„Žinau, kad rimtai į mane nežiūrite“

J1806-16659„Ar žinote, kas šiuo metu yra geriausias mano mamos draugas?“ – tokiu klausimu praėjusį penktadienį Plungės rajono savivaldybėje susitikimą su vietos ūkininkais pradėjo naujasis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys ir tuoj pat atsakė, kad – plungiškių išrinktas Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas. Esą būtent jis įkalbino G. Surplį dalyvauti Plungės miesto šventės renginiuose bei įtikino, kad pirmas rimtas jo darbinis vizitas turi būti taip pat į Plungę. Tuo, be abejonės, džiaugėsi ne tik vietos valdžia ir ūkininkai, bet ir čia gyvenantys ministro artimieji, o ypač – mama, turėjusi progą pamatyti dabar itin užsiėmusį sūnų, kuris neseniai ne tik perėmė Žemės ūkio ministerijos vairą, bet ir sulaukė trečiosios atžalos.
Šįkart kartu į Plungę ministras atsivežė ir būrį specialistų. Su ūkininkais susitiko ir Plungės rajone įgyvendinamais projektais domėjosi Nacionalinės žemės tarnybos bei Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovai bei specialistai, Žemės ūkio ministerijos atstovai. Su specialistų komanda apžiūrėtos vadinamosios Plungės jūros pakrantės ir pramoninė miesto teritorija, kalbėta apie miesto bendrojo plano sprendinius, aptarti ir melioracijos reikalai rajone.
Pats G. Surplys, susitikęs su vietos ūkininkais, šmaikštavo žinantis, kad jie rimtai į jį nežiūri, nes jis nėra žemės ūkio specialistas, be to, salėje sėdi ne vienas jo jaunystės laikų bičiulis ar klasės draugas. Vis dėlto ministras netruko rasti bendrą kalbą su susirinkusiaisiais ir jau netrukus įsisiūbavo rimta diskusija apie Europos Sąjungos paramą žemdirbiams, svarstomą galimybę taikyti paramos išmokų lubas stambiausiems žemvaldžiams. Kalbėta ir apie vadinamuosius sofos ūkininkus, kurie gauna išmokas už deklaruojamus žemės plotus, bet realiai savo žemės nedirba.
Kalbėdamas apie žadamą kurti žemės ūkio strategiją, ministras nevyniojo žodžių į vatą. „Jei smėlynuose rugiai neauga, tai ir nereikėtų jų ten auginti. Jei iš 10-ies karvių neina išgyventi, ir nereikėtų orientuotis į tiek. Tokiu atveju reikėtų galvoti apie kaimo turizmą, uogų auginimą ar kitą verslą“, – sakė jis. „Pieno gėlės“ valdybos pirmininkui Jonui Kuzminskui priminus, jog kaime nemažai senyvo amžiaus žmonių vis dar laiko po karvę ar dvi, ir jų jau nebeperorientuosi į kitą veiklą, G. Surplys atsakė, jog valstybė turi remti tokius žmones, kad jie atsisakytų nuostolingos veiklos.
Diskutuota ir kita pastaruoju metu labai aktualia tema – užsitęsusios sausros padarinius. Ministras užsiminė, jog svarstoma visos šalies mastu skelbti ekstremalią situaciją, o kol tai nepadaryta, žemdirbiams siūlyta kruopščiai fiksuoti, kokią žalą sausra padarė jų ūkiams. Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovas Vaidas Timinskas informavo, kad visi pareiškėjai, žinantys, jog patirs nuostolių dėl sausros, tačiau jų savivaldybėje nėra paskelbta ekstremali situacija, turėtų agentūrai parašyti, kokių nuostolių tikisi ir kokių įsipareigojimų negalės įvykdyti. „Nukentėjusiems paramos iš valstybės nebus, bet nebus ir sankcijų“, – situaciją apibūdino ministras.
O atsisveikindamas G. Surplys linkėjo ūkininkams būti vieningesniems, garsiau kalbėti apie kylančias problemas ir nevengti apie tai pranešti atsakingoms institucijoms. „Jei ką, rašykite man asmeniškai. Žemaitiškai aš suprantu. Kiek galėsiu, padėsiu. Bet nebijokite skųstis“,  – ragino jis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Ar jau apsisprendėte, ką palaikysite per artėjančius merų rinkimus

Rezultatai

Loading ... Loading ...