų gyventi apie 50 vaikų, tačiau pastaraisiais mokslo metais čia buvo įsikūrę tik 12 mokinių: vienas trečiaklasis, du 5–8 klasių mokiniai, du 9–10 klasių, septyni 11–12 klasių. „Taigi dauguma gyvenusiųjų – vyresni moksleiviai, kurie gyvenimą bendrabutyje rinkosi ne todėl, kad neturėtų sąlygų gyventi namuose, o norėdami atitrūkti nuo namų, tėvų, būti savarankiški“, – įsitikinusi direktorė.
Pasidomėjus, kaip, uždarius bendrabutį, bus sprendžiama moksleivių apgyvendinimo problema, A. Lengvenienė atsakė, kad tokios problemos kaip ir nėra. Mat į visus savivaldybės kaimus važiuoja geltonieji autobusiukai, o tai reiškia, kad kiekvienas vaikas gali gyventi savo namuose ir kasdien važinėti į mokyklą ir atgal. Ir tai kur kas pigiau, nei dėl dvylikos mokinių išlaikyti bendrabutį.
O jo išlaikymas – išties nemenka prabanga. Suskaičiuota, kad 2016 metais bendrabutis Savivaldybei atsiėjo 36 tūkst. eurų, 2017-aisiais – 37,4 tūkstančių. Didžiąją dalį išlaidų sudarė atlyginimai darbuotojams, kurie, esant bent vienam vaikui, turi penkias dienas per savaitę dirbti visą parą.
Gimnazijos bendrabutyje buvo įsteigta 1,5 pedagogo ir tiek pat vaikų prižiūrėtojo etato. Iš viso dirbo keturios moterys. Viena iš pedagogių yra sulaukusi pensinio amžiaus, tad išeis užtarnauto poilsio, antrajai pasiūlytos kitos pareigos gimnazijoje, o vaikų priežiūros specialistės atleidžiamos pagal etatų mažinimą.
Savivaldybės taryba gimnazijos norui atsisakyti bendrabučio neprieštaravo, o koks tolimesnis tuščių liksiančių patalpų likimas, dar neaišku. Tai taip pat spręs patalpų savininkė – Savivaldybės taryba. „Mano siūlymas buvo įrengti ten tarnybinius butus mokytojams. Juk mūsų kolektyvas sensta, reikia kviestis jaunesnių, o butas būtų puiki motyvacija“, – sakė A. Lengvenienė.
Ar Taryba į direktorės siūlymą atsižvelgs, nežinia. Gali būti, kad jos sprendimas dėl patalpų bus visiškai kitoks, tarkim, jas privatizuoti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...